Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kategorie vo fore

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Kategorie vo fore

Poslaťod OVCA » Pon Okt 13, 2008 10:05 pm

Zdravím, mohli by ste rozdeliť kategórie vo fore podľa modelu?
Mazda 6, mazda 3,...

Chodím na ford forum a tam tak je a je to omnoho viac prehľadné ako tu.

http://forum.fordclubs.org/indexnc.php


Dík za zváženie
OVCA
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Aug 13, 2008 5:26 pm

Poslaťod leichnam » Uto Okt 14, 2008 6:47 am

OVCA, teoreticky by to možno šlo, prakticky sotva, veď si predstav, čo je to podeliť desaťtisíce tém do kategórií o ktorých píšeš, nehovoriac o tom, že určite by sa muselo prekopať celé fórum. Načo pridávať adminom a nielen im robotu? :neverim
Na druhej strane to neni zlý nápad, ale v časoch vzniku tu behali na fóre len 626ky, preto je to tu tak ako to je. Alebo sa mýlim? :tma
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 14, 2008 10:08 am

Dovod, preco je to rozdelne takto a nie na modely sme uz niekolkokrat preberali.

Hlavnym dovodom je, ze ak mam problem alebo cokolvek riesim, napriklad s motorom, vyfukom, cimkolvek, tak sice moje auto je Mazda2, ale poradit mi vie napriklad majitel Xedosa. V pripade, ze by to tu bolo podelene podla modelov, majitel Xedosa do sekcie pre Mazdu 2 ani nepojde a tym padom mi neporadi...

Vacsina veci je totiz vseobecneho charakteru a nedotyka sa vylucne jedneho modelu aut. Je naozaj malo situacii, ktore sa bytostne dotknu nejakej specialitky, napriklad Wankel, pripadne MCE motor. Vsetko ostatne je aplikovatelne na viacero modelov...

Toto je v skratke dovod, preco tu mame rozdelenie take, ako mame...
Samozrejme, nikto sa nebrani inej kategorizacii sekcii, takato je zatial najlepsia aku sme vymysleli.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Ivan BA » Uto Okt 14, 2008 3:27 pm

Absolútne súhlasím s TomAntom,
napr. Opel fórum je tiež delené a keď je problém s Oplom, radšej ho poriešim tu a dostanem skôr radu ako tam
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Batman » Uto Okt 14, 2008 6:54 pm

Myslim, ze pri terajsom pocte clenov je clenenie dobre tak ako je. Keby nas bolo niekolko nasobne viac, zacalo by to byt neprehladne, tak vtedy by clenenie podla typov aut bolo opodstatnene. Mozno casom to bude nutne, ale zatial si myslim, ze je to OK. Inak suhlasim s TomAntom.
Mazda 6, 1.8, 2003, GroundZero, Mio C720 IGO8
Obrázok užívateľa
Batman
Komunikátor
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Štv Mar 06, 2008 9:55 am
Bydlisko: Trenčín
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod OVCA » Uto Okt 14, 2008 9:54 pm

TomAnt:
No, ale ten čo má mazdu 2, vie o tom lepšie ako ten čo má xedoxa, ak mal mazdu 2, isto tam pozre.
Hentak je to aj na fore s navigáciami a ľudia sa tam miesia každý s iným modelom.

Takto je to neprehľadné ako des.
Rozmýšlam o kúpe auta, ked som chcel niečo vedieť o ford mondeo, tak som si pozeral len o ňom, tu musím dať hľadať mazdu 6 a je tu tona a tona príspevkov, ktoré ma nezaujímajú.
Proste keby to bolo rozdelené, tak si pozrem presné veci, takto potom vznikajú duplicity a chaos.
Dám si probléme a vidím tam milion aut, pokiaľ to človek preluska, tak radšej napíše novú tému, aj ked sa to tu x-krát riešilo.

leichnam:

Na to sa malo myslieť skôr ;), je tu hrozný chaos a veľmi, ale veľmi ťažko sa tu orientuje, aspoň keby to bolo rozdelené podľa modelov, alebo ked už nie podľa modelov, tak podľa častí, motor, elektornika,... lebo chcem vedieť ako sú na tom dieslové mazdy 6:
search.php?keywords=mazda+6+CD&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=topics&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=H%C4%BEada%C5%A5 [54 strán]
search.php?keywords=mazda+6+diesel&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=topics&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=H%C4%BEada%C5%A5 [3 strany, ale nie je tam všetko]

Proste viem, ked si otvorim kategióriu mazda 6, tak tam bude všetko iba onej a nebude to inde, alebo ked to bude na časty, tak ked dám v kategórií hľadať motory hľadať mazda 6, tak budem mať lepšiu úspešnosť
OVCA
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Aug 13, 2008 5:26 pm

Poslaťod dabel » Uto Okt 14, 2008 9:59 pm

Mozno sa iba musis trosku zorientovat a naucit sa trosku lepsie hladat ;)

Je to otazka, ci ist cestou striktneho oddelenia modelov (cim sa prudko znizi pocet ludi citajucich konkretny prispevok), alebo zjednotenia podla tematickych oblasti (cim je nutne zadavat v pripade specifickeho problemu prisnejsie kriteria pre hladanie). My - ale napr. aj slovesky a cesky hondaclub - sme sa vydali druhou cestou, spominany fordclub prvou...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Uto Okt 14, 2008 10:55 pm

Pouzivam oba typy for, to nase, na Mazdaklube, a to, o ktorom hovori OVCA, na fiatclube.
Ad. nase forum: ked clovek si zvykne, je to super, funkcia hladat pomaha, myslim si, ze je to o zvyku.
Ad. fiatclub: su tam kategorie roznych typov, ale aj kategorie technicke atd. a tu zacina neprehladnost, pretoze se to miesa vse dokopy a kedze problemy byvaju vacsinou podobne, clovek pak najde milion rovnakych ci podobnych prispevkov, je to velmi narocne na moderaciu atd. Ale ked maju vela moderatorov a vedia to vsetko uhlidat, tak sa ide vyznat, nicmenej, vacsinou trva dhlsie, nez kto odpovie na otazku ohladom problemu s urcitym modelom, pretoze vacsina ludi chodi len do sekcie k autu, ktore zna atd. a tuna zasa narazam na problem, vacsina problemov je rovnackych, podobnych, cize, aj clovek s Unom moze pomoc cloveku s Puntom apod.. cize asi tolko k tomu...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Uto Okt 14, 2008 10:58 pm

Majki, nejak si toho Forda pomakarónoval, či to bol zámer? :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod majki » Uto Okt 14, 2008 11:03 pm

Ja na Fordacke stranky nechodim, chodival som a este obcas zajdem k Talianom (milujem Taliansko), cize som popsal svoju vlastnu skusenost, tot vsjo, ty feferooon jeden :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dopr » Uto Okt 14, 2008 11:50 pm

majki píše:(milujem Taliansko)

Tak to jsme dva :o) JA teda na fiatacka fora nechodim, za to celej rok skudlim, abych zase projel kus te krasne zeme :jo
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Str Okt 15, 2008 12:00 pm

No, v listopadu jedeme do Zell Am See a mlada neda pokoj, ze se musime podivat i kousek za hranice do Italie, tak asi se kouknem, no :ho: . Je to fakt krasna zeme, na jihu s obzvlast pohodovymi lidmi..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod OVCA » Str Okt 15, 2008 11:15 pm

ja som to len skusil, či by to trochu nešlo poupraviť, lebo asi 8 druhov aut mať v kope je moc, resp, len 3 kategórie ;)
Ale aj tu je duplicita a dosť vysoká ;)

lepšie sa prehľadáva niečo, čo je napr. iba o mazda 6, alebo iba o motoroch, proste si to prejdem všetko, takto ked to chcem prejsť všetko, prejdem 8 krát viac príspevkov, zabijem 8 krát viac času, čiže radšej sa hned opýtam, aj ked možno domáci napíšu, už sa to riešilo ;)
OVCA
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Aug 13, 2008 5:26 pm

Poslaťod dabel » Štv Okt 16, 2008 8:22 am

Tu sa duplicitne prispevky neberu tak prisne ako na inych forach, kde to bez milosti zmazu a este Ta zdrbu jak stolvertku ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod hackra » Štv Okt 16, 2008 9:03 am

sorry za OT, ale toto ma vzdy extremne zaujimalo.....

ako zdrbes stolverku ?????? :twist:
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Ďalší

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť