Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

ZIADOST: Odstranenie grafiky z MazdaKlub.sk/cz/eu

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

ZIADOST: Odstranenie grafiky z MazdaKlub.sk/cz/eu

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 04, 2008 10:46 am

Vazene vedenie MazdaKlub Slovensko,

tymto vas ziadam o odstranenie grafickych prac a dalsej grafickej tvorby mnou vytvorenou zo stranok MazdaKlub-u, co sa tyka hlavnej stranky (spodna cast loga) a diskusneho fora (avatary hodnoteni pouzivatelov diskusneho fora). Dalej ziadam o dodatocne stiahnutie a dalsie nepouzivanie grafickych prac starsieho data, ktore sa nachadzaju v archivoch. Dalsie pouzivanie tychto grafickych prac bude pokladane za porusenie autorskych prav (s vynimkou hlavneho loga - vrchnej casti - krivky, znazornujuce auto).

V priebehu par dni pride postou oficialne vyrozumenie na adresu obcianskeho zdruzenia Mazdaklub-u. Spolu s tym ziadam aj o zrusenie e-mailovej schranky steve@mazdaklub.sk.

Jedinou vynimkou je pouzivanie loga pre MazdaEast zraz, ktore nadalej mozu pouzivat LEN a VYLUCNE organizatori tohoto zrazu pre ucely propagacie a potlac reklamnych materialov. V ziadnom pripade sa toto logo nemoze spajat s logom MazdaKlub-u, ktore musi byt takisto dodatocne upravene, aby sa ani v naznakoch nepodobalo na terajsie logo.

Presnejsie formulacie dostanete postou.

Tesilo ma.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Kris » Pon Aug 04, 2008 1:31 pm

Doporučujem ti dokladnejsie prestudovat autorsky zakon, predovsetkym paragrafy 8,9,10,13,15,17, a 18 zákona 618/2003 zbierky. Drviva vacsina poziadaviek ktore si tu dal, v nom nemaju oporu.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Aug 04, 2008 3:03 pm

Bootleg píše:Vazene vedenie MazdaKlub Slovensko,

tymto vas ziadam o odstranenie grafickych prac a dalsej grafickej tvorby mnou vytvorenou zo stranok MazdaKlub-u, co sa tyka hlavnej stranky (spodna cast loga) a diskusneho fora (avatary hodnoteni pouzivatelov diskusneho fora). Dalej ziadam o dodatocne stiahnutie a dalsie nepouzivanie grafickych prac starsieho data, ktore sa nachadzaju v archivoch. Dalsie pouzivanie tychto grafickych prac bude pokladane za porusenie autorskych prav (s vynimkou hlavneho loga - vrchnej casti - krivky, znazornujuce auto).

V priebehu par dni pride postou oficialne vyrozumenie na adresu obcianskeho zdruzenia Mazdaklub-u. Spolu s tym ziadam aj o zrusenie e-mailovej schranky steve@mazdaklub.sk.

Jedinou vynimkou je pouzivanie loga pre MazdaEast zraz, ktore nadalej mozu pouzivat LEN a VYLUCNE organizatori tohoto zrazu pre ucely propagacie a potlac reklamnych materialov. V ziadnom pripade sa toto logo nemoze spajat s logom MazdaKlub-u, ktore musi byt takisto dodatocne upravene, aby sa ani v naznakoch nepodobalo na terajsie logo.

Presnejsie formulacie dostanete postou.

Tesilo ma.


Vazeny pan Franko,
(este skor ako pride od Vas oficialny list postou).

1. Na zaklade Vasej ziadosti sme odstranili z webu http://www.mazdaklub.sk (.cz) (.eu) Vase graficke prace. Ide o hlavny banner v hlavicke stranky a vsetky "rank" subory, teda hodnotenia clenov Fora v grafickej podobe.
2. Napiste prosim, o ake starsie graficke subory v archivoch ide, ale v suvislosti s Vasou ziadostou tieto uz nikdy nebudu pouzite v akejkolvek podobe. Prepodkladam ze ide o vsetky bannery starsieho data, ako aj rank graficke subory pouzivatelov Fora.

3. K hlavnemu logu:

Vazeny pan Franko, kedze som takyto vyvoj veci uz dlhsiu dobu predpokladal, musim Vas v suvislosti s hlavnym logom informovat, ze nie ste jeho autorom, dokonca ani spoluautorom. Napriek tomu, ze som Vas niekolkokrat prosil a ziadal, aby ste nam dali vsetky podklady potrebne k vytvoreniu hlavneho loga, konkretne, aby ste nas informovali, aky presne typ fontu je pouzity pre vytvorenie napisu MAZDAKLUB, Vy ste takto neucinili. Takisto ste pre vytvorenie loga pouzili nestandardny font, napriek tomu, ze som Vas prosil a ziadal, aby bol pre logo pouzity standardny lahko reprodukovatelny font.

Pri poslednej zmene loga, pri pridani domeny .eu do napisu, som bol teda nuteny vytvorit NOVE LOGO uplne od pociatku, s pouzitim standardneho fontu Verdana prisposobenim opticky co najviac k povodnemu logu.

Nove logo sa lisi od Vasho spoluautorskeho loga len minimalne, ale predsa. Na zaklade toho, ze nove logo uz s napisom .eu som cele vytvoril od nova ja sam osobne (s pouzitim hornej siluety auta, ktorej spoluautorom je moj brat), spoluautormi noveho loga su moj brat a ja.

Rozdiel vo Vasom povodnom logu a v nasej novej verzii prikladam. Vsimnite si hlavne inych kriviek pismena K. (Vas povodny napis presvita spod modreho napisu cervenou farbou)

Obrázok

Takze este raz opakujem: Vy nie ste spoluautor loga Mazdaklubu s pismenami .sk.cz.eu.
Na zaklade tychto skutocnosti povazujem Vasu ziadost o zmenu pripadne upravu loga Mazdaklubu za neopodstatnenu.

4. Na zaklade Vasej ziadosti bola zrusena emailova schranka steve@mazdaklub.sk

Za Mazdaklub Slovensko

Ing. Tomas Antonic
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 04, 2008 5:10 pm

Tomas, rob, ako myslis. Aj napodobenina fontu a rozvrhnutia prvkov je kopirovanie, vazeny pan Antonic.

Spomenul som, ze krivky som NEROBIL JA!! Takze nevyskakujte, vazeny pane. Islo o spodnu cast. Kopirovanie prvkov pod nim. EU si robil ty.. ok. Nakoniec to bude tak, ze si vsetko robil ty.. Ale serem Ti na to, rob si s tym, co chces, daj si to pripadne vytlacit aj na toaletny papier, asi najskor tam totiz to cele logo patri.

Kris, kamarade, nevyskakuj velmi. Na paragrafy mam inych ludi, tym sa ja zaoberat nebudem. A ty sa v tom takisto nevyznas, nestudoval si pravo.

Takisto ziadam zmazat z galerii zrazov fotky, kde je moje auto alebo auto niekoho z mojej rodiny. NEZELAM SI, aby sa taketo fotografie objavovali online prave cez tento klub, alebo aby ostali na serveri.

Vela stastia v dalsom posobeni.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Kris » Pon Aug 04, 2008 5:49 pm

Je to spolocne dielo a tym padom musis strpiet niektore obmedzenia, ktore z toho vyplyvaju. To je jasne bez toho, aby clovek ziskal pravnicky diplom.
Rozne poznamky o "vyskakovani" si odpusti ak chces civilizovanu diskusiu.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 04, 2008 6:06 pm

Bannery su spolocne dielo? Jedine hlavne logo, co ale pan inzinier prezentuje, ako nepravdu. Tu sa tym padom civilizovana diskusia vytratila uz velmi davno.. nakolko to cele vytvoril LEN on, ha ha ha. Nech si ho kludne pouziva aj nadalej, ale aspon mam dotvorenu mozaiku o charaktere cloveka. Presne to zapada.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 04, 2008 6:52 pm

Hans, to je uz len vysledok dlhotrvajucich nezhod.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 04, 2008 7:42 pm

Neboj sa, toto fantasticke forum bude fungovat aj nadalej bez velkych zmien.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Pon Aug 04, 2008 9:56 pm

Poprosim o presny zoznam fotiek ktore mame odstranit z webu, ich presne linky. Teda tie fotky na ktorych su auta Vase alebo Vasej rodiny.

Pan Franko, horeuvedena odpoved bola sformulovana pravnikom, ja uz totiz vo Vasom pripade nenechavam nic na nahodu. Takisto cela zalezitost okolo autorskeho zakona a jeho vplyvoch bola skonzultovana s pravnikom.

K logu: Spodna cast loga je napis MazdaKlub spraveny standardnym verejne dostupnym fontom a farbou. Jeho proporcie vychadzaju tak ako vychadzaju. Mohol som pouzit font Times, ale ja som chcel pouzit bezpatkovy font, takze som pouzil Verdanu. Pobavila ma formulacia "napodobenina fontu".

Pan Franko, bannery sme na Vasu ziadost, ako som uz spominal, odstranili bez diskusie s plnym akceptovanim Vasich autorskych prav na tieto graficke prvky. Takisto ako sme odstranili vsetky Vami vytvorene graficke prvky oznacujuce pouzivatelov fora, zname pod nazovm "rank".

***

Steve, ty si zacal s tymi oficialitami, ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva. Takze aj dalsie oficialne odpovede ocakavaj v oficialnom duchu. A stale nerozumiem, cim sme ti tak ublizili, ze si inicioval toto vsetko, fakt nechapem ale asi uz ani nechcem rozumiet...

Ku Krisovi vs. autorsky zakon, ver tomu ze Kris ma autorsky zakon nastudovany tak, ako ho nema, dovolim si tvrdit, 99% pravnikov na Slovensku. Autorsky zakon je totizto alfa a omega Krisovho zivobytia...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Gretka » Pon Aug 04, 2008 9:59 pm

Steve ci Bootleg....ublizili Ti chalani nejako (okrem toho, ze su z BA alebo ziju v BA)? Co sa deje? Priznam sa, ze davnejsie som na fore nebola, iba dnes som si vo ftipkoch a v zrazoch vsimla Tvoje znevazovanie blavakov (leichnama neriesim, zda sa, ze ste mali nejaky spor)... Preco to rypanie? Vies, ze mrte obyvatelov BA je cezpolnych a z nich vacsina z vychodu? (ja zastupujem madare :ho: )
Tiez mi pocas vysky a byvania na intraku nesadli nejaki kolegovia z vychodu a severu svk, a preto este netvrdim, ze vsetci z tamtoho kuta svk su kkti.
No, zas ale je pravda, ze po odchode :Black sme tu uz davno nemali ziadne vzruso :jaja
14/06/12
Vitaj Samko! :)
Obrázok užívateľa
Gretka
NadMazďák
 
Príspevky: 4283
Registrovaný: Pon Sep 19, 2005 10:32 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod 323.Hans.626 » Pon Aug 04, 2008 10:01 pm

ty brďo no koukám koukám že už válka začala i tu... mě stačí i ta na 323f
a příště mi nemažte příspěvky, děkuju :ho:
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 04, 2008 10:04 pm

Gretka, vazim si Ta, preto to nechcem znova rozoberat. Nehadzem vsetkych do jedneho vreca. Jednoducho uz toho bolo akurat dost, dalej nie som ochotny znasat taketo veci.. K Black ma, prosim, neprirovnavaj, nemyslim, ze by som si to zasluzil. Maj sa krasne a vsetko dobre. S.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Gretka » Pon Aug 04, 2008 10:10 pm

Steve, Ta neprirovnavam k :Black, iba situaciu ;)
Sice som sa toho vela nedozvedela, tak ale aj ja Ti zelam vsetko najsamlepsie a dufam, ze oneeee sa vztahy nejak utrasu :ha:
14/06/12
Vitaj Samko! :)
Obrázok užívateľa
Gretka
NadMazďák
 
Príspevky: 4283
Registrovaný: Pon Sep 19, 2005 10:32 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 04, 2008 10:11 pm

Tomas, nebudem sa tymto dalej zaoberat. Moja neoficialna oficialnost bola z dovodu, ze NEVIEM, kto je vo vedeni klubu a iste je vas tam viac, tak nebudem menovat kazdeho osobitne. Cele s logom si to nepochopil a niekolkokrat si si aj protirecil vo svojich vyjadreniach, na tom som sa aspon pobavil.
Vies, kde to cele asi pred mesiacom zacalo. Takze z mojej strany je to vsetko. Nastastie nie som hluchy a slepy, aby sa mi do usi nedoniesli info o tom, co sa rozpravalo za mojim chrbatom. Vsetko z mojej strany, mozes zmazat tento ucet.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 04, 2008 10:13 pm

Gretka, snad ano, ale v ramci MK to uz urcite nebude. Nezavisi to len odo mna. Moj postoj k BA je prave taky aj kvoli ludom, ktori sa tu v ramci "diskusie" prezentovali. Nastastie je tam kopec normalnych ludi, vdaka ktorym ten nazor negujem. Ale na tomto mieste, konkretne na fore MK, je moj nazor krajne negativny. Snad som sa vyjadril presnejsie. Aj Tebe vsetko dobre, nech sa dari. :palec
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Ďalší

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť