Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 a hrdza

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 6 a hrdza

Poslaťod SCorp » Str Jún 04, 2008 6:43 pm

Ahojte,

uvazujem o kupe Mazda 6 MZR-CD, 2004... ale mam strach ze mi to zacne kvitnut na nasich presolenych cestach

Ake mate skusenosti s hrdzou na tomto aute? Cital som na nemeckych forach ze sa robilo halo okolo hrdzavenia 6tiek...

Vy co mate 6tky nehrdzaveju Vam?

Kamos ma r.v. 2003 a na leme zadnych dveri uz chyta hrdzu...

Dik za skusenosti.
SCorp
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Jún 04, 2008 3:43 pm

Poslaťod Sedvo » Str Jún 04, 2008 8:40 pm

Ten kdo jezdí na pravidelné prohlídky do servisu, tak s tím problémy nemá.
Já s tím problém nemám. Teď mám znovu ošetřeny zadní lemy a také dutiny. Takže koroze u mého auta není nikde.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 323.Hans.626 » Str Jún 04, 2008 11:12 pm

první modely z prvních let výroby na to trošku byly háklivější... ročník 04 už si myslím že bude v poho.. každopádně jakýkoliv náznak koroze a od auta bych dával ruce pryč.. nikdy nevíš jestli zrovna nebylo bourané apod.. zvláště u šestek po F/L by to bylo hodně podezřelé :o)
přeju štastnou ruku při výběru!!
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Batman » Str Jún 04, 2008 11:16 pm

Pokial viem tak zadne lemy blatnikov zacinaju postupne hrdzaviet na vsetkych M6 pred faceliftom. Je tam vyrobna vada. U nas na Slovensku to riesia v ramci zaruky opatovnym pretmelenim a zalakovanim lemov. Uvidime kolko takto upravene lemy vydrzia. Ale inak na mojej M6 /r.2003/ problem s hrdzou nemam.
Mazda 6, 1.8, 2003, GroundZero, Mio C720 IGO8
Obrázok užívateľa
Batman
Komunikátor
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Štv Mar 06, 2008 9:55 am
Bydlisko: Trenčín
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MrSix » Štv Jún 05, 2008 11:15 am

Pokial povodny majitel chodil s autom na servisne prehliadky, problem s hrdzavejucimi prahmi a lemami blatnikov mu mali vyriesit v ramci zaruky. Mal by byt o tom zaznam v servisnej knizke...

Okrem toho, vela zavisi, ako sa o auto staras. Poznam ludi, ktori auto v zime neumyvaju. Vraj je to aj tak jedno, na cestach je furt bordel, takze za chvilu je aj tak zase spinave. Hej, to je pravda, ale odstavit auto po dlhej jazde, ked je podvozok vydatne zapraskany solou z ciest, a nechat ho takto stat, to tiez nie je dobry napad. Ja osobne umyvam auto v zime este castejsie, a vzdy dam ostriekat aj podvozok...

A pokial sa velmi bojis nasledkov nasich presolenych ciest (najma v spojitosti s "kvalitnym" posypom), mozes si nechat spravit nastrek dakej izolacnej hmoty. To by sa malo ale robit len na podvozok, ktory je naozaj v poriadku...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod jegi » Pon Jún 16, 2008 11:12 am

Bohužial na ľavom zadnom leme som našiel toto. Prvý majiteľ chodil na pravidelný servis do Mazdy, a asi s tým nič neurobili. Auto je už po 3 ročnej záruke, ale na prehrdzavenie sa dáva viacročná, ak sa nemýlim...Čo mi poradíte?
Obrázok
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod Sedvo » Pon Jún 16, 2008 6:42 pm

To je docela divné, že ty lemy neošetřily, když jezdil do autorizovaného servisu. Např. já je mám ošetřované dokonce 2x.

Jestli ti v servisu potvrdí, že máš na to nárok, tak je nechat ošetřit nebo dokonce by ti je mohly vyříznout a dát nové.

Má rada - zajet do autorizovaného servisu a zeptat se, jestli ti to v rámci svolávačky ošetří a pokud tvůj VIN nebude v seznamu, tak asi někde byla chyba u předchozího majitele.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Bootleg » Pon Jún 16, 2008 11:24 pm

Nech to vybrusia, osetria napr. Tectylom, ten sa viaze aj na hrdzu, potom by to mohli zatmelit (medzeru medzi vnutornym a vonkajsim blatnikom, zdrziava sa tam necistota a vlhkost, preto to hrdzavie). Nech to urobia podla novej Mazdy6, ta to uz ma takto osetrene od vyroby.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod jegi » Uto Aug 19, 2008 8:03 pm

Ďakujem Vám za rady. Bol som v servise v NZ, kde sa vyjadrili, že mám nárok na opravu v rámci záruky na prehrdzavenie. Včera ráno som auto odovzdal a dnes poobede už bolo hotové. Dokonca spravili aj velký škrabanec nad lemom, takže maximálna spokojnosť. :jupi
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod priorita » Str Aug 20, 2008 12:56 pm

Ja mam 2003 ,pravidelne chodim do servisu, a aj tak mi to hrdzavie na obidvoch stranach, musim skocit do servisu aby mi to opravili kym pride zima.
mazda 6 HB 2003
priorita
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Júl 31, 2008 2:34 pm

Poslaťod jegi » Str Aug 20, 2008 1:30 pm

A už Ti to opravovali? Lebo vraj tam dávali medzi vnútorný a vonkajší blatník silikón, čo by vraj malo pomôcť...Ale aj tak mám takú predtuchu, že sa to skôr či neskôr objaví zase...
Pýtal som sa na to, či na to nebola zvolávacia akcia, tvrdili, že nie...Ale niektorí majitelia tvrdíte, že áno...Každopádne teraz dúfam, že mám na určitý čas pokoj!
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod miro7618 » Str Sep 28, 2011 1:41 pm

Mám M6 12/2004 170000km a obe lemy mám hrdzavé, začína sa to ťahať aj do blatníka. V servise mi povedali, že všetci japonci majú veľmi slabú protikoróznu ochranu, že to všetky M6 skôr alebo neskôr majú, a podvozok je taktiež vo veľmi hrdzavom stave.

Auto je to skvelé ale podvozok a lemy hrdzavejú riadne, takže idem to dať všetko urobiť.
miro7618
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv Sep 27, 2007 8:25 pm

Poslaťod brucus » Štv Sep 29, 2011 9:07 pm

miro7618 píše:Mám M6 12/2004 170000km a obe lemy mám hrdzavé, začína sa to ťahať aj do blatníka. V servise mi povedali, že všetci japonci majú veľmi slabú protikoróznu ochranu, že to všetky M6 skôr alebo neskôr majú, a podvozok je taktiež vo veľmi hrdzavom stave.

Auto je to skvelé ale podvozok a lemy hrdzavejú riadne, takže idem to dať všetko urobiť.


V zarucnych podmienkach vidim ze mazda dava 12 rokov zaruku na prehrdzavenie karoserie, takze hrdza by nemal byt problem - teda mali by to zdarma opravit.
brucus
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Sep 29, 2011 9:05 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Pia Sep 30, 2011 1:13 pm

No velice důležité je, jestli má člověk řádně v servisní knize potvrzenou kontrolu karoserie, takže pokud ne, tak žádná záruka není!!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Pia Sep 30, 2011 2:16 pm

A urcite to tam zapisane nebude, inak by to uz bolo opravene.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť