Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 323 S IV BJ r.v. 2000 - recenzia

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Mazda 323 S IV BJ r.v. 2000 - recenzia

Poslaťod Ricko » Str Feb 20, 2008 10:52 pm

Neuveritelne zazitky s prekvapivym pracantom po roku

Moja prva mazda bola este starsia a vtedy sa to zacalo, bola to "laska k motoru" vtedy este 323 BG S r.v. 1992 1.7D 42 kw.
Ziadny sprinter ale neuveritelne spolahliva, nabehal som na nej cca 50tis km a vymienal iba olej a filtre. Spotrebou
nenarocne auto. Prisla avsak ponuka na ine auto a nasledne mazda musela odist do dochodku k menej narocnejsiemu majitelovi.
Dalsie auto malo svoje muchy avsak bolo od mazdy omnoho mladsie takze sa to dalo prezit. Vobec som ho nesetril a aj tak to
dopadlo ze po 54tis. km zacal zrat motor neuveritelne vela oleja (bolo to sposobene tym ze sa uvolnili simmeringy). Vtedy som zacal polovat na dalsie auto avsak uz iba diesel a jasna volba bola na znacku mazda. Precital som si nespocitatelne mnozstvo recenzii a zacielil som sa na skupinu 323 kedze na 3ku som nebol taky bohaty tak som sa rozhodol pre poslednu verziu 323 co je v tomto pripade seria BJ. Kedze sa mi pacia sedany tak rozhodne sedan, ale v tej chvili to bolo jedno kedze rozhoduje vzdy cena :). cca niekedy v juli 2006 som nasiel inzerat na takuto mazdu. Tak som isiel okuknut a zistil som ze je celkom v poriadku. Chalan mal este na dvore Ford Focus 1.8 TDdi 55kw verziu co sa mi pozdavalo na dieselovy motor malo. Jasna volba padla na mazdu. Bol to rok vyroby 2000 konkretne sa zacala pouzivat v maji. Kedze to bol dovoz a bola trosku burana odzadu tak ma to aj trochu odradzalo ale nechal som sa ukecat kvoli cene. V tej dobe to bolo 160tis SKK co bolo v tom obdobi celkom dobra cena aj za cenu vybavovaciek a opravy zadneho kufra. Mazdu mi typek na druhy den doviezol k nasim na dom kde ju zlozil kedze nemala este znacky. Slubil mi dodat COC a tak som cakal kym doniesie doklad a nasledne budem vybavovat znacky. Co clovek nechcel vybavenie COC trvalo tri tyzdne co ma uz stvalo ale kedze som mal druhe auto bolo to v poriadku a aspon sa mohlo na aute robit standardne veci. Pokupoval som vsetky filtre, disky pre zimne gumy, novy zadny naraznik, nove prave predne svetlo kedze nefungoval motorcek. Medzicasom som dal opravit Zadnu kapotu a vymenit naraznik a este aj prevalene prave zadne dvere. Zaplatil som poplatok do recyklacneho fondu. Doslo COC. Vybavovanie prekladov bolo v pohode. Neuveritelne prekvapeny som zostal ked som siel na obvodny urad vybavovat standardne veci ohladom auta. Uz pri prvom kontakte som sa stretol s maximalnou byrokraciou a buzeraciou obcanov, ktori kvoli nemohucnosti uradnikov samozrejme za to nemozu. Minimalne 5 krat som bol na urade kvoli nejakym dokladom ktore si vzdy pytali. Najviac ma prekvapilo ked som mu podal potvrdenie o zaplateni z recyklacneho fondu a uradnicek na mna vyblafol ze kde mam sek o zaplateni.. Vysvetlil som mu ze existuje aj internet banking a asi bola osudova chyba ktoru mi neodpustil az do konca tychto byrokratickych ukonov. Stale omielal svoje ze som prvy ktory nema sek a ze kazdy nosi sek o zaplateni. Po absolvovani niekolkych buzeracii ma poslali na STK. Na emisnej kontrole som bol uplne v soku ked mi typek pri 4roch meraniach nameral 3x vzdy rovnaku hodnotu a posledna bola o nieco vyssia (samozrejme ze bola uplne v norme ta hodnota) a ocividne mal pripomienky s podtonom uplatku. Kedze toto robil iny clovek ktory robi TK tak sa asi dohodli ze ma nechaju znova sa vratit..´(moja domienka) Na TK nameral brzdny ucinok na pravej prednej brzde cca o 0.5 nizsiu hodnotu ako na lavej. (Nie som technik ale asi opravnene ma poslal na opravu auta..) Dosiel som domov nasraty ze ma nenechal prejst. Tatko povedal ze sa na to pozrieme. A tak sa zacala prva vacsia oprava mazdy pod mojimi rukami. Dali sme dole dosticky a kotuce. Na sustruhu sme stocili kotuce a aj dosticky sme zabrusili do roviny. Na bubnoch tiez boli malinke drazky a tie sme tak isto zosustruzili a boli uplne krasne hladke..Isiel som do mazdy na vymenu brzdovej kvapaliny, kedze som predtym auto s ABS este nemal tak som nemal ani potuchy ako sa vymiena. Kedze to v mazde vymienal stroj tak som ani nezistil ake presne poradie by mohlo byt pri standardnej vymene. Nevadi. Do mazdy som musel ist neskor este raz kedze cca po 50 km bola brzdova kvapalina este ciernejsia ako predtym. (asi sa uvolnili vsetky sadze v brzdovych kanalikoch..)
Na dalsi den som isiel znova na TK a vsetko bolo v poriadku. Naspat na urad o dalsi den. Zase "mile" prekvapenie ked mi
povedal typek ze si to musi pozriet ale ked chcem nech dojdem o 11.00, bol som tam hned rano.
Prisiel som o 15 min. skor a este nic s tym nespravil. Uradnicek si ma vsimol a nervozne mu hovorim ze chcem stihnut policiu
ktora konci o 12.00 a to bol piatok. Tak si ma teda zavolal prechadzal stale zlozku a nieco si mrmlal pre seba potom mi dal
podpisat jeden papier a povedal ze je to ok. (Kvoli podpisu ma ten curak prehnal zbytocne). Stastny s technicakom som utekal na policiu samozrejme ze den predtym som vypisal papier pre poistovnu aby mala policia radost..
Znacky som osadil a huraa na prvu jazdu. Na druhy den som sa stretol s kolegami na mazda zraze v piestanoch.
Ale podme k podstatnym poznatkom. Mazda sa mi zdala odzaciatku celkom svizne auto avsak casom som zistoval ze ma strasne velku turbodieru ktoru nedokazem prekusnut doteraz ale da sa s tym zit.. Ma neuveritelne super podvozok, maloktore auto ma takyto precizny podvozok v tom danom obdobi roku vyroby.. Ked som auto kupil malo na tachometri 110862 km. To bol cas aj na odmeranie tlakov. Tieto tlaky som nameral vsetky styri hodnoty narovnako co je celkom dobre. Mali konkretne hodnotu 26 Bar. Po dvoch tyzdnoch mi do opraveneho kufra den pred dovolenkou nabural motorkar na Ducati... Rozbil mi ho znova a este k tomu aj svetlo.. Velmi velka radost den pred dovolenkou.. Prva kupa nahradneho dielca od zahajenia prevadzky.. Mazda spravila na dovolenke cca 1980 km a celkom som bol spokojny. Spotreba bola komb. 5.77 kedze cely cas sme mali pustenu klimu nemal som namietky. Na dovolenke som bol nemilo prekvapeny ked mi zacala svietit kontrolka ABS. Hned som zostal v strehu a rozmyslal co to moze byt. Kedze bolo iba vyradene ABS nedaval som tomu az taku kriticku prioritu a dokazal som s tym fungovat. Ked sme zastavili na pumpe tak aj zhasla a potom sa casom znova rozsvietila. (prvy okamih kedy ma to auto dost nasralo)...
Prisla jesen a cas riesit prvu velku investiciu do mazdy. Musel som kupit zimne pneumatiky a kedze sa rad vozim bezpecne a
rychlo tak som investoval do Michellin Alpin A3. (Povodne som chcel Bridgestone ale musel by som cakat cca 3 tyzdne)
Kedze tuha zima nebola sem tam bol mraz a par krat aj cez -15 stupnov Celzia tak nemala problemy so startovanim. Zima presla a mazda nemala ziadne ine problemy okrem ABS. Tie sa vzdy vyriesili vycistenim snimacov a nasledne to fungovalo.
Inak nebol s mazdou ziadny iny problem clovek by neveril kolko toho tieto japonske auta vydrzia.. Ohliadnuc sa o rok spat tak
mozem konstatovat ze mazda si vytrpela svoje a je to velmi dobry pracant, kedze vela ludi tieto auta vobec nepozna a daju sa celkom lacno kupit.. Vrelo kupu odporucam ale ak clovek ocakava od tohto auta sportiaka tak ho sklamem kedze je to asi jedina slabina tohto auta t.j. motor.

p.s. uplne som to zabudol zverejnit.. :) mal som to napisane uz v septembri 2007, neskor doplnim zazitky za dalsieho pol roka.. a mozno az v lete zhodnotim dalsi rok zazitkov s mazdicou
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Feb 21, 2008 12:29 am

jůů pěkný.. chválím a díky za supr recenzi :palec :palec
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Rainbow » Štv Feb 21, 2008 10:01 am

Do Mazdy patri benzin - potom by si sa na motor nestazoval :ho: (mozno na spotrebu :) ).
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Štv Feb 21, 2008 10:25 pm

Tak to nevíš, co říkáš (taky jsem si to myslel), to si nejel v dieselu, co je v M6. A nová M6 bude mít diesel, který bude mít 185 koníků.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Štv Feb 21, 2008 11:37 pm

Nesiel som, to je pravda. M6 poznam znutra len uplne prvu a s 2,3 benzinom.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Feb 22, 2008 12:31 am

Sedvo píše:Tak to nevíš, co říkáš (taky jsem si to myslel), to si nejel v dieselu, co je v M6. A nová M6 bude mít diesel, který bude mít 185 koníků.

to bude ještě jeden diesel?? Jaktože o tom nic nevím? :ho: :ho: Jinak mě by bohatě stačil ten stávající, co je v nové šestce... já se přiznám jsem spíš na ty benzíny, ale dieslu bych se do budoucna nebránil, problém je v tom, že s mazdama toho moc nenajezdím, takže je to pro mě zatím zbytečný :)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Sedvo » Pia Feb 22, 2008 11:14 am

Už mi to potvrdil i prodejce 2,2 MZR-CD 185 PS (136 kW). Měl by být zároveň nasazen i do CX-7, říkal že na podzim by to mělo být.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pia Feb 22, 2008 11:30 am

Tak tak, mohu potvrdit Sedvovy slova :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Feb 22, 2008 12:21 pm

ty brďo tak to bude konečně ten správnej hukot :lol :lol
teď už chybí snad jenom to vytoužené a vymazlené benzínové turbo MPS a budu spokojenej :lol :lol
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Sedvo » Pia Feb 22, 2008 12:37 pm

S MPS u new M6 se zatím nepočítá, ale měli by něco silnějšího nasadit (sice pro mě to nebude), ale aby byl v nabídce motoru nejsilnější právě diesel a u japonců. Určitě něco nasadí, ale co, to ví snad jeno oni.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod potkan » Pia Feb 22, 2008 3:46 pm

na wiki je pisany do novej M6 motor 3,7l V6 - only NA trhy.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Sedvo » Pia Feb 22, 2008 5:32 pm

To je motor z CX-9.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Feb 22, 2008 7:21 pm

to bych řekl, že asi jenom na trhy USA, třeba Aleš z AUTOBEK v Ústí n. Labem mi řekl že by u nich měl asi problém prodat i šestku ve verzi 2.5 v benzínu... a že objednávky na tento motor budou asi mizivé... počítám že by se tahle motorizace (3.7 V6) prodávala asi jenom v Praze :lol :lol
JInak už jsem teda viděl CX9 i naživo, je to teda super koráb... má to tu u nás jeden týpek... majitel jedné čerpací stanice :ho: přímo dovoz USA.. fakt maso :o)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod majki » Pia Feb 22, 2008 9:34 pm

Ja uz v CX-9 na par chvil i sedel :palec . Jinak k videni treba v Impexta v Ostrave
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Feb 22, 2008 9:39 pm

no Ostrava je pro mě drobátko z ruky... nějakých zanedbatelných 410km :dobry takže připadá v mým případě spíš do úvahy si ji ozkoušet někde v Praze 8)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron