Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

ceny servisov+nahradne diely

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

ceny servisov+nahradne diely

Poslaťod pv83 » Uto Jan 22, 2008 2:45 pm

Nazdar.
Rozmyslam o kupe Mazdy 6.Ale este pred tym by som sa chcel nejak dozvediet viac o cenach servisov autorizovanych aj neautor. na slovensku + ceny nahradnych dielov.je to japonec tak sa trochu obavam tychto veci.ak si to mam porovnat napr. so skodou octaviou I. kombi ako na tom su cenovo diely+servis.
Diky.
pv
pv83
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 2:40 pm

Poslaťod TomAnt » Uto Jan 22, 2008 3:00 pm

Neutorizovany ti to zoservisuje rovnako draho ako Octaviu.
Autorizovany servis ma hodinovu sadzbu (aspon co som posledne videl, treba este overit) 790 Sk.

Ceny nahradnych dielov su mytus, su porovnatelne s tebou porovnavanou Octaviou. Otazka je samozrejme, ako casto budes nahradne diely potrebovat na M6 a ako casto na Octaviu, tuto otazku necham poletovat vo vzduchu :ho:

Alebo ine porovnanie, na opravy rozneho druhu za 3 roky prevadzky s priblizne rovnakym najazdom km dali moji rodicia cca rovnako vela penazi ako ja.
.
.
.

Moj Xedos mal pri kupe 8 rokov a najazdenych 235.000 km...
Oni kupovali novu Fabiu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Jan 22, 2008 3:04 pm

Priame porovnanie ceny dielov Skoda vs. Japonec. Riadiaca jednotka xenonov. Skoda Superb 7600Skk bez DPH, Honda Accord 8800Skk bez DPH. Rozdiel minimalny, pricom ide v oboch pripadoch o original diely, ziadna druhovyroba.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod pv83 » Str Jan 23, 2008 1:00 am

diky moc za odpovede.ak ma este niekto nieco tak sem s tim.
pv83
pv83
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Jan 22, 2008 2:40 pm

Poslaťod Sedvo » Str Jan 23, 2008 1:19 am

Nějaký ten čas vlastním M6, najel jsem na ní už 45tis. km a zatím nic. Rozvody jsou u naftové verze o trochu dražší oproti konkurenci, ale dá se to zkousnout. Jinak nic jsem zatím nedělal. Jsem druhý majitel a najeto 140000 km.

Jezdím jenom do autorizovaného servisu a jsem jak s cenou a přístupem nadmíru spokojený.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod mpeto » Uto Feb 12, 2008 9:52 am

Ja som bol v autorizovanom servise s mojou mazdou raz a viac tam nepojdem, ich pristup a ceny ma totalne sklamali (ide AP v Bratislave). Mimochodom tiez pouzivam len original nahradne diely (vacsinou nipparts) ale kupujem ich cez internetove obchody a daju sa zohnat aj o polovicu lacnejsie
mpeto
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Pia Sep 21, 2007 8:29 am

Poslaťod Bedro » Uto Feb 12, 2008 10:20 am

No raz som bol v AP a ten pristup strasny. Stal som tam asi 20 min len aby som sa dozvedel ze ma svieckove kable vyjdu 6600,- Sk , dodacia lehota bola ,,to ja nevjeeem vam povedat presne,, a tvaril sa jak keby som mu pivo vypil a trikrat som mu musel opakovat ze naozaj mi nebudu stacit styri kable na V6ku.
Pocas dalsieho telefonatu som ich zohnal aj zo svieckami za 3000,-Sk co tiez nie je malo ale rozhodne lepsie.
Nejde ani tak o ceny ako o ten pristup lebo ako som to tak sledoval navôkol (a na to som mal casu teda dost) tak ostatni zakaznici mali tiez divne grimasy na tvari.
Nuz evidentne je tu nepriama umera medzi kvalitou vozu a personalom servisu.
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod Myjavak » Uto Júl 19, 2011 10:01 pm

Ahojte. Prave mam za sebou so svojou dieslovou Mazda 6 (r2005) prehliadku po 120000km, kde mi boli menene rozvody a rad by som si preveril, ci som nahodou nebol obtiahnuty, kedze sa mi to trosku nezda :)

Za rozvodovu sadu som dal 258 EUR bez DPH a hlavne praca v neautorizovanom servise ma stala 150 EUR, co mam pocit pri ich cenach vychadza 15 hodin roboty. Prave tych 15 hodin mi trosku nejde do hlavy :) Chlap este menil aj vodne cerpadlo ...

Dik vopred za info, ak ma niekto skusenost.
Myjavak
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 11:57 am

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron