Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

STK, kontrolka brzd

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

STK, kontrolka brzd

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Okt 12, 2007 5:37 pm

Včera jsem úspešně absolvoval STK :palec
Tentokrát jsem o tom ani nepochyboval, mrkačka šlape jako hodinky, v létě dostala novou sondu a byla na diagnostice, takže emise v pohodě, na jaře dostala nový žárovky a byla kvůli tomu na seřízení světel přímo v STK, takže taky no problemo.
Jediný problém jsem tušil v brzdách - destičky sice ještě nebyly úplně nadoraz, ale preventivně jsem je nechal vyměnit, stejně jako kapalinu.
A teď dotaz na odborníky: v půli léta se mi občas začínala rozsvěcet kontrolka brzd. Nejdřív jen občas, nakonec svítila stále. Přitom brzdové kapaliny stále ještě dost nad minimem, brzdový pedál zabíral trochu níž, ale brzdilo to dobře. Myslel jsem, že se rozhasil spínač. Teď po výměně už nesvítí ! Vysvětlení mi dal můj mechanik: Příští investice do Mrkačky budou kotouče. Už jsou poněkud tenčí a když byly i sjetý destičky, dostávaly se prý pístky ve válečcích blíž k sobě, tím poklesla hladina kapaliny v nádobce a proto kontrolka svítila.
Zajímalo by mě, jestli má kontrolka skutečně svítit už když je hladina na úrovni jedné třetiny rozmezí mezi spodní a horní ryskou nádobky. Co vy na to?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod 323.Hans.626 » Uto Okt 16, 2007 1:57 pm

myslím si (a psalo se toho na různých mazdaforech na tohle téma dost a dost) a mám zkušenost s tím, že kontrolka svítit může, i když je kapalina v nádobce zhruba na polovině. Dělalo mi to na GF tím stylem, že když jsem prudce zabrzdil, kontrolka se rozsvítila, chvíli zůstala svítit a pak zhasla... U mazd je to docela častá záležitost ;)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť