Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nové koncepcie pohonu áut

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

Nové koncepcie pohonu áut

Poslaťod Kris » Sob Apr 28, 2007 11:09 pm

Cital som zaujimave info ..a myslim ze TOTO JE krok buducnosti..
Chevrolet predstavil v Detroite nejaky voz ktory ma dva motory..ale neni to ako toyota prius...
Primarny pohon je elektricky motor..ten na dobite ide nejakych 70-80 km..dojazd..
maximalka auta je okolo 180 km/h co je pohodka..zatim vsjo jasno.

Zaujimave je ale riesenie ze sa da normalne natankovat benzin a benzinak sa toci konstantnymi, idealnymi otackami nejakych 2700 a nerobi nic ine len priebezne dobija bateriu..ta potom napaja elektricky motor..takto mozete zrychlovat..brzdit..atd..jazdit dynamicky..ale benzinak proste toci konstante a dobija si.
Moc sa mi toto riesenie paci..
Podstata riesenia spociva v tom ze sice sa zda ze spotreba benzinu klesla o 40 percent..nie je to tak zo statistickeho hladiska...vacsinou totiz jazdime v meste ..denne nie viac ako tych 50-70 km..to staci na kazdodenne dobitie doma..takze nadrzka s benzinom je vlastne len na dlhe cesty..
Na zaver.spotreba pri tomto pohone = 4,5 litra benzinu na 100 km...ta nekup to :tlesk:
Naposledy upravil Kris dňa Str Máj 02, 2007 3:41 pm, celkovo upravené 1
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Lubos1 » Ned Apr 29, 2007 2:15 pm

ta nepredlzuj forum, zle sa to cita :)
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Gib » Ned Apr 29, 2007 2:41 pm

Lubos1 píše:ta nepredlzuj forum, zle sa to cita :)

:jo nie ze zle, ja som to ani nedocital :roll
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod Michal 4WS » Ned Apr 29, 2007 5:41 pm

Gib píše:
Lubos1 píše:ta nepredlzuj forum, zle sa to cita :)

:jo nie ze zle, ja som to ani nedocital :roll

A predlzovanie by vyzeralo asi inak.... Toto je skor rozsirovanie ...
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Koudy » Ned Apr 29, 2007 10:39 pm

Gib píše:
Lubos1 píše:ta nepredlzuj forum, zle sa to cita :)

:jo nie ze zle, ja som to ani nedocital :roll


Naopak, super postřeh!
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod PePa » Ned Apr 29, 2007 10:59 pm

Kris píše:
Koudy píše:Samozřejmě to je otázka daleké budoucnosti. Ale už teď slintám. :lol


Napojim sa formalne ..hoc som necital vobec o co pisete..aleee...

Cital som zaujimave info ..a myslim ze TOTO JE krok buducnosti..
Chevrolet predstavil v Detroite nejaky voz ktory ma dva motory..ale neni to ako toyota prius...
Primarny pohon je elektricky motor..ten na dobite ide nejakych 70-80 km..dojazd..
maximalka auta je okolo 180 km/h co je pohodka..zatim vsjo jasno.

Zaujimave je ale riesenie ze sa da normalne natankovat benzin a benzinak sa toci konstantnymi, idealnymi otackami nejakych 2700 a nerobi nic ine len priebezne dobija bateriu..ta potom napaja elektricky motor..takto mozete zrychlovat..brzdit..atd..jazdit dynamicky..ale benzinak proste toci konstante a dobija si.


Tak nad tymto som rozmyslal este ako studak pred vela rokmi, len som si myslel, ze asi bude problem s ucinnostou, alebo niekde inde, aby benzinak nespotreboval viac benzinu na dobitie, ako keby pohanal auto sam, ze keby to bolo take jednoduche, asi by sme uz tak jazdili.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod majki » Str Máj 02, 2007 1:13 pm

Kris píše:
Koudy píše:Samozřejmě to je otázka daleké budoucnosti. Ale už teď slintám. :lol


Napojim sa formalne ..hoc som necital vobec o co pisete..aleee...

Cital som zaujimave info ..a myslim ze TOTO JE krok buducnosti..
Chevrolet predstavil v Detroite nejaky voz ktory ma dva motory..ale neni to ako toyota prius...
Primarny pohon je elektricky motor..ten na dobite ide nejakych 70-80 km..dojazd..
maximalka auta je okolo 180 km/h co je pohodka..zatim vsjo jasno.

Zaujimave je ale riesenie ze sa da normalne natankovat benzin a benzinak sa toci konstantnymi, idealnymi otackami nejakych 2700 a nerobi nic ine len priebezne dobija bateriu..ta potom napaja elektricky motor..takto mozete zrychlovat..brzdit..atd..jazdit dynamicky..ale benzinak proste toci konstante a dobija si.
Moc sa mi toto riesenie paci..
Podstata riesenia spociva v tom ze sice sa zda ze spotreba benzinu klesla o 40 percent..nie je to tak zo statistickeho hladiska...vacsinou totiz jazdime v meste ..denne nie viac ako tych 50-70 km..to staci na kazdodenne dobitie doma..takze nadrzka s benzinom je vlastne len na dlhe cesty..
Na zaver.spotreba pri tomto pohone = 4,5 litra benzinu na 100 km...ta nekup to :tlesk:

A Toyota predstavila svoj novy model Camry s elektromotorom, ktory dokaze ist az 80km/h, cize ve meste ides len nan ho...Dojdes na dialnicu, sup, prepne se na benzinak a ides na benzin :o) Tiez paradicka, spotreba ve meste takmer nulova.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Str Máj 02, 2007 3:39 pm

majki píše:
Kris píše:
Koudy píše:Samozřejmě to je otázka daleké budoucnosti. Ale už teď slintám. :lol


Napojim sa formalne ..hoc som necital vobec o co pisete..aleee...

Cital som zaujimave info ..a myslim ze TOTO JE krok buducnosti..
Chevrolet predstavil v Detroite nejaky voz ktory ma dva motory..ale neni to ako toyota prius...
Primarny pohon je elektricky motor..ten na dobite ide nejakych 70-80 km..dojazd..
maximalka auta je okolo 180 km/h co je pohodka..zatim vsjo jasno.

Zaujimave je ale riesenie ze sa da normalne natankovat benzin a benzinak sa toci konstantnymi, idealnymi otackami nejakych 2700 a nerobi nic ine len priebezne dobija bateriu..ta potom napaja elektricky motor..takto mozete zrychlovat..brzdit..atd..jazdit dynamicky..ale benzinak proste toci konstante a dobija si.
Moc sa mi toto riesenie paci..
Podstata riesenia spociva v tom ze sice sa zda ze spotreba benzinu klesla o 40 percent..nie je to tak zo statistickeho hladiska...vacsinou totiz jazdime v meste ..denne nie viac ako tych 50-70 km..to staci na kazdodenne dobitie doma..takze nadrzka s benzinom je vlastne len na dlhe cesty..
Na zaver.spotreba pri tomto pohone = 4,5 litra benzinu na 100 km...ta nekup to :tlesk:

A Toyota predstavila svoj novy model Camry s elektromotorom, ktory dokaze ist az 80km/h, cize ve meste ides len nan ho...Dojdes na dialnicu, sup, prepne se na benzinak a ides na benzin :o) Tiez paradicka, spotreba ve meste takmer nulova.


Podla mna ten Chevrolet je koncepcne o krok vpredu...tuto u Camry je stale pohon benzinakom ..a pohon taky ze mu kolisu otacky co je zdroj vyssej spotreby. :ha:
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Str Máj 02, 2007 3:46 pm

Chevrolet ale zabuda na to, ze ten motor nepojde pri 2700rpm v optimalnom rezime (alias max. krutiaci moment a uz duplom nie vykon). Navyse je otazka, ci stihne dostatocne dobijat baterie na rozumne jazdenie - inak povedane, ci to nebude auto s max. rychlostou 70kmh, kedze pri 2700rpm moze davat taky motorcek odhadom 30-50kW, co rozhodne nestaci na vyssiu rychlost napr. na dialnici ci zmiesanu premavku s mnozstvom zrychlovani...

Hybridy su na dobrej ceste, ale stale bojuju s miestom, ktore zaberaju baterie (viz. napr. Lexus GS450h, ktory ma kufor ako Mini...).
Naposledy upravil dabel dňa Str Máj 02, 2007 3:46 pm, celkovo upravené 1
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Str Máj 02, 2007 3:46 pm

No hej, ale teraz si zrataj, kolko normalne auto spotrebuje pri jazde po meste, kedy fakt neprekrocis tu 80 len tak. A popritom to nespotrebovava ZIADNY benzin. Dobija sa brzdenim a inymi zposobmi atd. A super je to, ze zvysilu tu maximalku, ktorou je schopny ten elektromotor ist.

Ale pokial si vemem ten udavany dojazd na nabite baterie 70km, pri vybiti nastartuje ten benzinak a zacne za provozu dobijat konstantne, no tiez zaujimave riesenie :o).
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Str Máj 02, 2007 3:50 pm

dabel píše:Hybridy su na dobrej ceste, ale stale bojuju s miestom, ktore zaberaju baterie (viz. napr. Lexus GS450h, ktory ma kufor ako Mini...).

Camry tiez nie je na tom o moc lepsie, myslim okolo 350l.
No, u nas sa zatial ofiko nepredava, dovaza ju ale Impexta 3000, za bratru 1.1mil CZK. Zaujimave oproti 600tis. CZK v prepoctu z dollarov pri kupe v USA...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť