Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nepříjemné mlhovky

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Vypínáte mlhovky když za Vámi jede někdo jiný blízko?

Mlhovky mám stále zapnuté
9
27%
Mlhovky nezapínám
4
12%
Mlhovky nemám
0
Nehlasovalo
Co to je "mlhovky"?
0
Nehlasovalo
Vypínám mlhovky když za mnou někdo jede blízko
20
61%
 
Celkom hlasov : 33

Poslaťod misko42 » Pia Dec 08, 2006 2:54 pm

EDU píše: a pak jeste prohlasi, ze ho oslnovala moje mlhovka. Zabit a pochc..t


a ked ju vypnes tak zas povie ze ta nevidel dobre lebo si nemal zapnutu hmlovku :koule
zatial ma ziadna hmlovka neoslnovala,cim to asi bude?

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod dabel » Pia Dec 08, 2006 3:12 pm

EDU píše:A kazdy za mnou komu nevidim jak sa dotykaji kola cesty je mega debil, kazdy kdo po mem zabrzdeni dobrzduje za mnou a prestanu mu videt kola, nebo dokonce predni svetla je jeste megadebilnejsi. S tim toho moc neudelam. Kdo zahajuje predjizdeni z pozice : nalepenej na prdel: je kamarad tech megadebilu....

S tymto samozrejme plne suhlasim :lol :lol :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Děsař » Pia Dec 08, 2006 3:35 pm

dabel píše:
EDU píše:A kazdy za mnou komu nevidim jak sa dotykaji kola cesty je mega debil, kazdy kdo po mem zabrzdeni dobrzduje za mnou a prestanu mu videt kola, nebo dokonce predni svetla je jeste megadebilnejsi. S tim toho moc neudelam. Kdo zahajuje predjizdeni z pozice : nalepenej na prdel: je kamarad tech megadebilu....

S tymto samozrejme plne suhlasim :lol :lol :lol

Ano, s tímto i já plně souhlasím (ale mlhovku vypínám :lol )
Mazda6 Wagon 2.0 MZR-CD
Obrázok užívateľa
Děsař
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Štv Okt 05, 2006 4:02 pm
Bydlisko: Nové Město

Poslaťod Michal 4WS » Pia Dec 08, 2006 5:34 pm

Děsař píše:
dabel píše:
EDU píše:A kazdy za mnou komu nevidim jak sa dotykaji kola cesty je mega debil, kazdy kdo po mem zabrzdeni dobrzduje za mnou a prestanu mu videt kola, nebo dokonce predni svetla je jeste megadebilnejsi. S tim toho moc neudelam. Kdo zahajuje predjizdeni z pozice : nalepenej na prdel: je kamarad tech megadebilu....

S tymto samozrejme plne suhlasim :lol :lol :lol

Ano, s tímto i já plně souhlasím (ale mlhovku vypínám :lol )

Aj ja súhlasím , ale hmlovku nevypínam a ani mi nevadí :o)
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod socoman » Pia Dec 08, 2006 6:35 pm

a mne furt vadí :pray

a hlavne za fabčou alebo filckou (a tych nieje malo)
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Pavel Rittich » Str Dec 13, 2006 11:49 am

Ještě trochu jinak: když ten přede mnou jede pomalu a dá se bazpečně předjet, předjedu a tím pádem je mi jeho mlhovka ukradená. Když je taková mlha, že se předjet nedá, dám mu klidně takový náskok, že jeho mlhovka neoslńuje a ať dělá lodivoda - pěkně mi ukazuje, kde je zatáčka a kde jaká překážka. V takovém případě se mi řídí líp, než kdybych tu mlhovku před sebou neviděl.
Když se mi někdo lepí na zadek, omezuje mě. Při každým přibrždění musím kontrolovat, jestli už mi nejede do kufru. Těžko ode mě může chtít, abych ještě vypínal mlhovku, to bych ho měl opravdu tři metry za espézetkou. Komu se moje mlhovka nelíbí, ten ať předjede, nebo dodržuje bezpečnou vzdálenost. Howgh!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod misko42 » Sob Dec 16, 2006 7:34 pm

Tak vcera na ceste do rakuska islo predomnou asi 30min auto(mercedes A),zapata hmlovka a nevadilo mi to ako keby nic.Dnes rano o piatej v BA predomnou asi 10s bola felda a uz som nadaval,nieco hrozne,a to nemal ani tretie brzdove svetlo tak som ani nevedel ci brzdi alebo co.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod bagrb » Štv Dec 21, 2006 6:47 pm

Michal 4WS píše:
Děsař píše:
dabel píše:
EDU píše:A kazdy za mnou komu nevidim jak sa dotykaji kola cesty je mega debil, kazdy kdo po mem zabrzdeni dobrzduje za mnou a prestanu mu videt kola, nebo dokonce predni svetla je jeste megadebilnejsi. S tim toho moc neudelam. Kdo zahajuje predjizdeni z pozice : nalepenej na prdel: je kamarad tech megadebilu....

S tymto samozrejme plne suhlasim :lol :lol :lol

Ano, s tímto i já plně souhlasím (ale mlhovku vypínám :lol )

Aj ja súhlasím , ale hmlovku nevypínam a ani mi nevadí :o)


presne.... obzvlaste pokud je snizena viditelnost, bychom meli dodrzovat bezpecny odstup, pri kterem by nam prece zadni mlhovka nemela vadit...ja ji pouzivam a v mlze nevypinam, neb nekolikrat mi pomohla, napr. pokud prvni ridic kolony po vjezdu do mlhy slapne na brzu a pak nasledne i vsechna auta padajici do mlhy...mezi vyskovem a prostejovem jsou moc "pekne" useky

na starem aute jsem mel mlhovky symetricky a pouzival jsem je obcas i za dne prave na nervozni megadebily, dali si pak vetsi odstup :)

co mne ale vadi jsou dnesni moderni auta s brzdovymi svetly primo na urovni oci :(
po jizde za tmy ve meste v kolone mi jdou hnedle oci sejdrem :(
Kazda M6 neni Atenza ;-)
Obrázok užívateľa
bagrb
Pisateľ
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Sob Nov 25, 2006 11:52 pm
Bydlisko: Praha / Opava

Poslaťod socoman » Štv Jan 04, 2007 1:41 am

misko42 píše:
EDU píše: a pak jeste prohlasi, ze ho oslnovala moje mlhovka. Zabit a pochc..t


a ked ju vypnes tak zas povie ze ta nevidel dobre lebo si nemal zapnutu hmlovku :koule
zatial ma ziadna hmlovka neoslnovala,cim to asi bude?

mozno to bude tym , ze nejazdis dlhsie trasy za tmy... :mrk
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Pavel Rittich » Str Jan 10, 2007 10:01 am

dabel píše:
EDU píše:..... a lepici se debil je v poho. hmm tak to asi u tohoto koncim na toto tema. Mimochodom bezpecny odstup je taky, ze ta neoslnuje. V mlhe to je presne tych 100-150 metrov, ktore potrebujes na to aby si v poho zastavil aj s lepicom vzadu...

Preco vychadzas apriori z toho, ze kazdy za Tebou je lepiaci sa debil? Bavime sa cisto o situacii, ze po okreske idu za sebou dve auta (normalny odstup 50-100m, podla rychlosti) a ten vpredu svieti hmlovkou. Hmlovka v noci brutalne oslnuje aj na 100m, napr. cez nu vobec nevidis dopredu a teda ak chces auto predbehnut (ak to situacia dovoluje), tak cez hmlovku nevidis dopredu vobec nic. Je to velmi neprijemne a sam hmlovku napr. na okreske vypinam automaticky, ked vidim, ze sa blizi auto.


Klíííd, není důvod nevražit. Uznávám, že při viditelnösti 100 a víc metrů je blbost mlhovky zapínat. Mlhovky se zapínají za mlhy! Mlha je, když nevidím dál než na 30-50 m a v takovém případě jsem rád, když auto přede mnou má mlhovku zapnutou - nelepím se mu na zadek, ale nechám ho, aby ukazoval cestu. Pokud se ten za mnou chová stejně, dělá dobře. Když se mi nalepí na zadek, tak ať jde do ... mlhy! Vypínat kvůli němu nebudu, třeba mu to světlo bude vadit a donutí ho dodržovat bezpečnou vzdálenost, nebo předjet :lol
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Bootleg » Str Jan 10, 2007 11:48 am

Pavel Rittich píše:Klíííd, není důvod nevražit. Uznávám, že při viditelnösti 100 a víc metrů je blbost mlhovky zapínat. Mlhovky se zapínají za mlhy! Mlha je, když nevidím dál než na 30-50 m a v takovém případě jsem rád, když auto přede mnou má mlhovku zapnutou - nelepím se mu na zadek, ale nechám ho, aby ukazoval cestu. Pokud se ten za mnou chová stejně, dělá dobře. Když se mi nalepí na zadek, tak ať jde do ... mlhy! Vypínat kvůli němu nebudu, třeba mu to světlo bude vadit a donutí ho dodržovat bezpečnou vzdálenost, nebo předjet :lol


:tlesk: :mrk Dobre napisane.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Str Jan 10, 2007 12:13 pm

Pavel Rittich píše:Mlha je, když nevidím dál než na 30-50 m a v takovém případě jsem rád, když auto přede mnou má mlhovku zapnutou - nelepím se mu na zadek, ale nechám ho, aby ukazoval cestu.

Jo, toto je pre mna rozhodujuce kriterium :lol a v takomto pripade s hmlovkami samozrejme plne suhlasim :tlesk:

To, o com som pisal je, ked je "lahky opar", viditelnost zadnych svetiel bez hmloviek aj 2 kilometre, ale magor predo mnou si to sinie rozsvieteny jak vianocny stromcek, takze este dve hodiny po dojazde vidim cervene kolecko :koule

PS: PRESNE toto sa mi stalo tesne pred Vianocami, kedy som sa dostal do suvislej kolony aut iducej z Viedne k slovenskej hranici, viditelnost UPLNE v pohode (spominane 2km), ale sedlak predo mnou mi svietil do ksichtu pocas celych 35km!!!
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Str Jan 10, 2007 1:24 pm

Mal si mu zapnut predne hmlovky a dialkove. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Sedvo » Str Jan 10, 2007 1:41 pm

Steve píše:Mal si mu zapnut predne hmlovky a dialkove. :)


Nejsem k.... člověk, ale taky bych mu je zapnul.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Str Jan 10, 2007 3:20 pm

Steve píše:Mal si mu zapnut predne hmlovky a dialkove. :)

Hm parkrat som nanho blikol, ale bohuzial to nezabralo (holt rakusky vidiecan je kapitola sama o sebe!). S tou myslienkou na trvale dialkace v duchu hesla "takhle se lip domluvime, ty dobytku!" som sa pohraval, viem, ze to pomoze, ale pouzivam to az v krajnych pripadoch :twisted (resp. prave v momente, ked vlakno poistky zacinalo preharat, tak odbocil)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron