Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

hluk/motor

Vaše príspevky z predchádzajúceho fóra...

hluk/motor

Poslaťod 626BB » Pia Mar 05, 2004 3:29 pm

zdar !
Mam "problem" s hlucnosti (motoru),ktera se prenasi az dovnitr auta.Je to starej diesel takze motor je hlucnej sam o sobe,ale tohle mi pripada,ze je to jeste neco vic.Nejvic se to projevuje pri rozjizdeni a nepravidelne pri jizde do 60km/h.Napadlo me jestli to nemuzou delat spatny silentbloky uchyceni motoru.
nemate s tim nekdo nejakou zkusenost,popr. jak zjistit jestli jsou dobry,jak vymenit,kde koupit.....atd.
dekuji
Pavel
626BB
 

Poslaťod Bootleg » Pia Mar 05, 2004 4:14 pm

Mozu to byt silentbloky motora a takisto aj silentblok na prevodovke, aspon myslim. Ci su dobre, vyskusat sa to da. Na rovnej ceste pri vypnutom motore spustit rucnu brzdu, zaradit 1. stupen, otvorit prednu kapotu a hybat s autom dopredu a dozadu. Potom treba sledovat silentbloky, ci sa hybu velmi, alebo normalne. Mne sa takto nadmerne hybal predny, motor ako keby stale po rozhupani padal dopredu, dal som ho vymenit a je to v pohode. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod 626BB » Pia Mar 05, 2004 5:25 pm

diky,zkusim zjistit vic podle tve rady.
jeste se zeptam - ty silentbloky se vymenujou i s kovovou casti(jsou tam nalisovany),nebo jen ta vlozka?
A jeste jeden dotaz-vsim sem si ,ze leve uchyceni(silentblok) motoru (z pohledu ze predu) ma na vrchu kovovou sroubovaci "zatku"... - co to je,tam se dava nejaka kapalina ???

diky
626BB
 

Poslaťod Bootleg » Pia Mar 05, 2004 5:43 pm

Neviem, aky konkretne typ 626 mas, takze ti neviem povedat nic viac o tej zatke.. Ale podla mna to zatka nie je. :) A silentblok je uchyteny na kovovej prirube od vyroby, samostatne sa guma objednat neda. Ak mas GE a je zly predny al. zadny, tak sa to este da zniest, ale bocny je uz dost drahy, na SK to vyjde okolo 10000. Pouzity by som neodporucal kupvat, niekedy su este horsie, ako povodne.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Späť na Staré Forum.Mazda626.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť