Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nepříjemné mlhovky

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Vypínáte mlhovky když za Vámi jede někdo jiný blízko?

Mlhovky mám stále zapnuté
9
27%
Mlhovky nezapínám
4
12%
Mlhovky nemám
0
Nehlasovalo
Co to je "mlhovky"?
0
Nehlasovalo
Vypínám mlhovky když za mnou někdo jede blízko
20
61%
 
Celkom hlasov : 33

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Nov 23, 2006 9:39 am

socoman píše:tak to ste vy dvaja co stale spomaluju premavku! :koule ste prvy v kolone, lebo dodrzujete bezpecny odstup za autom pred vami (ktore uz nieje vidno) :twisted :jamaica


Ano, to jsem já :o), nájdete ma na každom kilometri odtialto až na kraj sveta :jamaica . Dodržuju odstup za autem pořede mnou (které vidím), nemám potřebu být první a rád pustím paždého kamikadze před sebe, jen když odfrčí dost daleko aby hned po předjetí nebrzdil mě. Stejně na první křižovatce bude stát 10 m přede mnou, pokud nezůstane cestou v příkopě.
BTW, když dodržuju tu vzdálenost, tak už nejsem první, ale aspoň druhý :lol
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Nov 23, 2006 9:51 am

Pavel Rittich píše: Na vysvětlenou pro mladší ročníky: "Nájdete ma na každom kilometri ............." to byl kdysi docela úspěšný televizní seriál :lol
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod PePa » Štv Nov 23, 2006 9:58 am

Pavel Rittich píše:
Pavel Rittich píše: Na vysvětlenou pro mladší ročníky: "Nájdete ma na každom kilometri ............." to byl kdysi docela úspěšný televizní seriál :lol

... porucik Bomba :lol
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod misko42 » Štv Nov 23, 2006 11:32 am

za kamratom ked isiel do roboty sa lepil tak jeden chlapik,ved mal mercedes tak preco by sa nelepil,isiel jak cicina, mysicka za mysickou, po niekolkych metroch ho obiehalai,chlapik bol aj s mercedesom v priekope

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Gib » Pia Dec 08, 2006 12:19 am

misko42 píše:za kamratom ked isiel do roboty sa lepil tak jeden chlapik,ved mal mercedes tak preco by sa nelepil,isiel jak cicina, mysicka za mysickou, po niekolkych metroch ho obiehalai,chlapik bol aj s mercedesom v priekope

Nic ine ma nenapadlo, len toto:
http://www.porkolt.com/funny/al%C3%A1z% ... -9537.html
:lol
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod Děsař » Pia Dec 08, 2006 8:34 am

Já když jedu v mlze za někým, tak mi mlhovka prostě vadí a odvádí mou pozornost, tak se snažím neoslňovat jedoucí za mnou a mlhovku vypínám. Stějně tak i za tmy, když za někým jedu delší dobu, sklopím světla dolů ať mu to neperu do zrcátka.
Mazda6 Wagon 2.0 MZR-CD
Obrázok užívateľa
Děsař
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Štv Okt 05, 2006 4:02 pm
Bydlisko: Nové Město

Poslaťod Sedvo » Pia Dec 08, 2006 11:02 am

Děsař píše:Já když jedu v mlze za někým, tak mi mlhovka prostě vadí a odvádí mou pozornost, tak se snažím neoslňovat jedoucí za mnou a mlhovku vypínám. Stějně tak i za tmy, když za někým jedu delší dobu, sklopím světla dolů ať mu to neperu do zrcátka.


Tak to zase já dodržuju takovou vzdálenost, aby mi ta mlhovka navadila. Její funkce je, abych byl viděn a když o někomu vadí, tak ať se mi nelepí na prdel. :lol
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod EDU » Pia Dec 08, 2006 12:11 pm

Sedvo píše:
Děsař píše:Já když jedu v mlze za někým, tak mi mlhovka prostě vadí a odvádí mou pozornost, tak se snažím neoslňovat jedoucí za mnou a mlhovku vypínám. Stějně tak i za tmy, když za někým jedu delší dobu, sklopím světla dolů ať mu to neperu do zrcátka.


Tak to zase já dodržuju takovou vzdálenost, aby mi ta mlhovka navadila. Její funkce je, abych byl viděn a když o někomu vadí, tak ať se mi nelepí na prdel. :lol


Ohleduplnost je presne o tom, ze necham lidi pred sebou zit. Nechapu proc mam jet pred nejakym ocaskem, co si leci svoje ego na tom ze ma 3m k memu narazniku, ale samozrejme me nepredjede ani za nic. Jet ve tme a mlze prvni proste neni takova pohoda, a frajirek za mnou to vi. ale proc mam do hajzliku jeste myslet na to ze az neco prehlednu a dupnu na brzdu, tak ten vul za mnou to na 100% napere do meho kufru... a pak jeste prohlasi, ze ho oslnovala moje mlhovka. Zabit a pochc..t
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod dabel » Pia Dec 08, 2006 12:33 pm

Hm a isli ste niekedy v hmle po okreske za nakladakom(vzhladom na podmienky sa predbiehat naozaj neda), ktory tu hmlovku nie a nie vypnut??? Je to naozaj extremne prijemne, odporucam - raz som bol takto nuteny ist asi 20km :twisted Hmlovka oslepuje aj pri dodrzani bezpecneho odstupu, takze pristup "nech sa nelepi, debil" povazujem v tomto pripade za dost arogantny...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod EDU » Pia Dec 08, 2006 12:44 pm

dabel píše:Hm a isli ste niekedy v hmle po okreske za nakladakom(vzhladom na podmienky sa predbiehat naozaj neda), ktory tu hmlovku nie a nie vypnut??? Je to naozaj extremne prijemne, odporucam - raz som bol takto nuteny ist asi 20km :twisted Hmlovka oslepuje aj pri dodrzani bezpecneho odstupu, takze pristup "nech sa nelepi, debil" povazujem v tomto pripade za dost arogantny...


..... a lepici se debil je v poho. hmm tak to asi u tohoto koncim na toto tema. Mimochodom bezpecny odstup je taky, ze ta neoslnuje. V mlhe to je presne tych 100-150 metrov, ktore potrebujes na to aby si v poho zastavil aj s lepicom vzadu...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Bootleg » Pia Dec 08, 2006 12:55 pm

Ja na ceste dodrzujem dost dobry odstup, pri 50 kmh asi tych 50-60 m a na dialnici a mimo mesta je to viac a zboznujem kretenov, ktori sa mi potom nastrkaju pred auto a zacnu brzdit. Vtedy si zapracuje moj klakson. Nepoviem, keby obehovali na dialnici, ale skuste si niekto soferovat po cestach, ake su napr. smerom na Staru Lubovnu....
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Děsař » Pia Dec 08, 2006 2:30 pm

EDU píše:
Sedvo píše:
Děsař píše:Já když jedu v mlze za někým, tak mi mlhovka prostě vadí a odvádí mou pozornost, tak se snažím neoslňovat jedoucí za mnou a mlhovku vypínám. Stějně tak i za tmy, když za někým jedu delší dobu, sklopím světla dolů ať mu to neperu do zrcátka.


Tak to zase já dodržuju takovou vzdálenost, aby mi ta mlhovka navadila. Její funkce je, abych byl viděn a když o někomu vadí, tak ať se mi nelepí na prdel. :lol


Ohleduplnost je presne o tom, ze necham lidi pred sebou zit. Nechapu proc mam jet pred nejakym ocaskem, co si leci svoje ego na tom ze ma 3m k memu narazniku, ale samozrejme me nepredjede ani za nic. Jet ve tme a mlze prvni proste neni takova pohoda, a frajirek za mnou to vi. ale proc mam do hajzliku jeste myslet na to ze az neco prehlednu a dupnu na brzdu, tak ten vul za mnou to na 100% napere do meho kufru... a pak jeste prohlasi, ze ho oslnovala moje mlhovka. Zabit a pochc..t


Mlhovka dost vydatně svítí i na mnohem větší vzdálenost než jsou 3m. A hlavně, já jsem napsal svůj názor a svůj postup při svícení či nesvícení mlhovkou. Také aspoň z vlastních zkušeností můžu říct, že řidičů, kteří vypnou mlhovku, když za ním někdo jede je víc než dost.
Mazda6 Wagon 2.0 MZR-CD
Obrázok užívateľa
Děsař
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Štv Okt 05, 2006 4:02 pm
Bydlisko: Nové Město

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Dec 08, 2006 2:33 pm

Já mlhovky, když jede někdo za mnou nebo když dojedu někoho před sebou zásadně vypínám. Ono totiž třeba GFko vydatně svítí i na potkávací světla, tudíž je vcelku logické, že vypínám včas i mlhovky. Jízda za takovým borcem totiž nejní nic příjemného :)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod dabel » Pia Dec 08, 2006 2:37 pm

EDU píše:..... a lepici se debil je v poho. hmm tak to asi u tohoto koncim na toto tema. Mimochodom bezpecny odstup je taky, ze ta neoslnuje. V mlhe to je presne tych 100-150 metrov, ktore potrebujes na to aby si v poho zastavil aj s lepicom vzadu...

Preco vychadzas apriori z toho, ze kazdy za Tebou je lepiaci sa debil? Bavime sa cisto o situacii, ze po okreske idu za sebou dve auta (normalny odstup 50-100m, podla rychlosti) a ten vpredu svieti hmlovkou. Hmlovka v noci brutalne oslnuje aj na 100m, napr. cez nu vobec nevidis dopredu a teda ak chces auto predbehnut (ak to situacia dovoluje), tak cez hmlovku nevidis dopredu vobec nic. Je to velmi neprijemne a sam hmlovku napr. na okreske vypinam automaticky, ked vidim, ze sa blizi auto.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod EDU » Pia Dec 08, 2006 2:46 pm

dabel píše:
EDU píše:..... a lepici se debil je v poho. hmm tak to asi u tohoto koncim na toto tema. Mimochodom bezpecny odstup je taky, ze ta neoslnuje. V mlhe to je presne tych 100-150 metrov, ktore potrebujes na to aby si v poho zastavil aj s lepicom vzadu...

Preco vychadzas apriori z toho, ze kazdy za Tebou je lepiaci sa debil? Bavime sa cisto o situacii, ze po okreske idu za sebou dve auta (normalny odstup 50-100m, podla rychlosti) a ten vpredu svieti hmlovkou. Hmlovka v noci brutalne oslnuje aj na 100m, napr. cez nu vobec nevidis dopredu a teda ak chces auto predbehnut (ak to situacia dovoluje), tak cez hmlovku nevidis dopredu vobec nic. Je to velmi neprijemne a sam hmlovku napr. na okreske vypinam automaticky, ked vidim, ze sa blizi auto.


jdu se zahrabat, debil budu asi ja. Zadni mlhovky proste zapinam a vypinam podle toho co vidim pred sebou, a ne podle toho co je za mnou.

A kazdy za mnou komu nevidim jak sa dotykaji kola cesty je mega debil, kazdy kdo po mem zabrzdeni dobrzduje za mnou a prestanu mu videt kola, nebo dokonce predni svetla je jeste megadebilnejsi. S tim toho moc neudelam. Kdo zahajuje predjizdeni z pozice : nalepenej na prdel: je kamarad tech megadebilu....

:lol :lol
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť