Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Predne repro v GD

Ať to (nejen) pořádně duní !!!

Moderátor: George

Poslaťod Harry FE3 » Ned Nov 19, 2006 5:07 pm

Toto je moje původní a ne příliš ideální řešení,ale na ukázku to stačí.Na fotu nejsou ještě mřížky,je potřeba zatlumit dveře,protože tapec v GD je šílenej lagric a repro taky není ideál...ale jak jsem řek,na ukázku to stačí.

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Ned Nov 19, 2006 8:08 pm

Harry FE3 píše:Toto je moje původní a ne příliš ideální řešení,ale na ukázku to stačí.Na fotu nejsou ještě mřížky,je potřeba zatlumit dveře,protože tapec v GD je šílenej lagric a repro taky není ideál...ale jak jsem řek,na ukázku to stačí.


Že by TVM ?
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Harry FE3 » Ned Nov 19, 2006 8:10 pm

jj TVM nějaký ty ARN-150 tuším,teď nevím,ale do dveří to nebylo ideální řešení.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod waldo42 » Pon Nov 20, 2006 10:47 am

Harry FE3 píše:jj TVM nějaký ty ARN-150 tuším,teď nevím,ale do dveří to nebylo ideální řešení.


preco?nehraju dobre?
Obrázok užívateľa
waldo42
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 6:59 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Harry FE3 » Pon Nov 20, 2006 10:51 am

Je to repro do ozvucnice o určitým, objemu.Dveře a nic podobnýho o nekonkrétním tvaru a objemu není pro toto repro ideální.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod waldo42 » Pon Nov 20, 2006 11:26 am

asi sa na to vykaslem a necham len vzadu tie ovaly.mozno neskor si dam vyrobit na dvere nieco,do coho osadim tie stredobasy
Obrázok užívateľa
waldo42
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 6:59 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod George » Pon Nov 20, 2006 8:24 pm

waldo42 píše:bojim sa ze 10`` nezahraju basy.este spekulujem nad ovalmi do dveri pod to svetielko bielo-cervene.len neviem co je pod tapacirom.ak tam je plech tak som skoncil :hanged


A co by jsi tam chtěl za basy od nějakých koaxů?

1.) ten reprák tam nemá žádnou ozvučnici takže hraje jen jako by byl volně položen ej
2.) tím že nemá ozvučnici a není odělená přední a zadní strana membrány vzniká akustický zkrat

Takže nelze očekávat něco echt i od dobrých repráků když jim dáte tyhle podmínky.
Já osobně tam mám repro hlavně kvůli středům a výškám a jsem zatím spokojenej. Nic extra to není ale shit taky ne.

BTW: chceš-li aby ti repro ve dvěřích kvalitně hrálo, opět musíš vytlumit celé dveře jinak vzniká akustický zkrat (vzhledem k tomu že dvěře mají v sobě otvor který se právě musí překrýt neprůzvučným materiálem a nevytlumený plechy drnčí) a jsme tam kde jsme byli s reprákama v palubce :-) - výsledek bude stejný
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Pon Nov 20, 2006 8:30 pm

Harry FE3 píše:je potřeba zatlumit dveře,protože tapec v GD je šílenej lagric a repro taky není ideál



Dveře se tlumí hlavně aby nevznikal akustický zkrat (kvůli otvorům v plechu) a aby nedrnčel vnitřní a vnější plech. Tapec bych považoval za poslední důvod proč tlumit. Výsledek před a po tlumení je totiž slyšitelný pouhým uchem. Rozdíl je dost markantní.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kubis » Pon Nov 20, 2006 10:18 pm

no když už se tu tak keca o audiu v GD, jak byste doporučili zapojit repro? mam namysli něco ve smyslu: do dveři 3 pasmaky, vzadu vyšky, středy + woofer, nebo jak a co tam dat?nechci špičkove audio jen aby to pěkně hralo....
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Harry FE3 » Uto Nov 21, 2006 12:16 pm

George píše:
Harry FE3 píše:je potřeba zatlumit dveře,protože tapec v GD je šílenej lagric a repro taky není ideál



Dveře se tlumí hlavně aby nevznikal akustický zkrat (kvůli otvorům v plechu) a aby nedrnčel vnitřní a vnější plech. Tapec bych považoval za poslední důvod proč tlumit. Výsledek před a po tlumení je totiž slyšitelný pouhým uchem. Rozdíl je dost markantní.


Georgi,máš pravdu,já jsem to ale myslel tak,že když budu tlumit plechy,což je jasný,tak je potřeba udělat hlavně zpevnění tapecu a tlumení taky.Ale hlavně zpevnění.Je potřeba,aby se repro mělo o co opřít.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod George » Uto Nov 21, 2006 1:40 pm

To bude dost složitý. Nejlepší by byly doorboardy z lamina
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Harry FE3 » Uto Nov 21, 2006 3:33 pm

Však jasně Georgi,co jinýho...Nemá smysl vymýšlet nějaký jiný řešení,když tohle je ideálka...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Predchádzajúci

Späť na Auto HiFi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť