Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Slaba klima na 323f

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod whitex » Str Júl 26, 2006 9:15 pm

Sedvo píše:No pánové, tak je zvláštní, ale má klima fučí skoro hned! Nastartuji a do 30 vteřin už brutálně chladí!!!

Však jasné - tak to má být...

Přesně tak jsem to měl i já, ale po třech letech už dostává pohul, hehe.... Chce to naplnit...

Sme byli s tátou včera v Budějkách, pojezdili jižní Čechy - za kšeftem... Spali jsme u známýho na vysočině... A jako dost drsný no - ta klima už stojí za prd :lol - Ale jako cesty celkem v klidu, akorát jsem si nevšim, že by řidiči byli kvůli bodům nějak extra ohleduplní... Prostě normálka... :jo
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod whitex » Str Júl 26, 2006 11:03 pm

Ale tohle jsem viděl dnes v OP u supermarketu - jsem prostě neodolal...

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Ricky » Štv Aug 03, 2006 9:06 am

misko42 píše:Spozoroval som ze ked zapnem klimu tak nechladi hned az tak,mi pripada len ako vzduch z vonku a az po chvilke jazdenia,po prejdeni par km zacne chladit a aj tak nechladi nejak extra.Ked to porovnam s frajerkinou Vectrou rocnik 99 tak tam idem zamrznut,takisto aj u sestry v tucsone je ovela studensia klima. Je to normalne alebo moze byt niekde problem?A ako zistim ze ju treba doplnit?


Taky se mi zda slaba, ale treba je to dobre, pokud by bezela jeste chladnejsi clovek je pak z toho akorat hotovej kdyz vyleze z chladnicky ven do paraku....:-( To s tim vnitrnim okruhem vyzkousim.
Mazda 323 f BJ 2001 72kW
Bzoom bzoom bzoom
My hovecraft is full of eels. - Moje vznášedlo je plné úhořů.
Obrázok užívateľa
Ricky
Pisateľ
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Pon Jún 13, 2005 1:22 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod whitex » Štv Aug 03, 2006 9:10 am

Ricky píše:
misko42 píše:Spozoroval som ze ked zapnem klimu tak nechladi hned az tak,mi pripada len ako vzduch z vonku a az po chvilke jazdenia,po prejdeni par km zacne chladit a aj tak nechladi nejak extra.Ked to porovnam s frajerkinou Vectrou rocnik 99 tak tam idem zamrznut,takisto aj u sestry v tucsone je ovela studensia klima. Je to normalne alebo moze byt niekde problem?A ako zistim ze ju treba doplnit?


Taky se mi zda slaba, ale treba je to dobre, pokud by bezela jeste chladnejsi clovek je pak z toho akorat hotovej kdyz vyleze z chladnicky ven do paraku....:-( To s tim vnitrnim okruhem vyzkousim.


No na to je tam ten "termostat" at si nastavis takovou teplotu vzduchu, jaka ti vyhovuje... :wink
Ale chapu, kdyz je venku 39st C, tak se chce clovek co nejrychleji zchladit - to ale byva kamen urazu... :(


Jinak naprosto miluju, když lidi co nemají klimu říkaj, jak je to zbytečné a na hovno, že je člověk akorát nemocný a auto víc žere... - Heh, co na to říct, že? :lol
PS: Samozřejmě to není narážka na nikoho tady, teda aspoň ne cílená, hehe... Je na to expert teta a jen mě to teď tak napadlo...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Sedvo » Štv Aug 03, 2006 9:33 am

Tak nechal jsem si zkontrolovat klimu a na výstupu tlačila 8 °C! Chladiva tam mám dostatek, teda plno a to skoro 1,5 roku stála v bazaru a více jak půl roku ji mám a nedoplňoval jsem ji!!! Co si myslím, že je paráda!!! Když ji zapnu, tak chladí do 30 sekund!!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Koudy » Štv Aug 03, 2006 3:45 pm

Kolik stála kontrola?
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod misko42 » Štv Aug 03, 2006 5:02 pm

whitex píše:Jinak naprosto miluju, když lidi co nemají klimu říkaj, jak je to zbytečné a na hovno, že je člověk akorát nemocný a auto víc žere... - Heh, co na to říct, že? :lol
PS: Samozřejmě to není narážka na nikoho tady, teda aspoň ne cílená, hehe... Je na to expert teta a jen mě to teď tak napadlo...


no tak to mam aj ja takych ludi rad.. vraj to skodi, no ale to je to iste ako keby povedali ze naco je autu v zime kurenie, ved tam, su tiez vykivy teploty.. vonku mas aj -10 a v aute si kuris na +25 aj viac stupnov takze.. to je to iste

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Sedvo » Štv Aug 03, 2006 6:16 pm

Koudy píše:Kolik stála kontrola?


Z protekce!!! :lol :mrk Napojil zkontroloval kabely! Náplně je tam plno, jenom doporučuje vyměnit pylový filtr (kabinový) a sundat mřížku a wapem prostříknout chladič a vyčistit ho!!! To jest vše!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod whitex » Štv Aug 03, 2006 6:42 pm

misko42 píše:
whitex píše:Jinak naprosto miluju, když lidi co nemají klimu říkaj, jak je to zbytečné a na hovno, že je člověk akorát nemocný a auto víc žere... - Heh, co na to říct, že? :lol
PS: Samozřejmě to není narážka na nikoho tady, teda aspoň ne cílená, hehe... Je na to expert teta a jen mě to teď tak napadlo...


no tak to mam aj ja takych ludi rad.. vraj to skodi, no ale to je to iste ako keby povedali ze naco je autu v zime kurenie, ved tam, su tiez vykivy teploty.. vonku mas aj -10 a v aute si kuris na +25 aj viac stupnov takze.. to je to iste


jj, přesně... A na co máš vlastně auto... Vždyť na silnicích zemře ročně víc lidí než při leteckých neštěstích... :jo :ho:
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Doktor » Štv Aug 03, 2006 7:18 pm

misko42 píše:
no tak to mam aj ja takych ludi rad.. vraj to skodi, no ale to je to iste ako keby povedali ze naco je autu v zime kurenie, ved tam, su tiez vykivy teploty.. vonku mas aj -10 a v aute si kuris na +25 aj viac stupnov takze.. to je to iste


No zase teoretizujeme o necem, cemu prd rozumime, ze, panove. Jakekoliv vykyvy teplot nejsou moc zdrave, ale prechod zo zimy do tepla je mnohem horsi stran srdecniho systemu i dychacich sliznic. Nechce se me to tady vysvetlovat, berte to jako fakt, nemelo by to byt nastaveno na vetsi rozdil nez 5-7 stupnu proti vnejsku.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod whitex » Štv Aug 03, 2006 7:27 pm

Doktor píše:
misko42 píše:
no tak to mam aj ja takych ludi rad.. vraj to skodi, no ale to je to iste ako keby povedali ze naco je autu v zime kurenie, ved tam, su tiez vykivy teploty.. vonku mas aj -10 a v aute si kuris na +25 aj viac stupnov takze.. to je to iste


No zase teoretizujeme o necem, cemu prd rozumime, ze, panove. Jakekoliv vykyvy teplot nejsou moc zdrave, ale prechod zo zimy do tepla je mnohem horsi stran srdecniho systemu i dychacich sliznic. Nechce se me to tady vysvetlovat, berte to jako fakt, nemelo by to byt nastaveno na vetsi rozdil nez 5-7 stupnu proti vnejsku.


Doktore normální člověk si pár km, resp. minut než bude vystupovat klimu vypne, nebo nějak usměrní... :jo
Pokud ne, tak je to to samý, jako když topí furt na plno, sedí v autě v zimě v bundě a potí se... A pak vyleze do -20... Ten rozdíl teplot je potom třeba 40st C.... :jo
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Doktor » Štv Aug 03, 2006 7:33 pm

whitex píše:
Doktore normální člověk si pár km, resp. minut než bude vystupovat klimu vypne, nebo nějak usměrní... :jo
Pokud ne, tak je to to samý, jako když topí furt na plno, sedí v autě v zimě v bundě a potí se... A pak vyleze do -20... Ten rozdíl teplot je potom třeba 40st C.... :jo


No ja nevim, za jakychkoliv podminek mi klima nejde pod 24 a v zime topeni nad 21. Kdyz vylezes z tepla do kosy, sliznice dychaku ze sebe vylije litr vc. nosu, ty zasoplis, ale ten vzduch to ohreje. Kdyz vylezes ze suchy kosy do vedra, tak se do ty sliznice nazene krev, a kultivuje to tam sracky...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Maco222 » Štv Aug 03, 2006 7:35 pm

Doktor píše:
whitex píše:
Doktore normální člověk si pár km, resp. minut než bude vystupovat klimu vypne, nebo nějak usměrní... :jo
Pokud ne, tak je to to samý, jako když topí furt na plno, sedí v autě v zimě v bundě a potí se... A pak vyleze do -20... Ten rozdíl teplot je potom třeba 40st C.... :jo


No ja nevim, za jakychkoliv podminek mi klima nejde pod 24 a v zime topeni nad 21. Kdyz vylezes z tepla do kosy, sliznice dychaku ze sebe vylije litr vc. nosu, ty zasoplis, ale ten vzduch to ohreje. Kdyz vylezes ze suchy kosy do vedra, tak se do ty sliznice nazene krev, a kultivuje to tam sracky...

:tlesk: :tlesk: :tlesk:
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Doktor » Štv Aug 03, 2006 7:36 pm

Maco222 píše: :tlesk: :tlesk: :tlesk:


A ty co tlieskas? Nebodaj si uz chory... :jamaica
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod whitex » Štv Aug 03, 2006 7:39 pm

Doktor píše:
whitex píše:
Doktore normální člověk si pár km, resp. minut než bude vystupovat klimu vypne, nebo nějak usměrní... :jo
Pokud ne, tak je to to samý, jako když topí furt na plno, sedí v autě v zimě v bundě a potí se... A pak vyleze do -20... Ten rozdíl teplot je potom třeba 40st C.... :jo


No ja nevim, za jakychkoliv podminek mi klima nejde pod 24 a v zime topeni nad 21. Kdyz vylezes z tepla do kosy, sliznice dychaku ze sebe vylije litr vc. nosu, ty zasoplis, ale ten vzduch to ohreje. Kdyz vylezes ze suchy kosy do vedra, tak se do ty sliznice nazene krev, a kultivuje to tam sracky...


A co jako? Jsme psal že rozdíl teplot je třeba i 40st C... A to jde i tobě podle toho co tu píšeš... :jo
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť