Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Čištění motoru

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Čištění motoru

Poslaťod whitex » Pon Júl 03, 2006 4:32 pm

Tak jsme se do toho včera konečně dal... Po měsíci, co jsme si čas prostě nenašel přišlo volné, nedělní, postkocovinové :ho: odpoledne... A dal jsem se do toho...

Fólií jsem zakryl baterku a alternátor... Vzal jsem hadici, štětec (zárožák) a tzv. "čistič motorů" (od firmy Hekra)... Vyplácal jsem všechen... Výsledek je patrný...

Před:

Obrázok
Obrázok

Po:

Obrázok
Obrázok
Obrázok


Po umytí jsem hadrem utřel bodky a nastartoval... GE chytla okamžitě bez točení... - Jako vždy... Trošku si povrzaly a popískaly klíňáky a v pohodě jsme zajel do garáže, nechal chvíli nastarováno a pak šel domů (nechal jsem otevřenou kapotu)... Asi za dvě hoďku (už navečer) jel táta dofoukat na pumpu vzduch v kolech... První pumpa (cca 1km) měli špatný kompresor... Další pumpa (cca další 3km) dofouknul co potřeboval a sedl do auta.... Ále - GE se nějak nechtělo... Po několitátý chytla na dva válce... Po točení do vyšších rpm se chytla... Táta vyjel, ale po cca 100m chcípla... Tak znovu - to už dojel, ale prý škubala... Když dojel byla normálně zahřátá a otáčky i zvuk byl normální... Ráno po cestě do práce mu prý taky škubala... Volal jsem mu asi před hodinou a říkal že už je to v poho...
Ale mazec... Nechápu to... :???
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Bootleg » Pon Júl 03, 2006 4:56 pm

Umyval som motory na Mazdach, aj na GE, BJ, BA a pod. a nikdy nebol problem.. Taktiez pri GE treba potom po umyti vybrat kable od sviecok a pozriet, ci sa nedrzi voda v ich okoli v hlave (stava sa to). Ak ano, treba odsat (mokry vysavac). Zaujimave, ze tam preteka len pri GE-ckach.. hm..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod yano » Pon Júl 03, 2006 5:03 pm

super, len tam mas nejako malo valcov!
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod Bootleg » Pon Júl 03, 2006 5:18 pm

yano píše:super, len tam mas nejako malo valcov!


4 valce, 16 valcekov. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod whitex » Pon Júl 03, 2006 6:13 pm

Steve píše:Umyval som motory na Mazdach, aj na GE, BJ, BA a pod. a nikdy nebol problem.. Taktiez pri GE treba potom po umyti vybrat kable od sviecok a pozriet, ci sa nedrzi voda v ich okoli v hlave (stava sa to). Ak ano, treba odsat (mokry vysavac). Zaujimave, ze tam preteka len pri GE-ckach.. hm..

No po umytí jsem vytáhl bodky a zdály se být suché, jen pár kapek sem tak, tak jsem to utřel hadrem, přiznám se ale, že dovnitř jsem se nedíval... - moje chyba... Jinak teď táta dojel z OP a říkal že už v poho... :mrk
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod whitex » Pon Júl 03, 2006 6:13 pm

yano píše:super, len tam mas nejako malo valcov!
Běžný dvoulitr... 8-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod whitex » Pon Júl 03, 2006 6:15 pm

Hej ale jsem totálně nadšený z ABS-ky a brzdovýho válečku... To je parádička, jak to šlo dolů... Jen ten posilovač brzd :(
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Bootleg » Pon Júl 03, 2006 6:16 pm

whitex píše:Hej ale jsem totálně nadšený z ABS-ky a brzdovýho válečku... To je parádička, jak to šlo dolů... Jen ten posilovač brzd :(


Myslis ten podtlakovy bubon pod valcekom? To iste mam aj ja.. vytiekla mi z nadrzky raz brzdovka a voila.. musim to dat dole, opieskovat, naniest praskovu farbu a do pece s tym.. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod whitex » Pon Júl 03, 2006 6:18 pm

Steve píše:
whitex píše:Hej ale jsem totálně nadšený z ABS-ky a brzdovýho válečku... To je parádička, jak to šlo dolů... Jen ten posilovač brzd :(


Myslis ten podtlakovy bubon pod valcekom? To iste mam aj ja.. vytiekla mi z nadrzky raz brzdovka a voila.. musim to dat dole, opieskovat, naniest praskovu farbu a do pece s tym.. :)


jj... přesně to myslím... My už to tak koupili... Muselo to vytéct už předchozímu majiteli.... Ale rozhodně kvůli tomu nebudu sundávat brzdový váleček... Však než to pohnije, to už bude GE kdo ví kde, heh... :lol
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Bootleg » Pon Júl 03, 2006 6:19 pm

whitex píše:
Steve píše:
whitex píše:Hej ale jsem totálně nadšený z ABS-ky a brzdovýho válečku... To je parádička, jak to šlo dolů... Jen ten posilovač brzd :(


Myslis ten podtlakovy bubon pod valcekom? To iste mam aj ja.. vytiekla mi z nadrzky raz brzdovka a voila.. musim to dat dole, opieskovat, naniest praskovu farbu a do pece s tym.. :)


jj... přesně to myslím... My už to tak koupili... Muselo to vytéct už předchozímu majiteli.... Ale rozhodně kvůli tomu nebudu sundávat brzdový váleček... Však než to pohnije, to už bude GE kdo ví kde, heh... :lol


To uz bude u mna cakat na restaurovanie, bude v poradovniku.. :lol
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod whitex » Pon Júl 03, 2006 6:20 pm

Steve píše:
whitex píše:
Steve píše:
whitex píše:Hej ale jsem totálně nadšený z ABS-ky a brzdovýho válečku... To je parádička, jak to šlo dolů... Jen ten posilovač brzd :(


Myslis ten podtlakovy bubon pod valcekom? To iste mam aj ja.. vytiekla mi z nadrzky raz brzdovka a voila.. musim to dat dole, opieskovat, naniest praskovu farbu a do pece s tym.. :)


jj... přesně to myslím... My už to tak koupili... Muselo to vytéct už předchozímu majiteli.... Ale rozhodně kvůli tomu nebudu sundávat brzdový váleček... Však než to pohnije, to už bude GE kdo ví kde, heh... :lol


To uz bude u mna cakat na restaurovanie, bude v poradovniku.. :lol


No jooo... Si chceš šáhnout na vybavenější verzi, coo? :mrk
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Bootleg » Pon Júl 03, 2006 6:22 pm

whitex píše:No jooo... Si chceš šáhnout na vybavenější verzi, coo? :mrk


Nie, ale chcel som skusit z jednej spravit kombika.. :o: :lol
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod whitex » Pon Júl 03, 2006 6:25 pm

Steve píše:
whitex píše:No jooo... Si chceš šáhnout na vybavenější verzi, coo? :mrk


Nie, ale chcel som skusit z jednej spravit kombika.. :o: :lol


Takže navařit prdel z MPV-čka, joo? :ho:
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť