Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rychlost načítání mazdaklub.sk

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Poslaťod Suky » Ned Sep 19, 2004 10:33 am

Kris píše:Mam k dispozicii snad vsetky druhy pripojenia internetu ake existuju a na vsetkych web nabieha vyrazne pomalsie ako je bezne. Cim to je? Vela kodu?


Krisi, myslíš web mazdaklub.sk nebo forum.mazdaklub.sk?
U toho prvního je použitý Javascript pro generování menu, je dost mohutný, aby byl multiplatformní. A teď co je již tak mnoho uživatelů (a jejich galerií) to zpracování trvá opravdu dlouho. Víme o tom a chystáme se s tím něco udělat.

No a forum mi běží dobře i na dialup.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kris » Ned Sep 19, 2004 12:40 pm

Suky píše:Krisi, myslíš web mazdaklub.sk nebo forum.mazdaklub.sk?
U toho prvního je použitý Javascript pro generování menu, je dost mohutný, aby byl multiplatformní. A teď co je již tak mnoho uživatelů (a jejich galerií) to zpracování trvá opravdu dlouho. Víme o tom a chystáme se s tím něco udělat.

No a forum mi běží dobře i na dialup.


Ano ano, forum bezi dobre, hlavny web ide pomaly.
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Suky » Pia Sep 24, 2004 6:01 pm

Jak to u Vás vypadá s rychlostí zobrazení hlavní stránky http://mazdaklub.sk ?

Já jsem kdysi vedl debatu, že se mi to načítá pomalu, ale pak jsem ji zastavil, že to je v normě.
Dneska v práci jsem to zkoušel a za 1 sekundu jsem měl menu a za druhou všechno. A to jsem dával REFRESH.

Doma jsem připojen jen 64 kb a trvalo mi načtení asi 7 sekund, po vyprázdnění lokální cache to bylo 15 sekund, což je sice na hranici ochoty čekat běžného uživatele, ale když si vezmeme, že celková velikost všeho na úvodní stránce je 215 kB (což je více než povolují dobré mravy) ale z toho je 81 kB ty dvě fotky ze srazu (a ty by tam neměly chybět), není to tak hrozné.

Pravdou je že je použité poměrně složité menu, ale ta složitost je dána kompabilitou s 99 % prohlížečů, což mi asi znalí věci potvrdí, že dosáhnout takové kompability není zrovna jednoduchá věc.

Co vy na to?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Bootleg » Pia Sep 24, 2004 6:22 pm

Suky píše:Jak to u Vás vypadá s rychlostí zobrazení hlavní stránky http://mazdaklub.sk ?

Já jsem kdysi vedl debatu, že se mi to načítá pomalu, ale pak jsem ji zastavil, že to je v normě.
Dneska v práci jsem to zkoušel a za 1 sekundu jsem měl menu a za druhou všechno. A to jsem dával REFRESH.

Doma jsem připojen jen 64 kb a trvalo mi načtení asi 7 sekund, po vyprázdnění lokální cache to bylo 15 sekund, což je sice na hranici ochoty čekat běžného uživatele, ale když si vezmeme, že celková velikost všeho na úvodní stránce je 215 kB (což je více než povolují dobré mravy) ale z toho je 81 kB ty dvě fotky ze srazu (a ty by tam neměly chybět), není to tak hrozné.

Pravdou je že je použité poměrně složité menu, ale ta složitost je dána kompabilitou s 99 % prohlížečů, což mi asi znalí věci potvrdí, že dosáhnout takové kompability není zrovna jednoduchá věc.

Co vy na to?


Suky, ty vies, co robis, mas moju doveru a ked to ma byt kompatibilne s vacsinou prehliadacov, tak nech to radsej taha pomalsie.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Okt 05, 2004 11:51 am

Ono asi záleží i na tom kdy to je. Když koukám ráno v šest, je to bleskovka, před polednem nic moc, po obědě je to zoufalý, to si nejspíš každej udělá kafčo a spustí internet, no a kolem pátý odpoledne už to zase sviští :o)
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron