Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zkušební chat(y)

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Který chat chcete?

HTTP
8
62%
IRC
4
31%
Ještě chvíli hledejte !!!
0
Nehlasovalo
Nevím
1
8%
 
Celkom hlasov : 13

Zkušební chat(y)

Poslaťod Suky » Uto Sep 21, 2004 12:06 am

Vážení přátelé, konečně jsme se rozhoupali s chatem a nyní si můžete vybrat dokonce ze dvou chatů (a další můžeme vymyslet :) ):

Zásadě se liší použitou technologií.

Chat Trojského koně používá HTTP protokol, čas od času se musí obnovit stránka ale není problém s přístupností. Viz http://www.x7.neobyte.sk/

Chat Sukyho (viz odkaz nahoře - "Chat room") používá IRC, tedy protokol přímo navržený pro komunikaci. Má spoustu výhod ale může být problém s dostupností, hlavně z firemních sítí. To se dá obejít potichu (ale pozor co jste podepsali při školení z bezpečnosti práce v síti !!!!) nebo legálně přes IRC bránu, v tomto případě přes http://blitzed.org/chat . Dají se použít také jiní IRC klienti (např Mozilla ho má integrovaný).

Ke správné funkci tohoto konkrétního IRC chatu je třeba mít nainstalovaný JavaRuntimeEnviroment z http://www.sun.com (mají snad všechny OS kromě Windows XP kvůli licenční politice - ale v SP2 už prý je).


Při spuštění chatu se objeví žádost o povolení spuštění scriptu (tedy ne o nějakou instalaci!!!), pokud se tato žádost objeví jako přímý důsledek kliknutí na "Chat room" věřte mi a klikněte "Yes", vězte že "applet" je distribuován by "WebChat" a ověřeno je to by "Metrasoft". Hláška se může lišit podle OS.


Na vzhled nedbejte, může se upravit u obou.
Naposledy upravil Suky dňa Str Sep 22, 2004 8:27 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lily » Str Sep 22, 2004 12:09 pm

mně to píše: "není možné se spojit" :roll:
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod Suky » Str Sep 22, 2004 12:10 pm

Lily, skoč prosím na Trojanův chat, já se zeptám na podrobnosti
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Str Sep 22, 2004 12:37 pm

Na IRC chat ma to nepusti :cry: :x :( HTTP ako tak fachci.

"Neni mozne se spojit s java.net.ExceptionNoHostFound" ci tak nejak mi to pise...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Suky » Str Sep 22, 2004 12:50 pm

dabel píše:Na IRC chat ma to nepusti :cry: :x :( HTTP ako tak fachci.


Nelze ani spustit přes http://blitzed.org/chat ?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lily » Str Sep 22, 2004 1:02 pm

Suky píše:
dabel píše:Na IRC chat ma to nepusti :cry: :x :( HTTP ako tak fachci.


Nelze ani spustit přes http://blitzed.org/chat ?


Přes tohle mi to jde spustit, ale tady z fora se prostě nepřipojím :roll:
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Str Sep 22, 2004 1:25 pm

Tak přes tuhle adresu se mi daří, ale budu se muset nechat poučit od svého dítěte, jak dál.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Gothic » Str Sep 22, 2004 2:07 pm

Hm, ja se na to nedostanu vubec, neb mam slovo "chat" mezi zakazanymi slovy....
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod trojanhorse » Str Sep 22, 2004 7:56 pm

No Suky, nejako sa tu zrazu nebijú o chat. A to bolo sprvoti rečí o chate. Ešte uvidíme cez víkend.
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Suky » Str Sep 22, 2004 8:52 pm

trojanhorse píše:No Suky, nejako sa tu zrazu nebijú o chat. A to bolo sprvoti rečí o chate. Ešte uvidíme cez víkend.

Co jsi čekal? Ale víš jak to chodí, náš zákazník/uživatel náš pán 8)

dabel píše:Na IRC chat ma to nepusti :cry: :x :( HTTP ako tak fachci.

"Neni mozne se spojit s java.net.ExceptionNoHostFound" ci tak nejak mi to pise...

To je divná hláška, proč takto reaguje DNS to nevím, když Tě pak přes WWW stránky pustí, mi firemní síť hlásí "acces denied" čemuž rozumím a vesele tuneluji (nebyl jsem školen co nesmím :wink: )

Lily píše:mně to píše: "není možné se spojit" :roll:

Lily prosím víc podrobností.
Dobrá zpráva je, že Ti to vůbec něco vypisuje, alespoň vím, že máš JavuRuntime nainstalovanou a povolila jsi puštění scriptu.
Já původně na svých XP viděl jen prázdný frame, ale protože jsem věděl že se Mrkvosoft soudí se Sunem, v klidu jsem si Javu doinstaloval
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Koudy » Str Sep 22, 2004 9:48 pm

Fungují mi oba, ale jako laik se přikláním k chatu od Sukyho.
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Lily » Štv Sep 23, 2004 11:09 am

Suky píše:Lily prosím víc podrobností.Dobrá zpráva je, že Ti to vůbec něco vypisuje, alespoň vím, že máš JavuRuntime nainstalovanou a povolila jsi puštění scriptu.Já původně na svých XP viděl jen prázdný frame, ale protože jsem věděl že se Mrkvosoft soudí se Sunem, v klidu jsem si Javu doinstaloval


Takže mi to píše:java.net.UnknownHostException :roll:
Javu mám nainstalovanou už pár měsíců. Brzy nám v práci chtějí dát XP, tak jsem zvědavá
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod Gothic » Štv Sep 23, 2004 12:46 pm

Ech, omluvte, prosim, moji snizeenou chapavost :o) ale k cemu nam ten chat vlastne bude dobrej???????? :o)
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Bootleg » Štv Sep 23, 2004 12:59 pm

Gothic, na pokec, ktory momentálne prebieha na fóre a väčšinou nemá nič spoločné s témou. :-) Fórum bude slúžiť na otázky a odpovede týkajúce sa tém.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Gothic » Štv Sep 23, 2004 1:04 pm

Hm, si nejsem jistej, ze to ma smysl. Takhle se sice pise do fora par pripominek "mimo", ale jen par. V chatu bude probihat masivni plkani.... :o) Aspon tak se mi to jevi z meho pohledu.
A taky bych rekl, ze neni treba brat forum jako ultra vaznou vec....to odlehceni cas od casu je fajn....
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Ďalší

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron