Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Facelift RX-8

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Facelift RX-8

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 22, 2006 12:29 pm

Odporucam precitat, oddnes je na trhu facelift RX-8, mimo ine pribudla automaticka prevodovka :ho:

http://www.mazda.com/publicity/release/200608/0822.html
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Uto Aug 22, 2006 2:14 pm

A nebylo by něco Česky? :( Nebo Slovensky :lol

Popř. aspoň někdo shrňte v čem spočívají hlavní změny... :pray pls.
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod majki » Uto Aug 22, 2006 2:16 pm

No co ti mam povedat...ta kuze je bezva, ke sportovnimu autu si clovek dopreje trochu luxusnejsiho vzhledu. A k te automatice...davaji to i do jinych aut?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 22, 2006 2:38 pm

Ten 6 stupnovy automat by som si dal bratm povedat, napriklad v takej 6ke MPS :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Uto Aug 22, 2006 2:45 pm

majki píše:No co ti mam povedat...ta kuze je bezva, ke sportovnimu autu si clovek dopreje trochu luxusnejsiho vzhledu. A k te automatice...davaji to i do jinych aut?

A kůže dřív nebyla??? Jsem seděl ve dvou a řek ybch že obě měly kůži.... :???
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 22, 2006 2:58 pm

Bola ale nie v pieskovej farbe...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Luke.cz » Uto Aug 22, 2006 3:26 pm

VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod whitex » Uto Aug 22, 2006 3:36 pm

Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 22, 2006 3:40 pm

Tak mi napadlo, konecne hadam nastava doba, ked automaty zacnu byt "normalnou" vecou. A manual naozaj len pre fajnsmekrov. Ked uz do sportovej RX-8ky namontovali automat, tak hadam je to dostatocny argument proti tvrdeniam "ale s pakou je to viac sportovejsie" :ho: (tymto nechcem rozputam flame, len som tak skonstatoval)

Nova doba :ho:
To ako ked som minuly tyzden soferoval Dablovu Hondu. Oproti mojmu Xedosu ma na 100ku pisane zrychlenie skoro o 2 sekundy lepsie. No lenze je mi to prd platne, ked nedokazem tak rychlo a presne radit, ako moj automat v Xedose. Cele zrychlenie tym ide do trubiek. Tak asi tak...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Uto Aug 22, 2006 4:03 pm

TomAnt píše:Tak mi napadlo, konecne hadam nastava doba, ked automaty zacnu byt "normalnou" vecou. A manual naozaj len pre fajnsmekrov. Ked uz do sportovej RX-8ky namontovali automat, tak hadam je to dostatocny argument proti tvrdeniam "ale s pakou je to viac sportovejsie" :ho: (tymto nechcem rozputam flame, len som tak skonstatoval)

Nova doba :ho:
To ako ked som minuly tyzden soferoval Dablovu Hondu. Oproti mojmu Xedosu ma na 100ku pisane zrychlenie skoro o 2 sekundy lepsie. No lenze je mi to prd platne, ked nedokazem tak rychlo a presne radit, ako moj automat v Xedose. Cele zrychlenie tym ide do trubiek. Tak asi tak...



PAcit sa mi bude ked urobia "kontinualnu prevodovku"..kde budes iba plynulo menit prevodovy pomer.
Alebo este aj zataz do kopca bude detekovat a zmeni ho plynule sam. :ha:
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 22, 2006 4:37 pm

Kris píše:
TomAnt píše:Tak mi napadlo, konecne hadam nastava doba, ked automaty zacnu byt "normalnou" vecou. A manual naozaj len pre fajnsmekrov. Ked uz do sportovej RX-8ky namontovali automat, tak hadam je to dostatocny argument proti tvrdeniam "ale s pakou je to viac sportovejsie" :ho: (tymto nechcem rozputam flame, len som tak skonstatoval)

Nova doba :ho:
To ako ked som minuly tyzden soferoval Dablovu Hondu. Oproti mojmu Xedosu ma na 100ku pisane zrychlenie skoro o 2 sekundy lepsie. No lenze je mi to prd platne, ked nedokazem tak rychlo a presne radit, ako moj automat v Xedose. Cele zrychlenie tym ide do trubiek. Tak asi tak...



PAcit sa mi bude ked urobia "kontinualnu prevodovku"..kde budes iba plynulo menit prevodovy pomer.
Alebo este aj zataz do kopca bude detekovat a zmeni ho plynule sam. :ha:

Dablov kolega ma presne taku na Audi A4 cabrio.

http://media.vw.com/article_display.cfm?article_id=9753

http://www.worldcarfans.com/photos.cfm/ ... ansmission
(na tejto linke su pekne obrazky pre predstavu)

Princip je asi ten, ze su oproti sebe dva kuzele, takze sa to naozaj meni kontinualne a plynule. Sranda vraj je (nesoferoval som to, len z pocutia) ked mas otacky konstantne, rev motora je konstantny, ale auto ti zrychluje :ho:
Naposledy upravil TomAnt dňa Uto Aug 22, 2006 4:38 pm, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Aug 22, 2006 4:37 pm

Kris píše:PAcit sa mi bude ked urobia "kontinualnu prevodovku"..kde budes iba plynulo menit prevodovy pomer.
Alebo este aj zataz do kopca bude detekovat a zmeni ho plynule sam. :ha:

Take daco existuje uz asi tak 30 rokov (niekedy v 60-tych rokoch s tym prisli prve auta na trh - napr. DAF). Funguje to na bazi 2 protilahlych kuzelov, ktore su spojene remenom. Posuvaju sa a tym padom sa meni prevodovy pomer. Problemom je, ze po case sa remen neustalym namahanim "vytaha" a cele to ide do kelu. Takisto je problemom prenos sily (krutiaceho momentu), ktora od urciteho momentu dokaze remen roztrhnut. Momentalne ma viac automobiliek taketo riesenie, napr. Audi (multitronic - s tym som jazdil) alebo Nissan (CVT) ci Opel. Je to zvlastny pocit: auto si drzi rovnake otacky, ale zrychluje... :lol

ad manual vs automat: Osobne som za to, aby sa kazde auto vyrabalo s takou aj takou prevodovkou. Mna osobne este automat "nudi", ale za takych 20 rokov uz asi nebudem chciet ine :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod dabel » Uto Aug 22, 2006 4:38 pm

oops, TomAnt ma predbehol :lol

(TomAnt: to DSG som dal prec, to je zase nieco ine)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 22, 2006 4:40 pm

dabel píše:oops, TomAnt ma predbehol :lol

(TomAnt: to DSG som dal prec, to je zase nieco ine)

Aha, tak si to trosku asi mylim... pojmy s dojmami. V tomto by som viac veril tomu, co napise Dabel :ho: Proste zaver znie, ze nieco take existuje :ho:

Tak si apson pozrite princip DSG (to je tusim dvojspojkova coooo? ) no som sa pomylil no...
Naposledy upravil TomAnt dňa Uto Aug 22, 2006 4:40 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Uto Aug 22, 2006 4:40 pm

dabel píše:ad manual vs automat: Osobne som za to, aby sa kazde auto vyrabalo s takou aj takou prevodovkou. Mna osobne este automat "nudi", ale za takych 20 rokov uz asi nebudem chciet ine :lol


tak s tym suhlasim... mne sa tiez paci manual, je to take nie nudne ale zas niekedy by som aj prijal automat len jednu nohu pouzivat, plyn..brzda..plyn...brzda...

a ten DAF to je ten co prvy prisiel tiez s tym wanklerovym motorom ak sa nemylim?! to patri alebo to bolo audi ci co to .. si to mylim s niecim???

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Ďalší

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron