Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

WEB a financovanie

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

WEB a financovanie

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 14, 2004 11:02 am

Drahi priatelia, tak ako som predpokladal, po uploade fotografii zo zrazu v objeme 34 MB sa ozval provider, ze prekracujem kvotu mne danu o celych 100 MB. Diskovy priestor, ktory mam zaplateny cini 250MB, v sucastnosti mame obsadenych 350.

Vyvstava tu teda otazka (naozaj len otazka), ako dalej?

Ak by som to zhrnul, existuju 2 riesenia situacie v ktorej sme (spolocne vsetci)

1. Brutalne preriedime fotky ktore na webe mame, pripadne znizime ich kvalitu, aby sme sa dostali pod hranicu 250 MB

2. Zmenim program hostingu webu na iny, na ktorom bude 1 GB priestoru a napriklad 100 mailov k dispozicii.

Tu vsak vyvstava otazka, z coho to prefinancovat. Len aby ste zhruba mali predstavu o ake ciastky ide. Doterajsi program ktory s dablom tahame je 250MB priestoru, 2 domeny (mazdaklub.sk a mazda626.sk) 25 mailov a 1 DB. Cena tohto programu je 199 Sk mesacne + 400 Sk rocne za kazdu domenu, co je dohromady 2800 Sk rocne po kadejakych zlavach.

Po zmene programu by to bolo o 2000 Sk rocne viac, teda 4800 Sk...

Takze, moznosti ako to vidime su nasledovne :o)

1. Vratime sa k bodu 1 a preriedime fotky.
2. najde sa "sponzor" ktory sa prida k nasmu sponzorstvu.
3. alebo druhy napad ktory sme s dablom vymysleli, je ze by sme mohli spravit jednu vec, a to zriadenie mailovych uctov pre "drobnych" sponzorov, teda vas, na domene mazdaklub.sk

Ako by sme si to cca predstavovali?

Kazdy zaujemca o mailovy ucet bude mat povedzme za symbolicky poplatok 20 Sk mesacne (alebo navrhnite cenu vy) zriadeny mail mailto:cokolvek_volne@mazdaklub.sk s presmerovanim na akykolvek vlastny mail, pripadne za povedme 30 Sk mesacne (opat, navrhnite cenu vy) zriadeny realny mail s webmail pristupom, POP3 a SMTP pristupom a priestorom na mazdaklub.sk domene.

Takze otazka pre vsetkych znie (podotykam o5 ze sa len pytame a snazime najst nejake riesenie) ako to vidite vy? Co by vam viac vyhovovalo?

Akekolvek navrhy, pripomienky a postrehy su vitane.

Dik

dabel a TomAnt
Naposledy upravil TomAnt dňa Štv Okt 21, 2004 1:25 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Gothic » Uto Sep 14, 2004 11:14 am

Jeste me napadla jedna varianta. Mozna scestna. Co zajistit fiancovani formou "formalizace" klubu? Neco jako prukaz clena, clenske prispevky na provoz atd. atp.? Taky by se z toho daly financovat nalepky, tricka, pronajmy na srazy a tak podobne, podle toho, co bude potreba....
Ale taky mozna je to kravina. Ale byl to napad. Letos uz muj treti :o) :o)
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod dabel » Uto Sep 14, 2004 11:23 am

Gothic: o niecom podobnom sme uz uvazovali, no dospeli sme k nazoru, ze sa tym pocet clenov dramaticky preriedi - a to nie je to prave orechove.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod matrix26 » Uto Sep 14, 2004 11:26 am

Já osobně jsem pro to co navrhl Gothic, tedy registrovaní členové a poplatky za klub nějaké plus tedy vizitky a pod co navrhnul. mzslím si že těch cca 500-1000,- Kč či Sk by nikoho nezabilo. Co na to Tomant, dabel. Dejte hlasovat ale ty fotky apod co tu je z to stojí 8)
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod swe » Uto Sep 14, 2004 12:05 pm

Ved sa da na SVK prispiet tusim 2% z dani na nejake nadacie alebo zaujmove zdruzenie.
Moze sa aj vyberat clensky prispevok pre tych, ktori chcu byt clenmi a nemozu prispievat z dani.
swe
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia Jan 16, 2004 2:00 am

Poslaťod tgala » Uto Sep 14, 2004 12:39 pm

Ja som osobne za to, aby sa to tu nejako nepreriedilo, a ciastocne suhlasim s nazorom, ze zaviest clenske. A to takto: Kto chce platit clenske ho paltit bude a k tomu bude mat nejake vyhody ( este neviem ake) a kto nechce platit nemusi a bude taktiez clenom ale uz bez spomynanych vyhod. Ja osobne nemam problem prispiet na web len tak. Web je super a bola by skoda, aby sme on dosli, resp. znizili kvalitu webu. Tak ked inak nie, tak prispejem ako sponzor. Tot moj nazor
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 14, 2004 12:50 pm

tgala píše:Ja som osobne za to, aby sa to tu nejako nepreriedilo, a ciastocne suhlasim s nazorom, ze zaviest clenske. A to takto: Kto chce platit clenske ho paltit bude a k tomu bude mat nejake vyhody ( este neviem ake) a kto nechce platit nemusi a bude taktiez clenom ale uz bez spomynanych vyhod. Ja osobne nemam problem prispiet na web len tak. Web je super a bola by skoda, aby sme on dosli, resp. znizili kvalitu webu. Tak ked inak nie, tak prispejem ako sponzor. Tot moj nazor

No takto nejak sme to mysleli s tym, ze tou spominanou vyhodou by bol vlastny mail na domene mazdaklub.sk Som rad ze sa to stretlo s odozvou a ze sem davate svoje navrhy, len tak dalej... S tymi sponzorskymi darmi a % z dani atd atd a clenskym, je tam jeden pravny a uctovny problemik, museli by sme zalozit minimalne obcianske zdruzenie, to znamena dalsie vydaje, uctovnictvo atd... V takom malom ako som to navrhoval je to bez problemov, pretoze domeny aj web su robene na moju zivnost, to znamena ze akekolvek prispevky povedzme na mail schranky viem nasledne vyfakturovat ako sluzbu, takze takto by to bolo aj pravne, uctovne a danovo koser...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod matrix26 » Uto Sep 14, 2004 12:55 pm

Jo to není špatný ale ani ty průkazky a pod by nebylo špatný mít registraci a pod. a nějaké výhody k tomu taky. Jinak i sponzorství jde acceptovat proč ne, tak uvidím co řeknou další at s eozvou. a pak můžem dát hlasovat to je asi to nejdemokratičtější.
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Sep 14, 2004 1:25 pm

Ten poplatek nás nezruinuje. Bohatě se vrátí, když člověk díky těmhle stránkám sežene potřebnou součástku. Jak to placení ale vyřešit z Čech (a Moravy)? Jde to posílat v Kč na Slovensko z účtu - bezhotovostně?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 14, 2004 1:42 pm

Pavel Rittich píše:Ten poplatek nás nezruinuje. Bohatě se vrátí, když člověk díky těmhle stránkám sežene potřebnou součástku. Jak to placení ale vyřešit z Čech (a Moravy)? Jde to posílat v Kč na Slovensko z účtu - bezhotovostně?

Pavel, to zatial neries :o) zatial skusame najst najvhodnejsie riesenie, cesty sa uz potom najdu v pohode. Posielat to samozrejme ide, ale kedze by slo fakt o minimalne ciastky tak sa to moc neoplati... To su uz len take detaily :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Hosť » Uto Sep 14, 2004 1:47 pm

tgala píše:Ja som osobne za to, aby sa to tu nejako nepreriedilo, a ciastocne suhlasim s nazorom, ze zaviest clenske. A to takto: Kto chce platit clenske ho paltit bude a k tomu bude mat nejake vyhody ( este neviem ake) a kto nechce platit nemusi a bude taktiez clenom ale uz bez spomynanych vyhod. Ja osobne nemam problem prispiet na web len tak. Web je super a bola by skoda, aby sme on dosli, resp. znizili kvalitu webu. Tak ked inak nie, tak prispejem ako sponzor. Tot moj nazor


Jasne, takhle nejak by to melo/mohlo fungovat. Kdo zaplati, ma nejake vyhody, kdo nezaplati, je nema. A koneckoncu, jestli se bavime o 100 nebo 200 SKK/CZK za mesic, tak je to ekvivalent tomu zajit jednou do hospody na nekolik piv nebo par deci vina.
Hosť
 

Poslaťod Gothic » Uto Sep 14, 2004 1:48 pm

Anonymous píše:
tgala píše:Ja som osobne za to, aby sa to tu nejako nepreriedilo, a ciastocne suhlasim s nazorom, ze zaviest clenske. A to takto: Kto chce platit clenske ho paltit bude a k tomu bude mat nejake vyhody ( este neviem ake) a kto nechce platit nemusi a bude taktiez clenom ale uz bez spomynanych vyhod. Ja osobne nemam problem prispiet na web len tak. Web je super a bola by skoda, aby sme on dosli, resp. znizili kvalitu webu. Tak ked inak nie, tak prispejem ako sponzor. Tot moj nazor


Jasne, takhle nejak by to melo/mohlo fungovat. Kdo zaplati, ma nejake vyhody, kdo nezaplati, je nema. A koneckoncu, jestli se bavime o 100 nebo 200 SKK/CZK za mesic, tak je to ekvivalent tomu zajit jednou do hospody na nekolik piv nebo par deci vina.


Ech, tohle jsem byl ja, jen se nejak zapomnel prihlasit :)
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Sep 14, 2004 2:04 pm

Myslel jsem to tak, že zaplatit poplatek není problém, nebavíme se o nějaké horentní sumě. Zařizování triček, samolepek, vlaječek a pod. by určitě bylo jednodušší, kdyby na to byly nějaké koruny. Pokud by pro "platící členy" byly nějaké drobné výhody, tím líp. Já jen že kdyby to navíc šlo v práci odkliknout myší přímo z účtu na účet, tak vůbec není co řešit (nejsem fanda české pošty).
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Proxima1 » Uto Sep 14, 2004 2:17 pm

Myslim, ze by to slo - tych par korun nas nezatazi. Len pri 100 registrovanych clenoch by to po 100,- rocne bolo 10000,- Sk. Za to by uz hadam mohli byt aj vyhody aj WEB. Tych clenov registrovanych je zatial asi kolko?
Proxima1
Obrázok užívateľa
Proxima1
Pisateľ
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pia Jún 13, 2003 12:05 pm

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 14, 2004 2:18 pm

Gothic píše:
Anonymous píše:
tgala píše:Ja som osobne za to, aby sa to tu nejako nepreriedilo, a ciastocne suhlasim s nazorom, ze zaviest clenske. A to takto: Kto chce platit clenske ho paltit bude a k tomu bude mat nejake vyhody ( este neviem ake) a kto nechce platit nemusi a bude taktiez clenom ale uz bez spomynanych vyhod. Ja osobne nemam problem prispiet na web len tak. Web je super a bola by skoda, aby sme on dosli, resp. znizili kvalitu webu. Tak ked inak nie, tak prispejem ako sponzor. Tot moj nazor


Jasne, takhle nejak by to melo/mohlo fungovat. Kdo zaplati, ma nejake vyhody, kdo nezaplati, je nema. A koneckoncu, jestli se bavime o 100 nebo 200 SKK/CZK za mesic, tak je to ekvivalent tomu zajit jednou do hospody na nekolik piv nebo par deci vina.


Ech, tohle jsem byl ja, jen se nejak zapomnel prihlasit :)


Gothic, bavime sa o ciastke odhadom 200 Sk ROCNE na jedneho cloveka... Co potrebujeme je totiz ziskat tych 2000 Sk rocne co su navyse, pripadne idealne 4800 na cely chod webu...

A to pri ciastke 200 Sk rocne mame ak sa do akcie zapoji 10 ludi...

Ono samozrejme, mat klubovy prispevok a za to nejake vyhody by bolo super, ale ake by mali byt tie vyhody? Ja som navrhol tu jednu, kazdy, kto by prispel by dostal mailovu adresu na mazdaklub.sk Ine ma nenapadaju momentalne...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron