Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Chat

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Steve

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 24, 2004 12:19 pm

No jo, az bude cas piplat sa s grafikou u mna ;o))) ale uz sa do toho pomaly pustim :o))) zatiel je to v galerii...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Uto Aug 24, 2004 1:59 pm

TomAnt píše:No jo, az bude cas piplat sa s grafikou u mna ;o))) ale uz sa do toho pomaly pustim :o))) zatiel je to v galerii...


čo? s grafikou? niečo mi nedochádza? :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 24, 2004 2:32 pm

Mam na mysli tie buttony, ktorymi zacina menu... ak sa ti s tym chce piplat prosim :o) :o) :o) tie som robil ja povodne... ale ak to budes robit tak daj Steve vediet nech to nerobime dvojmo a davaj bacha nech ti zapasuje pocet pixelov na cele menu... nie je to taka sranda cele to tam zapasnut...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Uto Aug 24, 2004 3:30 pm

A sirka tych buttonov sa pocita aj s tymi ciarkami, ktore ich oddeluju, alebo len samostatne biele buttony? Mozem to skusit spravit.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 24, 2004 3:43 pm

To je prave ta zahada, niekedy treba ratat aj s borderom a niekedy nie... proste piplacka skusacka kym to nezapasuje...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Uto Aug 24, 2004 4:13 pm

Tak asi ich sprav ty, aby si ich mohol hned upravovat, kym by som ti poslal upravene, tak by to mohlo trvat aj tyzden.. :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Uto Aug 24, 2004 6:51 pm

Steve píše:
TomAnt píše:Ja som tiez za, aby pristup na ten chat mali len riadne zaregistrovani a riadne prihlaseni clenovia... proste taka sluzbicka naviac... aby sem zas nechodili ludia uplne odveci len kvoli tomu ze je tu nejaky chat...


ABSOLÚTNY SÚHLAS!!!! A kedy bude v menu položka Zrazy? :wink:


Možná by sme mohli dohodnout den a hodinu (vecer samozřejmě), kdy by jsme se každý týden sešli na mini chat srazu (jen kdo by chtěl samozřejmě). Třeba čtvrtky od devíti :o) ?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Štv Sep 16, 2004 4:00 pm

Vážení přátelé.
Ani na srazu někteří nezapomněli urgovat chat.

Pustil jsem se do studia a v současné době mi na zkušebním fóru již běží jeden chat přes IRC integrovaný do phpBB fóra (to je to co používáme :wink: ).

Technologie IRC je asi to jediné používané pro opravdový chat. Má však jedno úskalí - neprojde přes některé firemní firewally. Třeba já v práci budu bez (tedy ne úplně - mohu si to spustit přes WWW bránu - to však není zcela ono).

Máte někdo k tomu něco než to spustím na ostro?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Bootleg » Štv Sep 16, 2004 4:30 pm

Este je tu jeden clovek, co robi chat, tak sa ho opytam, na akej baze by to bolo, ok? Potom dam vediet viac.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Koudy » Štv Sep 16, 2004 6:53 pm

Já jsem pro spuštění a budu-li mít čas, určitě tam budu chodit. Kluci - jste fakt vopravdu dooost dobří! :lol:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod swe » Pia Sep 17, 2004 9:29 am

Suky píše:Vážení přátelé.
Ani na srazu někteří nezapomněli urgovat chat.

Pustil jsem se do studia a v současné době mi na zkušebním fóru již běží jeden chat přes IRC integrovaný do phpBB fóra (to je to co používáme :wink: ).

Technologie IRC je asi to jediné používané pro opravdový chat. Má však jedno úskalí - neprojde přes některé firemní firewally. Třeba já v práci budu bez (tedy ne úplně - mohu si to spustit přes WWW bránu - to však není zcela ono).

Máte někdo k tomu něco než to spustím na ostro?


Mozno by nebolo zle pozriet na jabber. Tam by mali byt problemy s FW vyriesene.
http://www.jabber.org/
a pripravuje sa nejaky support do phpBB verzie 2.2 (mozno je uz aj hotovy)
swe
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia Jan 16, 2004 2:00 am

Poslaťod Suky » Pia Sep 17, 2004 9:00 pm

Chat v podstatě nemá nic společného s phpBB. Jediné co je spojuje (co chci aby je spojovalo) je v záhlaví či v zápatí informace o tom kolik lidí chatuje (a kteří) a pokud možno aby nick z fóra byl i v chatu (přestože chat umožňuje "za běhu" měnit nicky).

Takový chat je hotový jako rozšíření (MOD) phpBB fóra. Je napsaný v Javě.

Jenže běží v IRC sítích, což někteří admini na firewallu striktně zakazují. Pak je řešení pouze IRC gateway.

Je samozřejmě možné (to jsem ještě nezjišťoval) že někdo provozuje HTTP - IRC bránu, ale moc tomu nevěřím, HTTP je bezstavové.
IRC má to kouzlo že je pro komunikaci přímo dělané, odpadají REFRESH (po deseti, třiceti... sekundách), mohu to třeba přirovnat ke "grupáči" v ICQ.

Pokud se v něčem mýlím opravte mne, začal jsem problematiku chatu studovat předevčírem (když mne děti občas pustí k internetu) :twisted:

```...:: PJIRC Chat MOD v3.0.2 ::...```

What is this thing anyway?

It's a java-based chat applet designed for use with IRC networks. Tired of constantly ticking, annoying refreshing chat rooms? Look no further, this MOD has everything you need and more. This feature-rich chat applet is called PJIRC and it was written by Plouf over at pjirc.com. This MOD is an extensive integration and expansion of PJIRC into the phpBB forum system. It is 100% FREE for all to use. Take a look at some of its FEATURES


Pro ty nejvíc zvědavé momentálně to zkouším na adrese
http://hokej.ktknet.cz/forum/chat.php
(Nutno mít nainstalovaný Java Runtime z http://www.sun.com, to XP kvůli licenci nemají)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť