Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

mam problem ...

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

mam problem ...

Poslaťod pete » Uto Feb 28, 2006 4:51 pm

Neviem co som doma na PC dobabral, no problem mam v tom, ze mi nejde zobrazit forum,
resp. mi nejdu zobrazit niektore web stranky a ine idu bez problemov, napr.
mazdaklub.sk citam normalne no a forum.mazdaklub.sk mi uz nezobrazi.
Co potrebujem zmenit ci doinstalovat, prosim o pomoc, thanx.

Prosim do mailu, lebo si to inaksie neprecitam, terz vyuzivam iny comp
WIN XP PROF, SP2, IE6
mailto:pete04@mazdaklub.sk
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 28, 2006 5:39 pm

pete04 píše:Neviem co som doma na PC dobabral, no problem mam v tom, ze mi nejde zobrazit forum,
resp. mi nejdu zobrazit niektore web stranky a ine idu bez problemov, napr.
mazdaklub.sk citam normalne no a forum.mazdaklub.sk mi uz nezobrazi.
Co potrebujem zmenit ci doinstalovat, prosim o pomoc, thanx.

Prosim do mailu, lebo si to inaksie neprecitam, terz vyuzivam iny comp
WIN XP PROF, SP2, IE6
mailto:pete04@mazdaklub.sk


Skus popisat blizsie aku chybu ti to vyhodi...
Dalej skus hocaky iny server, ktory nezacina na WWW, ci ti ho zobrazi a daj vediet :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod cajnik » Uto Feb 28, 2006 6:10 pm

ja mam tiez problem v Mozille. ovodna stranka MK sa zobrazi v pohode, len uz mi nefunguju linky dalej na Nase mazdy, stretnutia, mazdaformu atd... Aplety na Mozillu mam stiahnute vsetky...
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 28, 2006 7:32 pm

Vieme o tom a je to v rieseni... autor menu nereaguje na volanie celeho sveta :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pete » Str Mar 01, 2006 11:10 am

" akcia zrusena " to je ta hlaska
ked to dam refreshnut, tak stranku natahuje, no nikdy nenatiahne

to zo serverom co nezacina na www skusim az doma vecer, dam vediet ...
tiez mi nejde lamky.net a ten sa zacina na www, tak fakt neviem, co tomu chyba na
zobrazovanie, a v com je rozdielne zobrazovanie mazdaklub.sk a forum.mazdaklub.sk?
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod TomAnt » Str Mar 01, 2006 11:33 am

Rozdiel nie je prakticky v nicom, skor by bolo pochopitelnejsie, keby sa ti nezobrazovala hlavna stranka a forum ano... Ale forum je robene tak crossbrowserovo a tak pod, ze proste nechapem...
Skus si vymazat Temporary Internet Files a cookies...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pete » Str Mar 01, 2006 1:16 pm

TomAnt píše:Rozdiel nie je prakticky v nicom, skor by bolo pochopitelnejsie, keby sa ti nezobrazovala hlavna stranka a forum ano... Ale forum je robene tak crossbrowserovo a tak pod, ze proste nechapem...
Skus si vymazat Temporary Internet Files a cookies...


to som urobil ako prve, aj som podla navodu microsoftu zamenil index v tej temp kniznici ...
akoze som to uz dost postudoval ... a nic ...
obavam sa, ze pomoze format disk :hanged
tak teraz sa rozhodnem ci oplacem tie fora, alebo niektoru nedelu presedim nad skladanim pc :cry
asi to necham tak, pockam na vacsie zrutenie systemu ,...
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod TomAnt » Str Mar 01, 2006 1:38 pm

To je haluz, kvoli tomu preinstalovavat Windows... skus tie ne www stranky, resp, skus dat vzorku toho co ti ide, a toho co ti nejde a skusime najst nejaky kluc :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pete » Štv Mar 02, 2006 1:13 pm

napis mi, ktore stranky ty povazujs, poviem za "testovacie" a ja to doma odskusam
napis nejake odkazy na tie stranky
dikes
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod Hosť » Štv Mar 02, 2006 1:32 pm

P.S. kontaktoval som providera, tento problem je v celej sieti, uz mi to nedalo, lebo mi to blblo aj v praci, tu tiez mame to same pripojenie ...
tak sorry za prehrievanie mozgovych zavitov :o)
Hosť
 

Poslaťod pete » Štv Mar 02, 2006 1:33 pm

Anonymous píše:P.S. kontaktoval som providera, tento problem je v celej sieti, uz mi to nedalo, lebo mi to blblo aj v praci, tu tiez mame to same pripojenie ...
tak sorry za prehrievanie mozgovych zavitov :o)


a este som sa zabudol aj prihlasit
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod pete » Štv Mar 02, 2006 9:52 pm

tak vazeni, problem je vyrieseny, teda problem ma microsoft, pretoze chyba je v IE po upgrade ...
nainstaloval som operu, znova bezim na 100perc.
zistil som, ze to postihlo viacej compikov, zatial na dvoch wifi sietach :( , ale to uz nie je moj problem :o)
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod pete » Štv Mar 02, 2006 11:53 pm

Microsoft zmenil v IE6 prácu s ActiveX, flashom, javou


DSL.sk, 2.3.2006





Spoločnosť Microsoft vydala aktualizáciu Internet Explorera 6, ktorá mení spôsob práce s ActiveX prvkami a pluginmi na stránkach. Zmeny sa tak dotknú aj aktívnych prvkov ako Java applety, flash interaktívne animácie a podobne.

Dôvodom zmien je patent spoločnosti Eolas Technology na niektoré technológie používané doteraz v IE6. Patent z roku 1994 sa týka použitia pluginov a aktívnych prvkov na stránkach v browseri a ich interakcie s užívateľom. Spoločnosť Microsoft za doterajšie nelicencované využívanie patentu musí zaplatiť spoločnosti odškodné 521 miliónov dolárov, Microsoft plánuje ale naďalej proti platnosti bojovať súdnou cestou.

Web stránky obsahujúce aktívne prvky ako napríklad ActiveX, Macromedia Flash, QuickTime, RealOne Player, Windows Media Player hudba a videá, PDF a Java Applety vložené do stránky pomocou APPLET, EMBED alebo OBJECT tagov budú musieť byť buď webdesignérmi zmenené podľa tohto návodu alebo užívateľ bude musieť každý aktívny prvok manuálne napríklad kliknutím aktivovať.

Aktualizácia je zatiaľ dostupná pre Windows XP a Windows 2003 na stránkach Windows Update alebo Microsoft Update ako nie bezpečnostná aktualizácia. Po jej nainštalovaní môže začať nekorektne pracovať Google Toolbar, Java applety v prípade inštalovanej J2SE 1.3 alebo J2SE 1.4 môžu vyžadovať dvojnásobné kliknutie pre aktiváciu. Aktuálne verzie Javy J2SE 1.5 pracujú korektne.

Microsoft zároveň v stredu aktualizoval svoj Windows Genuine Advantage ActiveX komponent, ktorý overuje pravosť Windows. Či boli pridané ďalšie kontroly alebo sprísnené existujúce alebo aktualizácia WGA súvisí len s aktualizáciou ActiveX nie je známe.
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod pete » Štv Mar 02, 2006 11:56 pm

BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod TomAnt » Pia Mar 03, 2006 3:27 pm

Zaujimave je ze mne sa nic podobne nestalo a navyse Forum ziadnu zo spominanych technologii nepouziva (mozno sa mylim, ale nemam ten dojem, forum je cistociste PHP, jedine co je Java based je chat, ale na ten sa treba prekliknut...)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť