Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mensie vylepsenie...

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Mam to sa na to kuknut?

Hlasovanie končí za Pon Júl 19, 2004 3:11 am

ANO!
0
Nehlasovalo
NIE!
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 0

Mensie vylepsenie...

Poslaťod PCnity » Pon Júl 12, 2004 3:11 am

Ludia uz ma dost nasiera ze vzdy ked kliknem na odkaz na nejake vase auto, oxiduje ma JS debugger...

Za fsecko mozu tie hnusne framy... Mam ece jeden stary PHP skript (uz davno zabudnuty...) na generovanie QUERY_STRINGu pre generovanie framoff... ece z cias starej sajty... Staci mala uprava a bezal by aj tu... => Stacilo by malicko modifikovat odkazy aby sledovali index... Alebo mozem urobit maly OBCS --> Output Controll... Cim by modif odpadla... PHP Rulezzz... No problemo... Skript by detekoval stary zapis linky pre konkretne stranky/framy... a modifikoval by odkaz...

Co vy na to?
Obrázok užívateľa
PCnity
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pia Jún 25, 2004 12:55 pm
Bydlisko: SK-BA-(Samorin)

Poslaťod Suky » Pon Júl 12, 2004 8:53 am

Upravil jsem příslušný script, zjistí si, jestli je volán z "FRAMEs", pokud ne, bez blbých hlášek odumře. :zit:

Dík za trpělivost, já o tom věděl, jen jsem byl líný :oops: a nepředpokládal jsem, že má někdo v prohlížeči zaplý debug. To si to surfování musíš pěkně užívat!!! :ooo:
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 12, 2004 8:56 am

Suky dik, mam tomu rozumiet teraz tak, ze to fachci tak ako ma?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Pon Júl 12, 2004 9:08 am

U mne už to nedáva hlášku o výskytu chyby. Pokud by to ješte někomu jinému dělalo problém, ať se mi prosím ozve.

Pokud si někdo otevřel galerii samostatně (například kliknutím na odkaz u avataru) otevřela se galerie přímo a ve stavovém řádku byla hláška :

CoolMenu error: Missing menu frame. Frame name: frmMenu

A těm sadomasochistům, kteří mají zapnuté ladění scriptů, se navíc objevilo dialogové okno "Chcete ladit script?".

Za to se omlouvám a polepším se.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod PCnity » Pon Júl 12, 2004 12:46 pm

jj... Lenze ide tu ece o jednu vec... Mne sa to vase "Cool menu" dost paci... A pacilo by sa aj inym... A hlavne su tam secky linky... Ak sak dam link na moju mazdu na iny web, jeho view-ery nebudu vidiet zbytok... PHP Frame Skript by to vsak urobil...

Odkaz by vyzeral asi takto:

http://www.mazdaklub.sk/index.php?bf=te ... .php?id=46

Odkazoval by na plnefunkcny mazda klub & moju mazdu... ;-))

To cele v PHP par riadkoff... (Vlastne... Stacil by jeden :))

OT: Hadam kazdy webmaster pracujuci aj s JS ma zapnuty debugging...
---> Mazda 626 GF 2.0i 16V 99'<--- The x00r Tuning project will be launched soon... || Searching for specs...
Obrázok užívateľa
PCnity
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pia Jún 25, 2004 12:55 pm
Bydlisko: SK-BA-(Samorin)

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 12, 2004 1:26 pm

Suky? Vies o com je rec? Ja moc nie, ale matne tusim ako by to asi fungovalo... :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PCnity » Pon Júl 12, 2004 1:29 pm

Predstavujem si to asi takto::

<html><head><title>www.MazdaKlub.sk</title></head>
<frameset cols="*,800,*" frameborder="0" framespacing="0" border="0">
<frame src="blank.htm" frameborder=0 noresize border="0" framespacing="0" scrolling="no">
<frameset rows="50,22, *" frameborder=0 noresize border="0" framespacing="0">
<frame name="top" src="web_logo.htm" id="top" scrolling="no" noresize frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0" noresize style="border-top: 1px solid Silver;">
<frame src="menu.htm" name="frmMenu" id="frmMenu" frameborder="0" scrolling="No" noresize marginwidth="0" marginheight="0" style="width: 800;">
<frame src="<?php if(empty($_GET['page'])): echo "main.htm"; else: echo $_GET['page']; endif; ?>" name="frmMain" id="frmMain" frameborder="0" scrolling="Auto" noresize marginwidth="0" marginheight="0" style="border-left: 1px solid Silver; width: 800; border-right: 1px solid Silver; border-bottom: 1px solid Silver;">
</frameset>
<frame src="blank.htm" frameborder=0 noresize border="0" framespacing="0" scrolling="no">
</frameset>
</html>

POUZITIE JE FAKT SIMPLE::

http://www.mazdaklub.sk/index.php?page= ... .php?id=46

Pri zadani:: http://www.mazdaklub.sk/ nacita do main framu main.htm...


Mohlo by to fungovat... (Krajsi zdrojak:: http://www.mazda.lupusweb.net/index.php.txt )
---> Mazda 626 GF 2.0i 16V 99'<--- The x00r Tuning project will be launched soon... || Searching for specs...
Obrázok užívateľa
PCnity
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pia Jún 25, 2004 12:55 pm
Bydlisko: SK-BA-(Samorin)

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 12, 2004 2:12 pm

Suky, pozri to prosim ci je to koser a ci to tak mozme dat, ja s tym v principe problem nemam, ak to ma viest k lepsiemu, preco nie...

Ja som to teda spustil, dal som to tam, takze by to malo fungovat... index je vymeneny... Pripona je HTM (PHP sa parsuje aj tak)

Co este treba spravit? Asi pomenit generovanie liniek vo fore a vo vsetkych prislusnych scriptoch?

Aj ked ako tak pozeram na ten script, nebude sa dat spustit takymto sposobom externy subor na tomto webe?

priklad http://www.mazdaklub.sk/index.htm?page= ... w.knife.sk ?
Naposledy upravil TomAnt dňa Pon Júl 12, 2004 2:19 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PCnity » Pon Júl 12, 2004 2:18 pm

Naposledy upravil PCnity dňa Pon Júl 12, 2004 2:20 pm, celkovo upravené 1
---> Mazda 626 GF 2.0i 16V 99'<--- The x00r Tuning project will be launched soon... || Searching for specs...
Obrázok užívateľa
PCnity
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pia Jún 25, 2004 12:55 pm
Bydlisko: SK-BA-(Samorin)

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 12, 2004 2:20 pm

No... evidentne to ide... neviem ci sa mi to ma pozdavat... Suky co ty na to?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PCnity » Pon Júl 12, 2004 2:21 pm

HOVADINA... TO SA NESPUSTI NA WEBE... Ale iba tebe v prehliadaci... BTW: Je to velmi jednoduche to osetrit... Ak xcesh... Vyckaj... Potrebujem na to tak 3min... A pojdu len interne linky...

Prave preto NIE je pouzity include alebo require... Ale iba ECHO cesty... TJ cesta sa iba kopne do zdroja pre prehliadac...

Najhorsie co vam hrozi je, ze si niekto bude tworit haluzne odkazy tipu:

http://www.mazdaklub.sk/index.htm?page= ... w.hovno.cz
Naposledy upravil PCnity dňa Pon Júl 12, 2004 2:26 pm, celkovo upravené 1
---> Mazda 626 GF 2.0i 16V 99'<--- The x00r Tuning project will be launched soon... || Searching for specs...
Obrázok užívateľa
PCnity
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pia Jún 25, 2004 12:55 pm
Bydlisko: SK-BA-(Samorin)

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 12, 2004 2:25 pm

PCnity, velka vdaka ti :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Pon Júl 12, 2004 2:29 pm

Mrknu se na to doma.

Včetně ošetření lejna :wink:
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť