Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Profici poradte mam problem.

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Poslaťod dabel » Str Nov 16, 2005 1:08 pm

TomAnt píše:A precitaj si v helpe nieco o kryptovani dat na disku... myslim vo Windowsackom helpe...

No tak ked treba ochranit citlive data, tak je vhodne pouzit nieco ako PGP disk alebo TrueCrypt (ten je freeware). Hentaketo utilitky a XP ochrana - hm, to radsej fakt nie...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Atenza » Str Nov 16, 2005 1:28 pm

dabel píše:
TomAnt píše:A precitaj si v helpe nieco o kryptovani dat na disku... myslim vo Windowsackom helpe...

No tak ked treba ochranit citlive data, tak je vhodne pouzit nieco ako PGP disk alebo TrueCrypt (ten je freeware). Hentaketo utilitky a XP ochrana - hm, to radsej fakt nie...


A vcem je problem? To to jako neni dost bezpecny nebo co se vam na tom nelibi?
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod dabel » Str Nov 16, 2005 2:26 pm

Atenza píše:A vcem je problem? To to jako neni dost bezpecny nebo co se vam na tom nelibi?

Pretoze ide o standardne riesenie zalozene na asymetrickej kryptografii, dlhymi rokmi pouzivania vymakane a maximalne bezpecne. Idealne este v kombinacii s USB donglom na baze cipovej karty :lol ale to uz zachadzam moc do detailov. Na bezne veci idealne.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Str Nov 16, 2005 2:38 pm

dabel píše:
TomAnt píše:A precitaj si v helpe nieco o kryptovani dat na disku... myslim vo Windowsackom helpe...

No tak ked treba ochranit citlive data, tak je vhodne pouzit nieco ako PGP disk alebo TrueCrypt (ten je freeware). Hentaketo utilitky a XP ochrana - hm, to radsej fakt nie...


Na to, co potrebuje Atenza mu to plne postaci...
Co sa tyka PGP, ano je to jedno z naj rieseni, ale v pripade Atenzu by siel asi s kanonom na vrabce...

A hlavne, nie je to free riesenie, PGP Disk je platena aplikacia...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Str Nov 16, 2005 2:40 pm

TomAnt píše:A hlavne, nie je to free riesenie, PGP Disk je platena aplikacia...

Preto som spomenul TrueCrypt, co je freeware. A PGP do verzie 6 malo aj volny PGP Disk - urcite sa to bude dat este niekde najst.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Kris » Str Nov 16, 2005 2:56 pm

Ja neviem..mam tu z toho pocit ze marnim cas klepanim lebo tu nieco pisem co je sumar niekolkorocnej praxe a skusenostia ale pristupuje sa ktomu akoby som hrach na stenu hadzal.
Tazke posledny pokus.

Ta aplikacia je tazky humus. Z hladiska sposobu riesenia. A to jednoducho preto lebo na nej jedinej zavisi ci sa k datam dostanem..to by nebol problem keby zabezpecenie behu samotnej aplikacie bolo na o nicom urovni Proste je to obyc app..ktora padne crashne zdegraduje, nezapamataas heslo..no proste to neni dobre riesenie.

XP ma predsa nejaku koncepciu zabezpecenia ktora funguje. Naco ju ignorovat a pchat donho ine nastroje?
TReba mat zaheslovany ucet nejakym normalnym heslom, mat dalsi ucet zaheslovany inym heslom, cez ktory odblokujem ten svoj, pripadne si urobit odlokovaciu disketu (vsetko toto sa priamo nuka v rozhrani) ,,nejedna sa o ziadnu speci funkciu.

Dalsia vrstva su pristupove prava implementovane a v NTFS.

No a tretia, nie je nic jedoduchsie nez kliknut pravym tlacitkom na subor zvolit vlastnosti/ spresnenie / zasifrovat.. vybavene.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Str Nov 16, 2005 3:00 pm

Kris píše:Ja neviem..mam tu z toho pocit ze marnim cas klepanim lebo tu nieco pisem co je sumar niekolkorocnej praxe a skusenostia ale pristupuje sa ktomu akoby som hrach na stenu hadzal.
Tazke posledny pokus.

- ze aplikacia je shit, s tym suhlasim
- asi sa na to pozeram z ineho, trosku paranoidneho pohladu, kedze sa s podobnymi vecickami (ochrana, kryptovanie, podpisy, narusitelia) zaoberam uz par rokov :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Str Nov 16, 2005 3:01 pm

Kris píše:No a tretia, nie je nic jedoduchsie nez kliknut pravym tlacitkom na subor zvolit vlastnosti/
spresnenie / zasifrovat.. vybavene.


Pripadne zasahom do registrov (jeden kluc, na poziadanie napisem) spristupnit polozky Crypt a Decrypt v kontextovom menu po pravom kliknuti mysi...

Jo a este je dobre vytvorit si DRA agenta, len pre kazdy pripad, ze ten primarny ucet havaruje...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Str Nov 16, 2005 3:10 pm

TomAnt píše:
Kris píše:No a tretia, nie je nic jedoduchsie nez kliknut pravym tlacitkom na subor zvolit vlastnosti/
spresnenie / zasifrovat.. vybavene.


Pripadne zasahom do registrov (jeden kluc, na poziadanie napisem) spristupnit polozky Crypt a Decrypt v kontextovom menu po pravom kliknuti mysi...

Jo a este je dobre vytvorit si DRA agenta, len pre kazdy pripad, ze ten primarny ucet havaruje...


Ty tiez sa vyjadrujes anti-userfriendly totalne..

neni toto zrozumitelnejsie?>>>

Ovladacie panely/ pouzivatelske konta/ zvolim niektore konto/ a vlavo v ponuke zvolim Zabranit zabudnutiu hesla..ostatne je jasne bo je to sprievodca.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Str Nov 16, 2005 3:21 pm

Myslel som trosku nieco ine, ale to je jedno.... :) Podstatny je odkaz Atenzovi...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Str Nov 16, 2005 3:31 pm

TomAnt píše:Myslel som trosku nieco ine, ale to je jedno.... :) Podstatny je odkaz Atenzovi...


No pravda..toto chrani ucet..nie sifrovanie. Toto ani ja nepouzivam, koxo..a vobec..treba zformatovat a bude. :lol
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Str Nov 16, 2005 3:48 pm

Sformatovat a vyhodit von oknom... Moj notbuk uz ma dnes namale...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Atenza » Str Nov 16, 2005 4:32 pm

Ty vo.. ted z toho mam hlavu v pejru.Ale to neva ja tomu stejne nerozumim a Tomant ma pravdu na moje ucely to ztaci potrebuju jen zabranit tomu kdyz tu jsou deti od segry aby se nedostali tam kam nemaji. :lol

Jinac jste kabrnaci rozumel jsem tem vasim vyrazum jak koza nakladaku. :skler
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod TomAnt » Str Nov 16, 2005 4:38 pm

Atenza píše:Ty vo.. ted z toho mam hlavu v pejru.Ale to neva ja tomu stejne nerozumim a Tomant ma pravdu na moje ucely to ztaci potrebuju jen zabranit tomu kdyz tu jsou deti od segry aby se nedostali tam kam nemaji. :lol

Jinac jste kabrnaci rozumel jsem tem vasim vyrazum jak koza nakladaku. :skler


Takze jednoduchy postup

- da sa uplatnit tak na jednotlivy subor, alebo na adresar celkovo (potom cokolvek das do toho adresara, bude kryptovane)
- pravy klik na subor/adresar
- Properties
- zalozka General (prva)
- klik na Advanced (tlacitko vpravo dole)
- v otvorenom okne zaskrknut Encrypt contents to secure data (uplne spodna polozka)
- kliknut na OK
- kliknut na OK
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Str Nov 16, 2005 4:39 pm

TomAnt píše:
Atenza píše:Ty vo.. ted z toho mam hlavu v pejru.Ale to neva ja tomu stejne nerozumim a Tomant ma pravdu na moje ucely to ztaci potrebuju jen zabranit tomu kdyz tu jsou deti od segry aby se nedostali tam kam nemaji. :lol

Jinac jste kabrnaci rozumel jsem tem vasim vyrazum jak koza nakladaku. :skler


Takze jednoduchy postup

- da sa uplatnit tak na jednotlivy subor, alebo na adresar celkovo (potom cokolvek das do toho adresara, bude kryptovane)
- pravy klik na subor/adresar
- Properties
- zalozka General (prva)
- klik na Advanced (tlacitko vpravo dole)
- v otvorenom okne zaskrknut Encrypt contents to secure data (uplne spodna polozka)
- kliknut na OK
- kliknut na OK


prekladas ma do anglictiny? vsak tento postup som tu uz raz pisal..
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron