Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Migrácia Mazdaklub webu

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Migrácia Mazdaklub webu

Poslaťod TomAnt » Str Júl 04, 2012 10:39 am

Ahojte, vzhľadom na prebiehajúcu migráciu webu Mazdaklubu na nový server dočasne pozastavujeme pridávanie nových galérií áut, ako aj niektoré špecifické funkcionality.

V najbližšom období sa môže stať, že sa vám web, prípadne fórum začne dočasne objavovať pod inou adresou (web je už zmigrovaný a funkčný už na novom serveri dočasne na doméne http://web.mazdaklub.sk, kam onedlho presmerujem všetky tri hlavné domény). Migrácia fóra potrvá trošku dlhšie, ospravedňujem sa vopred za prípadné výpadky. Náš systém je za tie roky mohutne zmodifikovaný a nie je to záležitosť len copy/paste :ho:

Ďakujem za pochopenie.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 05, 2012 11:49 am

Test po migracii.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 05, 2012 11:56 am

Poprosim vas, ak by ste narazili na nejaku chybu, vzniknutu po migracii na novy server a novy system, reportujte ju sem, alebo do threadu na to urceneho viewforum.php?f=55
Dakujem.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Krenštík » Štv Júl 05, 2012 2:22 pm

nefunguje mi zalozka, kterou jsem mel rovnou la logovaci stranku :-) a z forum.mazda... jsi udelal diskusia.mazda.... takze jen opravim zalozku :o)

Vše ostatní zatím asi funguje...
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 05, 2012 4:24 pm

Ja to uvediem na pravu mieru.

Zmena DNS zaznamov trva od 4 hodin niekedy az po 3 dni. Nie je to v mojich rukach, ale v rukach systemov. Cize som musel spravit nasledovne.

Povodne forum na starom serveri je vypnute a reaguje na adresy: forum.mazdaklub.sk, forum.mazdaklub.cz a forum.mazdaklub.eu

Nove forum na novom serveri reaguje na vsetky tieto tri adresy, ale plus aj na adresu diskusia.mazdaklub.sk

A to preto, lebo na starom fore je vyrobene presmerovanie. AK totiz tvoj provider ma este DNS zaznam smerujuci adresu forum.mazdaklub.sk na stary server, nemam ta ako inak dostat na novy, len cez adresu diskusia.mazdaklub.sk. No a toto je spravene automaticky na starom serveri.

Hned, ako sa ti prestane zobrazovat diskusia.mazdaklub.sk, ale cez adresu forum.mazdaklub.sk na tej adrese aj zostanes, tak je tvoj nablizsi DNS server uz updatovany.

Inymi slovami, vsetko funguje ako ma.

P.S. Zalozku si neopravuj, ta ti zacne fungovat, ked sa updatne ten DNS zaznam...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Štv Júl 05, 2012 4:41 pm

najlepšie asi pre takomto presune na starom webe len dať, že presúvame fórum lebo takto to hodí chybu ak má niekto pomalý DNS server :P
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Štv Júl 05, 2012 8:27 pm

jen abych to uvedl na pravou miru :

Kód: Vybrať všetko
General Error
SQL ERROR [ mysqli ]

Zak�zan� pr�stup pre u��vate�a: 'tomantdb'@'localhost' (pou�itie hesla: �no) [1045]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 05, 2012 10:13 pm

Krens, to ako tam chodis? Daj mi linku, cezktoru tam presne ides, ze ti to hodi takyto error.

Ja som praveze vymenil "index.php". Samozrejme, zmenil som aj heslo na databazu, pre istotu keby nieco.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 05, 2012 10:16 pm

kayman píše:najlepšie asi pre takomto presune na starom webe len dať, že presúvame fórum lebo takto to hodí chybu ak má niekto pomalý DNS server :P

Praveze na starom serveri je spraveny redirect na novy server. A DNS zaznam na novy server je uz asopn 3 dnovy, to som predpripravoval. Ci este nejaku inu chybu to hadze? Teoreticky som mohol spravit, ze stare forum by sa pripajalo na nou databazu, ale to sa mi nechcelo :) BY som musle aj firewall rekonfigurovat aj kadeco insie. Uz to ten den dva kazdy vydrzi :) dufam. Najneskor v pondelok to musi ficat bez problemov. :ho:

P.S. Ja mam defaul nastavene Googlacke DNS, t.j. 8.8.8.8 a ten mi hadzal spravny preklad adresy uz asi 2 hodiny po zmene. TTL som daval 15 minut, btw...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Krenštík » Pia Júl 06, 2012 12:11 pm

TomAnt píše:Krens, to ako tam chodis? Daj mi linku, cezktoru tam presne ides, ze ti to hodi takyto error.

Ja som praveze vymenil "index.php". Samozrejme, zmenil som aj heslo na databazu, pre istotu keby nieco.


používam toto:

Kód: Vybrať všetko
http://forum.mazdaklub.cz/ucp.php?mode=login&sid=5f56557cf4db35cb370217da9ee58fe3


dneska už to ale funguje bez problémů.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Pia Júl 06, 2012 1:14 pm

Hej hej, uz mas spravny DNS zaznam.

Ty si siel priamo na User Control Panel (to je to ucp.phph v tej linke), takze si obchadzal moj redirect :) A vsade sa mi ho nechcelo robit :) Len na hlavnu page som ho daval, cize na index.php :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 03, 2012 11:42 am

Ahojte, v piatok 7.9.2012 od 16:00 prebehne fyzicke stahovanie servera do novej serverovne. Web ako aj Forum Mazdaklubu budu teda docasne nefunkcne. Vsetko bude prebiehat v rukach providera, takze neviem nateraz ako dlho to potrva (snad len par hodin).
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť