Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Příspěvky

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Příspěvky

Poslaťod Black » Str Mar 09, 2005 10:29 am

Včera jsem si všimla jedné pro mne zajímavé věci. Byla jsem v práci a napsala jsem příspěvky do fora a jak jsem přijela večer domů,tak se přihlásím na stránky klubu a zjistila jsem ,že příspěvky,které jsem napsala v práci mě doma po přihlášení svítí oranžově jako nové. Jak je to možné?
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Str Mar 09, 2005 11:09 am

Black píše:Včera jsem si všimla jedné pro mne zajímavé věci. Byla jsem v práci a napsala jsem příspěvky do fora a jak jsem přijela večer domů,tak se přihlásím na stránky klubu a zjistila jsem ,že příspěvky,které jsem napsala v práci mě doma po přihlášení svítí oranžově jako nové. Jak je to možné?


Pravděpodobně jsi nepočkala, až se ti tvůj nový příspěvek zobrazí.

Pokud napíšeš příspěvek, objeví se hláška, že příspěvek byl přidán a po určité době se stránka sama přesměruje na tento nový příspěvek.

Fórum nerozlišuje tvé vlastní a cizí příspěvky, to znamená pokud si nezobrazíš vlastní příspěvek bude označen jako nový.

Zápis příspěvku je z hlediska systému něco jiného než prohlížení.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Black » Str Mar 09, 2005 11:17 am

Děkuji Suky :poklona za vysvětlení.. Ptala jsem se protože se mě to včera stalo poprvé.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod matey » Str Mar 09, 2005 11:36 pm

Suky píše:Pravděpodobně jsi nepočkala, až se ti tvůj nový příspěvek zobrazí.
Pokud napíšeš příspěvek, objeví se hláška, že příspěvek byl přidán a po určité době se stránka sama přesměruje na tento nový příspěvek.
Fórum nerozlišuje tvé vlastní a cizí příspěvky, to znamená pokud si nezobrazíš vlastní příspěvek bude označen jako nový.
Zápis příspěvku je z hlediska systému něco jiného než prohlížení.

To není tím že se hlásí z jiné IP?
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Suky » Str Mar 09, 2005 11:49 pm

matey píše:
Suky píše:Pravděpodobně jsi nepočkala, až se ti tvůj nový příspěvek zobrazí.
Pokud napíšeš příspěvek, objeví se hláška, že příspěvek byl přidán a po určité době se stránka sama přesměruje na tento nový příspěvek.
Fórum nerozlišuje tvé vlastní a cizí příspěvky, to znamená pokud si nezobrazíš vlastní příspěvek bude označen jako nový.
Zápis příspěvku je z hlediska systému něco jiného než prohlížení.

To není tím že se hlásí z jiné IP?


Nechce se mi to podrobně studovat, ale z hlavy vím, že v podstatě si systém zapíše ke každému uživateli datum a čas poslední návštěvy - viz " Naposledy jste zde byl 09 03 2005, 14:03", který si drží po dobu jedné session, tedy jedné nepřerušené návštěvy. Po jejím ukončení si zapamatuje čas ukončení.

Jenže definice session je poměrně složitý problém (povolené cookie - session je držena v cookie a je to sranda, session vydrží dlouho; zakázané cookie - musí si držet session pomocí SID předávaného v GET variable - stačí uzavřít prohlížeč, znovu otevřít fórum během zlomku sekundy, ale už máme novou session (návštěvu) a žádné nové příspěvky :nene )....

IP adresu si systém hlídá, ale z jiného (bezpečnostního) důvodu.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod matey » Štv Mar 10, 2005 12:23 am

Suky píše:Nechce se mi to podrobně studovat, ale z hlavy vím, že v podstatě si systém zapíše ke každému uživateli datum a čas poslední návštěvy - viz " Naposledy jste zde byl 09 03 2005, 14:03", který si drží po dobu jedné session, tedy jedné nepřerušené návštěvy. Po jejím ukončení si zapamatuje čas ukončení.
Jenže definice session je poměrně složitý problém (povolené cookie - session je držena v cookie a je to sranda, session vydrží dlouho; zakázané cookie - musí si držet session pomocí SID předávaného v GET variable - stačí uzavřít prohlížeč, znovu otevřít fórum během zlomku sekundy, ale už máme novou session (návštěvu) a žádné nové příspěvky :nene )....
IP adresu si systém hlídá, ale z jiného (bezpečnostního) důvodu.
OK Suky, je to jasné, dík. 8)
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť