Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mame radi Mazdu

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Re: Mame radi Mazdu

Poslaťod mosat1 » Uto Máj 27, 2008 2:26 pm

Ja som sa s mazdou stretol ako nastrocny. Mal ju moj znamy z prace, rovnaku ako mam ja teraz - 323 F BA. Netusim, aky mal motor ani aky to bol rocnik, ale viezol som sa v nej parkrat ako spolujazdec a velmi ma zaujala. Myslel som, ze take si nekupim kvoli nizkemu podvozku, ale nakoniec mal toto auto moj byvali kolega z terajsej prace a ten chcel presedlat na nieco ine. Tak mi urobil cenu, skusil som si auto a dohodli sme sa. A od kedy ju mam, som veeelmi spokojny. Mam moju mazdicku sice len vyse roka, ale prezil som s nou uz pomerne dost a verim, ze toho este s nou prezijem :).
Mazda 6 GG, 2.0, 2003
mosat1
Prispievateľ
 
Príspevky: 344
Registrovaný: Štv Sep 13, 2007 9:45 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lukas929 » Sob Máj 09, 2009 1:47 pm

ahojte,
Já jsem se k mazdě dostal úplně náhodou, když jsem vezl na prodej svýho favouše. Když jsem dorazil, tak o dům dál stálo takový nápadný auto, a když jsem vyinkasoval za fáčko tak mi to nedalo a musel jsem se jít podívat. Jak to tak okukuju, z okna po mě vyjelo ňáký hovado, zjevem a přízvukem připadajíc jak míchanice rusáka, vietnamce, mongola, cikána a nevim čeho všeho ještě a zařvalo to na mě jestli to nechci koupit tak ať radši vypadnu! Ale neutekl jsem a zařval jsem za kolik a ono to, ať zůstanu, že jde dólu, tak čekám, trochu se mi třesou kolena a když se otevřely dveře tak jsem málem chcíp smíchy, takovej přiblblej čičmunda s techničákem a klíčema přišel, odemknul to a ať se jdu projet, tak proč ne? Tak otevřu dveře a málem mi zlomila vaz tak silná vůně vanilky, sednu za volant a nestačim se divit. interiér prostorný, pohodlný, hranatý jako v americkém stylu. Než jsem nastartoval, tak jsem zjišťoval všechny tlačítka, něco jsem zmáčkl a samo se otevřel kufr, z toho jsem málem měl šok! Tak jsem radši nastartoval a jak jsem byl zvyklý z fáčka startovat s plnym plynem, tak se celý auto roztřáslo, okamžitě vyletěly maximální otáčky a motor pěkně zařval, otáčky klesly a motor si pak příjemně vrněl jak koťátko. Tak jsem se konečně rozjel, srdce mi bušilo jakobych každou chvíli měl dostat infarkt. Konečně jedu, míšenec mě navedl na pěkný rovný úsek, tak jsem na to dupnul a po pár vteřinách jsem bez problému měl na tachometru skoro 160 tak jsem okamžitě zpomalil a zklidnil. Zpátky mě naváděl po rozbitý cestě a tam mě čekal další šok! Řekl jsem že tudy nepojedu a on jeď kuva! Tak jsem jel. Na takový cestě by se mi fáčko už v první díře rozložilo ale mazda se jenom příjemně pohupovala a volant se vůbec neotřásal. Když jsme dojeli tak bylo rozhodnuto, akorát jsem se obával co za ní bude chtít. Kupodivu si řekl 1500 a já v tu ránu beru. Tak jsme šli sepsat smlouvu, předal mi klíče, papíry a už jsem si to hnal domů. Když to porovnám s tou vochcáfkou co jsem měl zamluvenou, ačkoliv byla asi o 15 let mladší, tak oproti tý mazdě naprostej shit! Teď už nic jinýho než tuhle 929 nechci a nikdy jí neprodám. Ani kdyby se rozpadla, tak neskončí ve šrotu. Mám jí chvíli a je to srdeční záležitost. Ani mě netrápí, že nemá ani ňáký airbagy, protože kdybych se s ní měl rozsekat tak radši chcípnu s ní
Obrázok užívateľa
Lukas929
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Uto Apr 07, 2009 11:54 am
Bydlisko: Adamov
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Sob Máj 09, 2009 2:07 pm

Zamente slovo mazda za nejake zenske meno a mozme to publikovat rovno v Harlequine. :ho: :palec
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Sob Máj 09, 2009 5:57 pm

1500 ako ceskych penazi?

No a bodaj by to nebol oproti Favoritovi rozdiel, ved to bola onoho casu vlajkova lod Mazdy, co bol sice aj Favorit pre Skodovku, ale asi z uplne inej triedy :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Sob Máj 09, 2009 6:07 pm

Samozrejme, že českých, veď si k tomu prirátaj EKO poplatok a dostaneš peknú sumu. :ho:
A s tým favošom sa mi to nezdá, vtedy to u škodovky bola 130L s cyklovačom stieračov a opierkami hlavy :lol
Bohvie či už v kufri neboli dáke vydania toho Harlequina, pekný román :palec

@Lukas929: to pravé svetlo by som možno vedel zohnať, ak ho nezoženieš, pošli mi SS.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Ivan BA » Sob Máj 09, 2009 10:27 pm

No, ja som mal v servise Opla, a 3Ačka sú vedľa, tak som zabíjal čas a zrazu som zbadal moju GF, no kto by ju nekúpil :ho: , vždy som chcel GE (HB) podľa mňa nadčasové auto, ale teším sa z GF :jupi
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lukas929 » Ned Máj 10, 2009 11:54 am

Kris píše:Zamente slovo mazda za nejake zenske meno a mozme to publikovat rovno v Harlequine. :ho: :palec



nějak jsem se do toho vžil a docela jsem se divil co jsem napsal. :ho: ale co, miluju svojí mazdu a nestydim se za to
Obrázok užívateľa
Lukas929
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Uto Apr 07, 2009 11:54 am
Bydlisko: Adamov
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod HorysMann » Ned Máj 10, 2009 6:45 pm

Já se k Mazdě dostal docela náhodou. Začal jsem na Škodě Rapid 130 kterou jsem jako mladej a pitomej člověk různě spoileroval a tak ... raději nemluvit. Pořád jsem měl nějaké problémy a něco tam a něco tam až jsem nemohl a začal šetřit na jiné auto. Auto jsem pak prodal aby to rozprodal na díly a já chvilku neměl nic. Pak jsem měl určitý obnos a počítal jsem s penězmi od otce (40 papírů) že mi dá jak sliboval a já si brousil zuby na BMW E36 318i ... ale pak jsem viděl přímo nádhernou 325tku a moc jsem jí chtěl ale prachy hold mi otec nedal a já byl dost znechucenej ze všeho. Na E36 jsem neměl a E30 jsem nechtěl. Dycky se mi líbila 323f BA, kterou jsem měl jako druhou na seznamu na kterou jsem ale také neměl. Tak jsem si řekl co zkusit teda BG na který jsem měl. Chvilku jsem četl recenze a tak a pak jsem si zajel do jednoho bazaru kde byla moc pěkná a zachová mrkna. Tak jsem si jí vzal .... ze začátku mě hodně uchvátila i když tam byl jen 1,6tkovej motor, ale byl tam jen centrál, dálka a stř. okno. Co jsem začal se aktivně zapojovat do klubového života ve více Mazda klubech tak jsem si pomalu ale jistě doplnil výbavu. Nakonec jsem měl snad vše. Loketku, GT sedačky, vše v elektrice a tak ... bohužel po roce jsem jí roztřelil a na opravu neměl. Vyměnil jsem jí s kámošem za GTčko který sice bylo schnilý jak něco ale motor na 1čku. S ním jsem chvíli jezdil a pomalu koukal co si pořídím dál. Rozhodl jsem se pro Xedos 6 který se mi děsně líbíl a V6 je V6. Auto jsem nakonec zakoupil a byl děsně šťastnej. Bohužel papkalo to olej což mě dosti štvalo ... a jednoho dne kámoš prodával Xedos 9 za velmi pěkný prachy. Auto jsem znal a jeho taky už dlouho. Motor nepapá ani kapku oleje a tak ... no prostě jsem si vzal prašulky a jel jsem pro něj. Takže zatím mám Xedos 9 a co bude dál kdo ví :-)
Aktuální vůz: Mazda Xedos 6 2,0 V6 24V DOHC - 1998
Dřívější vozy: Mazda 323FBG 1,6 16V - 1993, Mazda 323FBG 1,8 16V GT - 1990, Mazda Xedos 6 2,0 V6 24V DOHC - 1998, Mazda Xedos 9 2,5 V6 24V DOHC - 1998
Obrázok užívateľa
HorysMann
Prispievateľ
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Ned Apr 08, 2007 6:02 pm
Bydlisko: Praha - Smíchov CZ

Poslaťod tMnlRlqF » Štv Jan 07, 2016 1:22 pm

Jen koupil Mazda 3, a očekávají, že budou v únoru. Jaké pojištění navrhujete?
tMnlRlqF
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Jan 07, 2016 1:14 pm

Poslaťod marek130lr » Str Mar 08, 2017 12:03 pm

ahojte, som novym majitel mazdy 3 sedan, ktora ma milo prekvapila.
Ale cakal som zivsie forum. Tu je to nejake mrtve.
marek130lr
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Mar 06, 2017 8:46 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Pia Mar 10, 2017 12:47 am

Mel jsi prijit tak 10 let zpátky :lol :potichu
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Sob Mar 11, 2017 1:14 pm

No jo, je doba Facebooku :D
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod matrix26 » Ned Jún 18, 2017 11:43 am

To je fakt před 10 letz to žilo.

BTW. tome ale na tom FB to taky mooc nežije jak koukám...
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod TomAnt » Pon Jún 19, 2017 9:01 am

Spravim ta moderatorom na FB? :) Stale je to o ludoch, ked nema nikto cas pisat pisat pisat...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron