Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vyhovuje vám chat v záhlaví tohoto fóra?

Oficiálne aj neoficiálne. Máte nápad ako obohatiť MazdaKlub.sk web? Nové rubriky? Postrehy?

Vyhovuje vám chat v záhlaví tohoto fóra?

Stávající chat mohu používat
11
85%
Stávající chat nemohu/nechci používat
2
15%
 
Celkom hlasov : 13

Vyhovuje vám chat v záhlaví tohoto fóra?

Poslaťod Suky » Str Dec 08, 2004 10:39 pm

S velkou úctou k vašemu výběru HTML chatu vás chci požádat, jestli by jste mohli ještě jednou zvážit vhodnost toho kterého chatu.

Před časem jsem od Trojanhorse dostal zdrojáky k tomu X7 HTML chatu a chtěl jsem to upravit do našeho fóra. Mám však omezený časoprostor a ten X7 chat je psán dost zvláštním způsobem, hůř se mi upravuje jeho pár set řádků kódu než u samotného fóra, které jich má desítky tisíc.

Přihlašování do X7 chatu je jen napůl integrováno do fóra, přihlášený uživatel se automaticky přihlásí do chatu, ale pak si to žije vlastním životem, kdo se odhlásí z fóra zůstane přihlášen v chatu, což se mi moc nelíbí.
Taky se mi moc nelíbí, že kdo se přihlásí uvidí i veškerou předchozí komunkaci předtím než se přihlásí, což může být velice zrádné.
Chtěl jsem pro chat přebírat xichty z fóra (nemám rád když se o stejné věci musím starat dvakrát).
X7 chat díky principu fungování pomocí "refresh" generuje zbytečnou zátěž sítě.
Používá vlastní profily uživatelů, nepřebírá ty z fóra.
Bylo by třeba udělat nový "Status indikátor" do fóra s výpisem připojených uživatelů v chatu.
A ještě pár drobných nepříjemností.

Také TomAnt si stěžoval na problémy s upravováním grafiky.

Jediné argumenty, které jsem slyšel oproti stávajícímu chatu byly ohledně nemožnosti spustit v práci (a chatuje někdo z práce?), což se dá legálně obejít přes WWW bránu - http://blitzed.org nebo http://blitzed.org/chat (přidal jsem tuto možnost i na stránku našeho chatu).
Dalším pro někoho problémem je, že nechce dovolit spuštění Java appletu (přestože je tento prověřen, ale ne automaticky uznávanou autoritou - to totiž stojí 200-300 USD ročně - nechce někdo sponzorovat free software?). Opět je zde možnost WWW brány.

V každém případě bych chtěl poděkovat Trojanhorsovi a Stevovi za práci, kterou udělali v přípravě X7 chatu, vybrali dobře, já jsem jich zkoušel snad deset a ten X7 se jeví jako nejlepší (z těch co nejsou založeny na komunikačním protokolu IRC).
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kris » Štv Dec 09, 2004 12:32 am

dnes som ho lepsie skusil...je v pohode.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Štv Dec 09, 2004 12:42 am

Neviem ako Steve, ale uz aj jeho som videl na IRC chate co tu funguje... :o) Steve vyjadri sa... Co sa tyka mojmu vztahu k X7, zacal som s tym a velmi rychlo skoncil. Obdivujem Trojana a Steva ze s tym mali tolko nervov a dotiahli to do toho stavu v akom to funguje na serveri u Trojana... Ten original kod je pisany PRISERNYM stylom, najst cokolvek konkretne trva velmi dlho. Ono mi to pripada ako zamer. Moj brat niekedy robi take veci ked programuje, ze naschval pomenuje premenne menami X1, X2, X3, X4 atd. aby nikto netusil ktora je ku comu len tak lahko... A takto nejako je pisany kod X7... ziadne strukturovanie, ziadne rozumne mena, premenne aj tam kde byt nemusia, naopak tam kde by mali byt nie su (typicky, definicia fontov na kadom kroku atd atd)...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sumko » Štv Dec 09, 2004 3:01 am

No ja som s chatom celkom spokojny, ale iba doma. V praci mi totiz nebezi a vypisuje mi "Není možné se spojit s : java.lang.NullPointerException" :(
A ako hacknut nasu siet tiez neviem...
Obrázok užívateľa
Sumko
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Sob Dec 20, 2003 2:00 am
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Suky » Štv Dec 09, 2004 8:34 am

Sumko píše:No ja som s chatom celkom spokojny, ale iba doma. V praci mi totiz nebezi a vypisuje mi "Není možné se spojit s : java.lang.NullPointerException" :(
A ako hacknut nasu siet tiez neviem...

Zkoušel jsi bránu?
Ať už přímo z toho chatu (ten formulář nahoře) nebo pomocí linků v prvním příspěvku.

Většina firemních opatření lze obejít, ale je otázka, jaké jsi podepsal poučení o práci v síti a nakolik si své práce vážíš.
Já na síti hostuji, takže mne maximálně odpojí, ale nevyhodí :o)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Štv Dec 09, 2004 12:15 pm

Cez branu sa na chat dostanem, takze pohoda. To sa berie ako normalna HTTP stranka, na ktoru ma ohnova stena pusti...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Štv Dec 09, 2004 12:27 pm

Môžem sa pripojiť cez HTTP, ale to je všetko, nemôžem meniť štýl písma ani nič podobné..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod majki » Pia Apr 08, 2005 7:18 am

Suky píše:To nevím, ale připojuje se přes amerického poskytovatele internetových služeb :-)
No ja jen, ze tohle neni prvni takovy message, co se tady objevila :o).

Btw., nechtelo by to zmenit smajla 8) (alias 8 ) ) JEN na 8-) (alias 8 - ) )
Obcas to dost nastve, kdyz clovek zada cislo do zavorky a misto toho je tam smajlik ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Pia Apr 08, 2005 8:11 am

Pokud si pamatuji, je to druhá zpráva, poprvé souhlasil s Pavlem Rittichem.

Otázka xichtu je složitější.
Není problém to změnit (již jsem jednou dělal hromadné změny), ale sekundárním důsledkem je, že všechny xichty napsané původní zkratkou nebudou xichtem ale (původní) zkratkou.
Pokud máš čas a chuť na celkovou analýzu mohl bych to hromadně upravit, tj i zpětně změnit v DB staré zkratky na nové.
Ale nechtělo by se mi to dělat každý měsíc, proto žádám o celkovou analýzu.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pia Apr 08, 2005 8:16 am

Suky píše:Pokud si pamatuji, je to druhá zpráva, poprvé souhlasil s Pavlem Rittichem.

Otázka xichtu je složitější.
Není problém to změnit (již jsem jednou dělal hromadné změny), ale sekundárním důsledkem je, že všechny xichty napsané původní zkratkou nebudou xichtem ale (původní) zkratkou.
Pokud máš čas a chuť na celkovou analýzu mohl bych to hromadně upravit, tj i zpětně změnit v DB staré zkratky na nové.
Ale nechtělo by se mi to dělat každý měsíc, proto žádám o celkovou analýzu.

Jj, druha message, no uvidime, zatim jsem se vzdycky bavil :o).
Myslis analyzu xichtu? Jakoze vyzkouset vsecky xichty jak fugujou? Ono je problem, ze treba kdyz primo kliknes na toho 8 ) xichta, tak prave do textu vlozi 8 ) a ne 8 - ) . Takze jak potom analyzovat, kdyz nektery xichty maji dve moznosti "zapisu"?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dej-f » Pia Apr 08, 2005 9:23 pm

Chat obvykle finguje tak 50/50. Dneska jsem se připojil a fungovalo to napoprve, ale nikdo tam nebyl :buuu: takže jindy. Občas mívám problémy se připojit. I přes bránu.
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod matey » Pia Apr 08, 2005 10:06 pm

Já kdykoliv jsem tady, mám nahoře Stav chatu: zzzzzzz, tak tam ani nelezu. Ale připojit se můžu, právě jsem to vyzkoušel. :jo
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod dej-f » Sob Apr 09, 2005 8:10 pm

zzzzzz já mám také od doby co jsem v klubu. Proč tam vlastně je ta ikonka :spanek i když se třeba chatuje.
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod Suky » Sob Apr 09, 2005 10:17 pm

dej-f píše:zzzzzz já mám také od doby co jsem v klubu. Proč tam vlastně je ta ikonka :spanek i když se třeba chatuje.


Protože před půl rokem server blitzet.org změnil adresu indikátoru.
A já to opravil tam dole (Chatujících uživatelů), ale vůbec mne nenapadlo, že je třeba opravit i ikonu nahoře :nene
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Sob Apr 09, 2005 11:38 pm

Po malém průzkumu si dovolím upozornit, že ikonka nahoře (stav chatu) je díky různým "vyrovnávacím pamětím - caches" jenom velmi informativní.
Více vypovídající je údaj dole - "Chatujících uživatelů"
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Mazdaklub

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron