Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

problém s výmenou výfuku

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

problém s výmenou výfuku

Poslaťod killer69 » Uto Sep 18, 2007 7:10 am

Dobry den Mazdaci,
chcem Vas poprosit o radu. Mam Mazdu 626 GE 2.0i 4WD r.v.1994.Zacal som sa vrtat do mojho milacika a nastali tieto problemy:
1.Kupil som vyfuk komplet na Mazdu r.v.1994 benzin, a pri osadzani zadneho tlmica a stredoveho dielu mi to nejak nepasuje zavadzia mi nadrz.
2. Dalej kupil som lambda sondu Bosch, avsak ma iny konektor ako na Mazde mozem to prepojit cez dutinky.
3.Nedopatrenim som pozical kamaratovi Mazdu a tomu sa to podarilo dokonale prehriat motor, vypadnuta hadica chladenia,bola na tom vymenena hlava valcov, po vymene vsak pri starte motor vyvali kudol dymu, po zahriati sa to upravi na spravnu mieru. A este som zistil ubytok oleja, co sa nikdy predtym nedialo.

Za kazdu radu Vam budem nesmierne zaviazany Mazdaci.
killer69
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon Sep 17, 2007 3:27 pm
Bydlisko: MARTIN

Poslaťod EDU » Uto Sep 18, 2007 10:40 am

tie prve body, no to si proste zle kupil, VZDY si ziadaj v predajni diely na konkretne VINko, a nemalo by sa ti nic take stat. Lambda dtto,

a to najhorsie, hlave to urcite nepridalo, ale ak sa ti vratila mazda s beziacim motorom s otvorenym chladiacim okruhom, :shock :shock tak to snad rychle predaj
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod killer69 » Uto Sep 18, 2007 4:22 pm

A mohli by ste mi poslat fotky spodku mazdy ulozenia vyfuku? Na tu mazdu r.v.1994 GE 2.0i 4WD som kupoval na autovyfuky.cz, bol tam iba jeden typ vyfuku na model GE.
Ohladom prehriatia motora Mazda fakci dobre spotreba benzinu sa nezmenila az na ten olej, asi to bude v specenych piestnych kruzkoch. Hlava valcov je vymenena za novu pretoze ta stara uz bola nepouzitelna.
killer69
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon Sep 17, 2007 3:27 pm
Bydlisko: MARTIN

Poslaťod 626MPS » Uto Sep 18, 2007 5:16 pm

tak ten vyfuk nebude pasovat asi preto ze mas 4WD. tychto ge-ciek nie je vela a mozno je problem tam, alebo ho porovnaj so starym vyfukom.
a ten olej bude 100 percent v spalenych piestnych kruzkoch. asi z toho prehriatia
Mazda 626 V6
Volvo XC90 D5 AWD
Obrázok užívateľa
626MPS
Prispievateľ
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Pia Dec 15, 2006 4:30 pm

Poslaťod Peter Borek » Uto Sep 18, 2007 6:24 pm

k tomu oleju................hlava bola naozaj nova????? niesu na nej hotove semeringy ventilov????

- teoreticky tie kruzky, ale ak je moc prehriaty motor skor "zmaknu" a stratia svoju pruznost, tym sa uz neroztahuju dostatocne a netesnia..........to by ale sa dalo jednoduchu zistit zmeranim tlakov vo valcoch.
- alebo este prehriatim sa usadil resp. napalil karbon do medzikruzi na piestoch a tie kruzky nemozu sa roztiahnut..........taktiez by sa to prejavilo na nizkych tlakoch
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod killer69 » Str Sep 19, 2007 7:27 am

Je pravda nie je uplne nova,keby som kupoval novu tak by som skrachoval,ale kupil som ju od
cloveka ktory sa vyzna v Mazdach a ma vybornu povest na Slovensku. Len asi skoda ze mi ju
nemohol namontovat lebo mal som to v servise ktory mi skor pripominal rozpravku A je to,jednoducho sa
ucili. :buuu:
S tym vyfukom, predtym co som mal vyfuk vyzera to ako by bol zadny tlmic z modelu GD a stredny diel z GF,ale vyzera to ze to bola domaca tvorivost.Predtym stredny diel vyfuku isiel stredom podvozku kanálom kde je ulozeny kardan na zadnu napravu. A zadny tlmič mal prirubu hned pri tlmici,pritom na GE je na zadnom tlmici koleno az potom je priruba pre pripojenie stredovej casti vyfuku.
Mam hlavne problem v spojeni strednej a zadnej casti vyfuku. Zadny tlmic nemozem ulozit lebo mi zavadzia nadrz ale teoreticky by sa to malo dat asi odmontujem nadrz a skusim to.
killer69
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon Sep 17, 2007 3:27 pm
Bydlisko: MARTIN

Poslaťod killer69 » Štv Sep 20, 2007 7:09 am

Dnes som poslal dopyt na vyfuk na http://www.mjauto.cz aj s VIN a s upozornením že sa jedná o 4WD, a poslali mi
ponuku dielov ktoré už mám,takže musí sa to dať upevniť.
killer69
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon Sep 17, 2007 3:27 pm
Bydlisko: MARTIN

Poslaťod killer69 » Pia Okt 26, 2007 6:52 am

Nakoniec som zistil ze nahrady na tento model nie su, nakoniec som kupil stredny a zadny diel kupil v Mazde
za 14 oci co riadne nastrbilo moj rozpocet, ale myslim ze to auto si to zasluzi.
killer69
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon Sep 17, 2007 3:27 pm
Bydlisko: MARTIN

Poslaťod killer69 » Uto Dec 18, 2007 9:44 pm

A este k tejto teme, na mazdu 626ge 4wd, typove oznacenia: zadny diel tlmic fs06-40-100c,stredny diel vyfuku fs09-40-300.to snad vsicko.
killer69
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon Sep 17, 2007 3:27 pm
Bydlisko: MARTIN

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron