Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

režimy klimatizace

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

režimy klimatizace

Poslaťod milba » Ned Aug 19, 2007 9:16 am

[code][/code]Vážení mazdáci:
Může někdo zodpovědět dotaz na ovládání klimatizace?
" Jaký je rozdíl mezi režimy A/C, A/C ECO, A/C AUTO"
Klima funguje jen mi nejsou jasné rozdíly mezi těmito režimy.
Děkuji za poučení
MAZDAR
milba
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Aug 19, 2007 9:12 am

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 19, 2007 9:56 am

A/C je asi manualny rezim, kedy si ty nastavujes teplotu manualne a klima chladi a chladi do osalenia. :)
A/C ECO je asi nieco take, ze ti to nelezie do spotreby paliva?
A/C AUTO je rezim, kde si nastavis teplotu, napr. 23 C a klima ju sama udrziava, nechladi zbytocne ako pri rezime A/C.

Sam klimu nemam, tak ma niekto opravte, ale logika hovori takto. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Doktor » Ned Aug 19, 2007 10:19 am

Nejdrive by bylo dobre vedet, o jakym aute se zde bavime.

A/C Auto - jak psal Steve - nastavis danou teplotu, auto kontroluje, kudy to pusti do auta (za predpokladu, ze mas vse otevrene, ridi i silu ventilace, porovnava udaje z cidel v interieru, venku a ve vydusich.

A/C Eco - pousti kompresor na kratsi dobu casteji, ale moc rozdil ve spotrebe tam neni

A/C - manualni rezim - ty nastavis teplotu, silu ventilace, kudy to na tebe bude litat.

Nejsem si jisty, jestli jde zkombinovat Eco a Auto, tusim, ze ne.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Sedvo » Ned Aug 19, 2007 10:22 am

Eco a Auto do kombinace asi jde, mám vyzkoušené, že když dám AUTO a potom to předělám na ECO, tak se to chová jak v režimu AUTO. Hlídá si to všechno, jenom je spotřeba paliva nižší (to mám ověřené a hlavně vyzkoušené)
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Ned Aug 19, 2007 2:35 pm

Takze, ja to uplne upresnim.

Rezim Auto: Po kliknuti na rezim auto a nastaveni zvolenej teploty na ovladaci, tak ako pise Doktor, auto riadi VSETKO, t.j. odkial bude vzduch nasavat (ci zvonak alebo zvnutra, cidla to posudia a rozhodnu), kam to bude fukat (ci na nohy, okno, do priestoru alebo podobne) a akou silou to bude fukat.

Rezim manualny: teda cokolvek ine ako Auto. Akonahle kliknes na niektory z ovladacov klimy, rezim Auto sa vypne. Ale v takom dobrom mode. Ze VSETKO OKREM toho co si klikol ZOSTANE zachovane v automatickom rezime. Cize, ak si si povedzme zvolil, ze chces aby ti to fukalo na okno, bude to fukat na okno, ale vsetko ostatne kontroluje auto, t.j. odkial nasava, ako rychlo fuka. Ak by si klikol povedzme na tlacitko vnutornej cirkulacie, zostane vsetko zachovane v auto mode, akurat ti bude cirkulovat vzduch vnutri, nebude nasavat zvonka. Kazde stlacenie tlacitka zrusi automaticky rezim pre danu oblast klimy, cize, ked kliknes nasavanie vzduchu, uz to ovladas manualne ty, az kym zasa nestlacis auto, ak nasledne kliknes na silu ventilatora, opat, uz to nastavujes ty a auto sa nestara, do najblizsieho nastavenia Auto rezimu...

No a rezim ECO: Ako pise Sedvo, plati to co pri ostatnom, ty mu rucne povies, ze ma kompresor zapinat menej casto, cize ako keby setrit palivom. Ostatne zostava v automatickom rezime. Nie je uplne presne, ze chladi a chladi do bludu, ono to chladi len po tu teplotu, ktory si zvolis. Samozrejme na ECO rezime mu to bude trvat o dost dlhsie, kym to auto vychladi. Myslim, ze toto ma zmysel zapinat az vtedy, ked uz je auto vychladene, a automaticka klima bezi na najnizsom stupni ventilatorov, t.j. uz len udrzuje teplotu, vtedy ma podla mna ECO zmysel.

Jo a este jedna rada, rozhorucene auto OMNOHO rychlejsie vychladis jazdou s otvorenymi oknami, ako keby si si to chcel vychladit na danu teplotu klimou (samozrejme do tej konkretnej teploty, do ktorej sa este oknami uchladit da). Cize vtedy je idealny postup jazda s otvorenymi oknami, nasledne Auto klima a po vychladeni na nastavenu teplotu na ovladaci prepnut klimu do rezimu ECO.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod FISHkaa » Štv Aug 23, 2007 10:43 am

2Sedvo: jak to děláš? Já když dám "AUTO", tak systém sám přepíná mezi ECO a FULL klima. Dokonce, pokud je rozdil teplot prilis velky, si hraje sam i s vnitrni cirkulaci... Osobne me mrzi ze nejde rezim auto bez zaple klimy, tak jak to maji koncernove znacky :bee Ale kazdy to resi jinak... Jak je vlastne v M-6 reseny kompresor? Jede vzdy na full, nebo ma promennou účinnost? dík :hmmhmm
----
nyní bez dvoustopého miláčka...
FISHkaa
VIP 2007
 
Príspevky: 528
Registrovaný: Pia Sep 15, 2006 8:46 pm
Bydlisko: CZ, Praha

Poslaťod Sedvo » Štv Aug 23, 2007 11:27 am

I když je klima vypnutá, tak si to reguluje rychlost ventilátoru a směr proudění vzduchu, teda mně to funguje.

Aby to fungovalo jako automatika v každém režimu, tak zapnu AUTO, a pak A/C ji vypnu, jestli chci ECO nebo úplné vypnutí klimy záleží jenom na mě a chová se to automaticky.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod FISHkaa » Štv Aug 23, 2007 11:44 am

to musím vyzkouset, ja kdyz hrabnu pri AUTO na A/C tl. tak na displeji "AUTO" zmizi...
----
nyní bez dvoustopého miláčka...
FISHkaa
VIP 2007
 
Príspevky: 528
Registrovaný: Pia Sep 15, 2006 8:46 pm
Bydlisko: CZ, Praha

Poslaťod Sedvo » Štv Aug 23, 2007 1:28 pm

To jo to zmizí, ale pořád si to vše reguluje. Nevím jak to, ale reguluje. Vyzkoušej to tak, že si zadej např. 19°C a dej auto a až ti to vychladí na to teplotu, tak to A/C si úplně vypni klimu a uvidíš, jak se ti bude interiér ohřívat, jak bude zrychlovat ventilátor.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod FISHkaa » Štv Aug 23, 2007 1:37 pm

aha... to sou mi novinky :hmmhmm zkusím, díky za info :palec
----
nyní bez dvoustopého miláčka...
FISHkaa
VIP 2007
 
Príspevky: 528
Registrovaný: Pia Sep 15, 2006 8:46 pm
Bydlisko: CZ, Praha

Poslaťod Strit » Ned Aug 26, 2007 10:27 pm

To mě se při "AUTO" klima sama pri dosažení požadované - nastavené teplota a to už na rozdíl 2 stupnů sama přepne do A/C ECO - když nastavím třeba 22 a v autě už bude 24 tak to automaticky přepne.
Jinak když zapnu auto tak se klima nastaví na foukání "do obličeje" asi aby se co nejrychleji vychladil prostor, já jí akorát přepnu na obličej + nohy a nebo nohy + okno, kdy sepoté vypne kontrolka Auto ale klima si řídí vše sama jak již tady bylo napsáno.
Obrázok užívateľa
Strit
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 10:14 pm
Bydlisko: Krupka

Poslaťod Sedvo » Pon Aug 27, 2007 9:37 am

Tak dnes se mi potvrdilo, že si to hlídá i když je klima úplně vypnutá. Takže dnes ráno jsem nasedl do auta a nejdříve to foukalo na čelní sklo, po chvíli čelní sklo + nohy a za chvíli to začalo foukat do xichtu. :jupi Samozřejmě jakýkoliv zásah do Auto režimu, tak ten se ruší.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod FISHkaa » Pon Aug 27, 2007 9:51 am

jj, už sem to take vyzkousel :palec :jupi
----
nyní bez dvoustopého miláčka...
FISHkaa
VIP 2007
 
Príspevky: 528
Registrovaný: Pia Sep 15, 2006 8:46 pm
Bydlisko: CZ, Praha

Poslaťod Gib » Pon Aug 27, 2007 11:33 am

Klima je sfiňa!
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod milba » Str Aug 29, 2007 9:53 am

Tak konečně to chápu jak to vše funguje a to díky vám všem :palec :palec :palec

MAZDAR
milba
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Aug 19, 2007 9:12 am

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť