Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tip jak si vyrobit „značkové“ mazda poklice

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Tip jak si vyrobit „značkové“ mazda poklice

Poslaťod bagrb » Uto Dec 26, 2006 11:02 pm

Jak už to bývá většina aut v zimě přezuje na plech. kola a jediná šance jak zachránit image vozidla je šáhnout po nějakých těch vzhledných poklicích. Nastal tedy nelehký bojový úkol, výběr poklic. Hned v úvodu mne napadla myšlenka, kterou jsem poté do úkolu zahrnul. A to jest vměstnat nějak znak mazda do „noname“ poklic. Vybíral jsem tedy poklice, jenž by obsahovaly středový kruh pro umístění loga a na počítači vytvořil z mazda znaku rozměrově odpovídající mazda emblém:
Obrázok
Můj rozměr v gif: http://sweb.cz/bagrb/obr/Disk_LOGO-01.gif
Orig montáž v psd: http://sweb.cz/bagrb/obr/Disk_LOGO-01.psd

Emlém jsem následně vytisknul a nechal zalaminovat (zalít do fólie), kolečka vystříhal a oboustrannou lepící páskou nalepil na poklice. Konečný výsledek vypadá takto:
Obrázok
Obrázok
Na autě pak takto:
Obrázok

Drží to zatím jako pes a neuškodil tomu ani velký déšť.
Vím, že to není bůhví co, ale kdyby měl někdo zájem, tak stručne tedy:
1) Vybrat vhodné poklice (~ 4 x 99,- Kč)
2) Upravit rozměr emblému
3) Vytisknout, zalaminovat (~ 20,- Kč)
4) Vystřihnout a nalepit oboustran. lep. páskou
Výhody:
1) Auto vypadá výrazně líp :)
2) Sníží se potencionální riziko krádeže „auto sensitive“ poklic :)
3) Při případné ztrátě, lze poklice průběžně doplňovat...
Kazda M6 neni Atenza ;-)
Obrázok užívateľa
bagrb
Pisateľ
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Sob Nov 25, 2006 11:52 pm
Bydlisko: Praha / Opava

Poslaťod Dopi » Str Dec 27, 2006 7:18 pm

Dobrý, ale zbytečně sis s tím dal moc práce, ty samolepky s logem na střed poklic se normálně prodávají 8-)
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod pete » Str Dec 27, 2006 9:45 pm

Dopi píše:Dobrý, ale zbytečně sis s tím dal moc práce, ty samolepky s logem na střed poklic se normálně prodávají 8-)

u nas 40sk/ks 8-)
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod tomasicek » Štv Dec 28, 2006 9:28 am

take pekne auto a take skarede kolesa :skler

Boli ma to ked vidim na krasnych autach puklice.... :tone
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod misko42 » Štv Dec 28, 2006 1:21 pm

tomasicek píše:take pekne auto a take skarede kolesa :skler

Boli ma to ked vidim na krasnych autach puklice.... :tone


tak bud stedry a daruj mu krajsie ked su,boli tie vianoce :mrk

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod tomasicek » Štv Dec 28, 2006 4:42 pm

misko42 píše:
tomasicek píše:take pekne auto a take skarede kolesa :skler

Boli ma to ked vidim na krasnych autach puklice.... :tone


tak bud stedry a daruj mu krajsie ked su,boli tie vianoce :mrk


no taky bohaty zas niesom ale ked si to porovnas tak elektrony bez puklic stoja okolo 2 tis (+ puklice za 300-400 sk) a elektrony okolo 3 tis. Ked kupis pouzivane tak ich mas este lacnejsie. Na zimu aj tak netreba ake krasne. Ale urcite krajsie ake to tie umeliny po.....ne co ti aj tak nejaky dobrak ukradne :ho:
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod tomasicek » Štv Dec 28, 2006 4:53 pm

tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod misko42 » Štv Dec 28, 2006 5:39 pm

ked sme pri tom kradnuti tak nedavno jeden nechal auto vonku pred domom lebo rano isla zena niekam na nom a nevie to vitiahnut z garaze. no a rano ked uz isla k autu tak zistila ze auto neni na krasnych elektronoch ako vecer ale len na kraaaasnych tehlach...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod tomasicek » Pia Dec 29, 2006 8:57 am

misko42 píše:ked sme pri tom kradnuti tak nedavno jeden nechal auto vonku pred domom lebo rano isla zena niekam na nom a nevie to vitiahnut z garaze. no a rano ked uz isla k autu tak zistila ze auto neni na krasnych elektronoch ako vecer ale len na kraaaasnych tehlach...


to iste sa ti moze stat aj s plechmi, hlavne preto ze sa s nimi lahsie uteka lebo su lahke :lol aj preto ze ich v nerozoznas od inych nekradnutych....

elektrony si poznas. Ak ich teda nema 100 ludi v meste.
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod dej-f » Pia Dec 29, 2006 10:14 am

Osobně se také přikláním k variantě hlíny ny zimu. Mám 16" sadu a jezdím na nich v létě i v zimě. Teď je třetí zima a kola jsou v pohodě. Proti krádeži existujou takový bezpečnostní matky, víme? A já mám také strach z krádeže a mám 2 sady. Samozřejmně rozdílné. V době koupě jsem si leptal skla a tak jsem si nechal přidělat 4 samolepky a vyleptal JMZ... na ráfek. Tehdy jsem si myslel, že mi to nějak pomůže, ale teď tomu nevěřím. Možná to ale někoho odradí, možná ne.
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod tomasicek » Pia Dec 29, 2006 11:23 am

dej-f píše:Osobně se také přikláním k variantě hlíny ny zimu. Mám 16" sadu a jezdím na nich v létě i v zimě. Teď je třetí zima a kola jsou v pohodě. Proti krádeži existujou takový bezpečnostní matky, víme? A já mám také strach z krádeže a mám 2 sady. Samozřejmně rozdílné. V době koupě jsem si leptal skla a tak jsem si nechal přidělat 4 samolepky a vyleptal JMZ... na ráfek. Tehdy jsem si myslel, že mi to nějak pomůže, ale teď tomu nevěřím. Možná to ale někoho odradí, možná ne.



a tie VINka si leptal na elektrony na 323ku ci na 3ku? Lebo ked sa pozriem na tie elektrony na Fke tak tie by si urcite rozoznal na sto metrov. Tako som nazivo este nevidel :spik2
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod bory » Sob Dec 30, 2006 9:35 pm

Určitě každý má jistým způsobem vytvořený vstah ke své mazdě,když už se zaregistruje na tomto fórum.Ale osobně mám raději funkčnost,než vzhled.I když nejlépe obojí.Tyhle nic moc elektrony,i když hezké,přejedou kamen a jdete se s nima maximálně vyfotit do sběrny kovů.To je fakt,ne spekulace.Nikdo mi to svými nepodloženými názory nevyvrátí,měl jsem je.Proto mam elektrony jen originální,i když jen 15ti palcové a na zimu plecháče bez poklic.A mam klid a když vletím do jámy,nemusím se bát,že nedojedu.Hezké neznamená funkční,ale funkční může být i hezké.
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod misko42 » Sob Dec 30, 2006 9:40 pm

fuuuu... no u nas v kovosrote tu chodia aj elektrony do hlinniku :lol

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod dabel » Sob Dec 30, 2006 10:01 pm

Jo taaaakto: na Mazdu som mal 2x plechove disky... na Hondu som nevydrzal a po jednej zime na plechacoch som zakupil elektrony s povrchovou upravou na zimu (Dezent T). Auto sice nevyzera TAK dobre ako na letnych originalnych 17", ale da sa nanho uz pozerat... holt, dan za krasu :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod tomasicek » Ned Dec 31, 2006 5:32 pm

bory píše:Určitě každý má jistým způsobem vytvořený vstah ke své mazdě,když už se zaregistruje na tomto fórum.Ale osobně mám raději funkčnost,než vzhled.I když nejlépe obojí.Tyhle nic moc elektrony,i když hezké,přejedou kamen a jdete se s nima maximálně vyfotit do sběrny kovů.To je fakt,ne spekulace.Nikdo mi to svými nepodloženými názory nevyvrátí,měl jsem je.Proto mam elektrony jen originální,i když jen 15ti palcové a na zimu plecháče bez poklic.A mam klid a když vletím do jámy,nemusím se bát,že nedojedu.Hezké neznamená funkční,ale funkční může být i hezké.


Preco by som mal chodit po kamenoch>? Ja chodim po cestach...
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť