Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

mazda 6 diesel 89kW -> 100 kW

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Doktor » Štv Nov 04, 2004 5:22 pm

To je fakt, táta má taky 100kw a jede jako z praku - supr vozítko.
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Lubos1 » Pia Nov 05, 2004 12:08 am

Atenza píše:Ja teda nevim kolik ten motor ma najeto u toho zkusebniho vozu.Ale ja v tom vidim dost velikej rozdil(akcelerace).
Jinak bych si mohl koupit rovnou tu89kw verzi usetrit penize.
Pujc si nejlepe nejakou M6 co ma najeto vic nez 40tis a uvidis ten mazec!

Uz jsem si tohle vyzkousel na M6 srazu v regensburgu.


V tom pripade by sa ale mali zlepsit oba motory priblizne rovnako. Ten skusobny voz ma 20 000 km. Moj je este dost surovy - 6 000 km. Takze pockam do 30 000 :o)
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Atenza » Sob Nov 06, 2004 4:37 pm

Lubos1 píše:
Atenza píše:Ja teda nevim kolik ten motor ma najeto u toho zkusebniho vozu.Ale ja v tom vidim dost velikej rozdil(akcelerace).
Jinak bych si mohl koupit rovnou tu89kw verzi usetrit penize.
Pujc si nejlepe nejakou M6 co ma najeto vic nez 40tis a uvidis ten mazec!

Uz jsem si tohle vyzkousel na M6 srazu v regensburgu.


V tom pripade by sa ale mali zlepsit oba motory priblizne rovnako. Ten skusobny voz ma 20 000 km. Moj je este dost surovy - 6 000 km. Takze pockam do 30 000 :o)


To si pis ze to bude lepsi.Ten motor jde ze zacatku dost ztuha.Mam kamose v Liberecky mazde a ten tvrdi to stejny. A ja jsem zijici dukaz. :lol:
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod dej-f » Štv Jan 27, 2005 6:51 pm

Atenza píše:
Lubos1 píše:v servise mi povedali, ze je mozne vymenit RJ, ale je dost draha (2000 -3000 EUR), ale za tu cenu by som sa na to vykaslal.
Az taky velky rozdiel medzi tymi motormi nie je (mam moznost porovnat - teraz jazdim na 100 kW nahradnom vozidle - moje je v servise).


Ja teda nevim kolik ten motor ma najeto u toho zkusebniho vozu.Ale ja v tom vidim dost velikej rozdil(akcelerace).
Jinak bych si mohl koupit rovnou tu89kw verzi usetrit penize.
Pujc si nejlepe nejakou M6 co ma najeto vic nez 40tis a uvidis ten mazec!

Uz jsem si tohle vyzkousel na M6 srazu v regensburgu.


Přikláním se k názoru Lubose1. Jelikož mají oba motory shodných 310Nm nepoznáš na akceleraci zbla rozdílu pokud jedeš sám. Pokud se do auta posadíte 4 chlapi tak na dálnici bude mít 100 náskok ve vyšších rychlostech. To ano. Hovořím z vlastní zkušenosti cca 2-leté. Názor zákazníků zní "musím koupit 100kW protože v 88kW nemohu mít vyšší výbavu. jinak bych si koupil 88kW. Pravdou je, že se hlavně, ato z 90% prodává u nás v SM kraji 100kW kvůli výbavy. Cituji TechData:
objem motoru - 1998ccm
maximální výkon 88-100kW
max.kroutící moment 310Nm/2000 rpm
max.rychlost - 200km/h
zrychlení - 10,4s

Vidíte, že pro 2 motory až na jeden řádek shodné údaje. Myslím, že v akceleraci a tahu není rozdíl" Toliko můj příspěvěk :o)
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod TomAnt » Štv Jan 27, 2005 8:05 pm

A co krivky priebehu momentu a vykonu? Mimochodom, rad by som uz konecne niekedy videl krivky mojho motora...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Štv Jan 27, 2005 8:27 pm

TomAnt píše:Mimochodom, rad by som uz konecne niekedy videl krivky mojho motora...


Obrázok
:lol :lol :lol
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Štv Jan 27, 2005 8:33 pm

He he, normalne som chvilu pozeral ze ci :o) peklo, ale nie, vazne by som to chcel vidiet... pre optimalne radenie...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Štv Jan 27, 2005 8:54 pm

Hehe.. :o) OK, skusim niekde zohnat.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Harry FE3 » Štv Jan 27, 2005 11:20 pm

TomAnt píše:He he, normalne som chvilu pozeral ze ci :o) peklo, ale nie, vazne by som to chcel vidiet... pre optimalne radenie...


Taky jsem nad tím pár sekund uvažoval :ho: Jo Steve,zkus to sehnat,taky by mě to zajímalo....Díky
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Atenza » Pia Jan 28, 2005 6:59 pm

dej-f píše:
Atenza píše:
Lubos1 píše:v servise mi povedali, ze je mozne vymenit RJ, ale je dost draha (2000 -3000 EUR), ale za tu cenu by som sa na to vykaslal.
Az taky velky rozdiel medzi tymi motormi nie je (mam moznost porovnat - teraz jazdim na 100 kW nahradnom vozidle - moje je v servise).


Ja teda nevim kolik ten motor ma najeto u toho zkusebniho vozu.Ale ja v tom vidim dost velikej rozdil(akcelerace).
Jinak bych si mohl koupit rovnou tu89kw verzi usetrit penize.
Pujc si nejlepe nejakou M6 co ma najeto vic nez 40tis a uvidis ten mazec!

Uz jsem si tohle vyzkousel na M6 srazu v regensburgu.


Přikláním se k názoru Lubose1. Jelikož mají oba motory shodných 310Nm nepoznáš na akceleraci zbla rozdílu pokud jedeš sám. Pokud se do auta posadíte 4 chlapi tak na dálnici bude mít 100 náskok ve vyšších rychlostech. To ano. Hovořím z vlastní zkušenosti cca 2-leté. Názor zákazníků zní "musím koupit 100kW protože v 88kW nemohu mít vyšší výbavu. jinak bych si koupil 88kW. Pravdou je, že se hlavně, ato z 90% prodává u nás v SM kraji 100kW kvůli výbavy. Cituji TechData:
objem motoru - 1998ccm
maximální výkon 88-100kW
max.kroutící moment 310Nm/2000 rpm
max.rychlost - 200km/h
zrychlení - 10,4s

Vidíte, že pro 2 motory až na jeden řádek shodné údaje. Myslím, že v akceleraci a tahu není rozdíl" Toliko můj příspěvěk :o)


Tak to jo Mazda dela tu 100Kw verzi jen tak pro srandu. :nene
Prijed na Sraz z tou 88Kw verzi a dame si rozjezd.Pak to mozna pochopis.
Zarucene dostanes BANANA.
A nediskutuj ted o tom ze kazdej se rozjizdi jinak a ze zalezi na ridicovi.
A maximalka je vyssi o tom se nebudu dohadovat mame to vyzkouseny.
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Lubos1 » Ned Jan 30, 2005 3:14 am

to Atenza
medzi tymito dvoma motormi nie je zasadny rozdiel. Mam slabsiu verziu, ale niekolko dni som mal pozicanu 100kW verziu a rozdiel som mierne citil iba na dialnici, aj to iba v rychlostiach nad 130 km/h. Rozdiel je vazne minimalny. Netvrdim, ze nie je, ale je velmi tazko postrehnutelny. Mozno nejake merania by ukazali rozdiely, ale pocitovo je to SKORO to iste.

Vychadzam z vlastnych skusenosti a keby som vlastnil silnejsiu verziu, tvrdim to iste.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť