Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jak brzdit v zimě a když zima ještě jen klepe na dveře

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 10, 2006 10:44 pm

Aha...

ja skusim z ineho sudka... naco ucitel gitary? Nemas doma gitaru? Sak si sadni a hraj...

:ho: See the point?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Šeďa » Pia Nov 10, 2006 11:29 pm

...don't see...

A co jako, přesně tak sem se naučil hrát na bicí, a zvládnout smyk se naučím zrovna tak.
Stačí si to párkrát aspoň vyzkoušet, aby člověk věděl o co de a nebyl pak překvapenej, to je celý.
Chápu, že někdo za to potřebuje platit.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 10, 2006 11:51 pm

Presne pre toto som sem dal tento priklad :ho:

Ano, naucis sa sa, ale ako dlho ti to bude trvat?

Otazka cislo 2, ako vies ze pri tom nerobis nejaku chybu? Ze nechytas nejaky zly navyk, ktory ta v konecnom dosledku moze stat zivot? Vies kolko do mna instruktor cez vysielacku hucal ze "idete moc skoro na brzdu", "idete neskoro na spojku", "kontru davate rychlo, spomalte tie ruky" a podobne? A pritom som si myslel ako paradne mi to ide? Jasne, zvladal som ten smyk v 30ke... Po mojom. Lenze potom sme rychlost zvysili na 40 a uz to po mojom neslo...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Šeďa » Sob Nov 11, 2006 11:08 am

Jenže za volantem sedí kolikrát takový nemehlo co se při smyku zmůže tak max. na výkřik "do prdele" a už je v příkopě - viz třeba moje máti. Prostě absolutně nevědí co maj dělat. Pro takový se dělají auta s ABS a potřebují školení (neber to osobně). Mě pro běžný provoz stačí co umim, ale neříkám, že bych si někdy školu smyku nedal abych se zdokonalil.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Black » Sob Nov 11, 2006 11:33 am

A nejlepší to mám já, já si mohu vybrat mám 626 GD a ta ABS nemá a 626 GF ta ABS má, takže to mohu porovnat obojí. ABS je vynikající na kluzkém povrchu, ale GF díky tomu má delší brzdnou dráhu, ale auto jede rovně a nejde do smyku, je to trochu nuda, kerou ovšem nesmírně ocením, když jsou venku v zimě extrémní podmínky, u 626 GD ABS není a tak se s ní občas v zimě jedu klouzat na parkoviště, když je kluzká silnice, tak si s ní i zabaletím, je skvělý pocit, když vás předbíhá zadek auta, je to na umu řidiče a nikdy se mi nestalo, že bych s ní nezvládla jízdu a to ať je venku jakékoliv počasí, pro mne to auto má velikou výhodu a to je ta, že mám krátkou brzdnou dráhu a zastavím téměř na místě a auto se málem staví na přední, jen se člověk musí dívat, co ten dotyčný, co jede za ním :mrk .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Dopi » Sob Nov 11, 2006 4:21 pm

Black píše:A nejlepší to mám já, já si mohu vybrat mám 626 GD a ta ABS nemá a 626 GF ta ABS má, takže to mohu porovnat obojí. ABS je vynikající na kluzkém povrchu, ale GF díky tomu má delší brzdnou dráhu, ale auto jede rovně a nejde do smyku, je to trochu nuda, kerou ovšem nesmírně ocením, když jsou venku v zimě extrémní podmínky, u 626 GD ABS není a tak se s ní občas v zimě jedu klouzat na parkoviště, když je kluzká silnice, tak si s ní i zabaletím, je skvělý pocit, když vás předbíhá zadek auta, je to na umu řidiče a nikdy se mi nestalo, že bych s ní nezvládla jízdu a to ať je venku jakékoliv počasí, pro mne to auto má velikou výhodu a to je ta, že mám krátkou brzdnou dráhu a zastavím téměř na místě a auto se málem staví na přední, jen se člověk musí dívat, co ten dotyčný, co jede za ním :mrk .

Z toho vyplývá, že nejlépe se brzdí o Blackinu mazdu :mrk
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Black » Sob Nov 11, 2006 7:44 pm

Dopi píše:
Black píše:A nejlepší to mám já, já si mohu vybrat mám 626 GD a ta ABS nemá a 626 GF ta ABS má, takže to mohu porovnat obojí. ABS je vynikající na kluzkém povrchu, ale GF díky tomu má delší brzdnou dráhu, ale auto jede rovně a nejde do smyku, je to trochu nuda, kerou ovšem nesmírně ocením, když jsou venku v zimě extrémní podmínky, u 626 GD ABS není a tak se s ní občas v zimě jedu klouzat na parkoviště, když je kluzká silnice, tak si s ní i zabaletím, je skvělý pocit, když vás předbíhá zadek auta, je to na umu řidiče a nikdy se mi nestalo, že bych s ní nezvládla jízdu a to ať je venku jakékoliv počasí, pro mne to auto má velikou výhodu a to je ta, že mám krátkou brzdnou dráhu a zastavím téměř na místě a auto se málem staví na přední, jen se člověk musí dívat, co ten dotyčný, co jede za ním :mrk .

Z toho vyplývá, že nejlépe se brzdí o Blackinu mazdu :mrk
No dalo by se to tak říct, už mi jedna baba o moji 626 GF zabrzdila :skler :koule .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod whitex » Sob Nov 11, 2006 10:52 pm

Šeďa píše:Nevíte co s prachama!? Na co škola smyku!? Nemáte v okolí kus málo frekventvané silnice nebo velký parkoviště!? Já si takhle jezdím klouzat každou zimu a určitě to pomáhá!
Jooo, jooo... Taky mě to napadlo, ale zatím nemám vhodné místo...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod TomAnt » Sob Nov 11, 2006 11:40 pm

whitex píše:
Šeďa píše:Nevíte co s prachama!? Na co škola smyku!? Nemáte v okolí kus málo frekventvané silnice nebo velký parkoviště!? Já si takhle jezdím klouzat každou zimu a určitě to pomáhá!
Jooo, jooo... Taky mě to napadlo, ale zatím nemám vhodné místo...
\
Heh, az zistite, ze akosi neviete najst miesto, kde by ste to mohli potrenovat v 50 km rychlosti, spomente si na skolu smyku :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Sob Nov 11, 2006 11:54 pm

TomAnt píše:
whitex píše:
Šeďa píše:Nevíte co s prachama!? Na co škola smyku!? Nemáte v okolí kus málo frekventvané silnice nebo velký parkoviště!? Já si takhle jezdím klouzat každou zimu a určitě to pomáhá!
Jooo, jooo... Taky mě to napadlo, ale zatím nemám vhodné místo...
\
Heh, az zistite, ze akosi neviete najst miesto, kde by ste to mohli potrenovat v 50 km rychlosti, spomente si na skolu smyku :ho:
Možné to je... Jsou místa kde se dá něco málo zkoušet, ale opravdu málo... Rozhodně ne nic v 50km/h - nebo více...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Beaver » Pon Nov 13, 2006 9:49 pm

Mirne off-topic, ale k zimnimu tematu. Dotaz na majitele automatu - na kluzkej povrch zapinate HOLD ?
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod whitex » Pon Nov 13, 2006 11:24 pm

Beaver píše:Mirne off-topic, ale k zimnimu tematu. Dotaz na majitele automatu - na kluzkej povrch zapinate HOLD ?
Proč? Však automaty mají většinou protiprokluzový systém, ne?
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod TomAnt » Pon Nov 13, 2006 11:29 pm

Hold som tusim este nezapol ani raz :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Uto Nov 14, 2006 12:14 am

TomAnt píše:Hold som tusim este nezapol ani raz :ho:


k cemu je v automatu HOLD? Obcas se tim nekam presouvam, a totok jsem nejak nepobral, tak na to nesaham. Dikes za pouceni
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod TomAnt » Uto Nov 14, 2006 12:19 am

Ufff, skus Search, pisal som to asi dvakrat obsirnejsie, takze tu len zrychlika, kedze idem spat :ho:

Stlacenie HOLD nuti prevodovku drzat zaradeny 3ti prevodovy stupen (aspon na mojom Xedose), takze pri predbiehani nepreradi na 4ku a nepadnu otacky, napriklad.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť