Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jak zabránit zamrzání předního skla

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod majki » Uto Okt 12, 2004 10:15 pm

Koudy píše:Když se mi to stalo, tak jsem pustil větrák naplno, pak vzal hadřík a utřel vodu, co tam zůstala. Bylo po problému.

No tak netusim, za jak dlouho ti vetrak zacne foukat aspon trochu vlazny vzduch, ale me to nejakou dobu trva...a navic je vseobecne znamo, ze se v zime nema delat to zazite: nastartuju, necham bezet motor a jdu si skrabat okna. V zime, kdyz se nastartuje, se ma ihned vyjet, at motor netrpi...takze taky obcas vyjizdim jak s tankem, skloneny jak duchodce, abych videl aspon neco rpes tu malou cistou skviru na skle, tesne nad vyfukem topeni :)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 12, 2004 10:28 pm

Vidim, ze tankodrom tu absolvujeme vsetci :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Uto Okt 12, 2004 10:57 pm

Mě to zamrzá zevnitř furt..a škrábe se to mnohem hůř než zvenku..moc velká vlhkost vevnitř,kvůli blbýmu střešnímu oknu :twisted:
V krutých mrazech holt nezbude nic jinýho,než nastartovat a škrábat okna..jinak musím na prvním kilometru zastavit tak 2-3x a to rozhodně není zrovna moc bezpečný,takže pokud se tenhle postup motoru nelíbí,má smůlu..Naštěstí mazda topí rychle..narozdíl od š120 :o)
A takový ty rozmrazovací spreje se mi na sklo teda nikdy neosvědčily..udělá to pak takove strašně tenkej a tvrdej zamrzlej povrch a jde to pěkně blbě dolů..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Uto Okt 12, 2004 11:35 pm

Suky píše:Máte chlapi (dámy) nějaký vyzkoušený postup :?:

Já dneska přijel pozdě do práce, předtím jsem vyzkoušel dvě různé škrabky, větrák běžel naplno na přední sklo a nešlo to dolů a nešlo.
Nakonec jsem opatrně vyjel jak v tanku.

Je na to nějaká chemie? Nebo něčím přikrýt?

Jeden přípravek existuje - jmenuje se to garáž :) :) - joke
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Okt 13, 2004 7:32 am

Na okno zvenku používám igelit, zaklapnu ho předníma dveřma. Stěrače nechám přiklopený, než ten igelit ráno stáhnu, tak je rukou uvolním. Ale mám silikonový lišty, ty nepřimrzají. Zevnitř stříknu tím rozmrazovačem ve spreji. Je lihovej, okna nešpiní, ale jak námraza povolí, hned to setřu, aby znovu nenamrzla, pak už si s tím ofukování poradí. Nejlepší je samozřejmě garáž. Právě mi na ni svitla naděje, tak budu vysmátej :lol:
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Doktor » Str Okt 13, 2004 8:08 am

ďalšie riešenie predstavuje nezávislé kúrenie - buď Webasto alebo Eberspracher - máme ho doma 2x v Mazda 6 a je to skvelá vec - brácha tam má okrem časovača spínania ešte diaľkové ovládanie. Stačí polhodinka, a zatiaľ čo susedia sa lopotia so škrabaním, on štartuje teplý motor, púšťa stierače a odchádza. 8)
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod majki » Str Okt 13, 2004 9:30 am

George píše:
Suky píše:Máte chlapi (dámy) nějaký vyzkoušený postup :?:

Já dneska přijel pozdě do práce, předtím jsem vyzkoušel dvě různé škrabky, větrák běžel naplno na přední sklo a nešlo to dolů a nešlo.
Nakonec jsem opatrně vyjel jak v tanku.

Je na to nějaká chemie? Nebo něčím přikrýt?

Jeden přípravek existuje - jmenuje se to garáž :) :) - joke


Heh, jako mit garaz, tak tam urcite nestoji moje Emča, ale Vectra :cry:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Str Okt 13, 2004 9:46 am

George píše:
Suky píše:Máte chlapi (dámy) nějaký vyzkoušený postup :?:

Já dneska přijel pozdě do práce, předtím jsem vyzkoušel dvě různé škrabky, větrák běžel naplno na přední sklo a nešlo to dolů a nešlo.
Nakonec jsem opatrně vyjel jak v tanku.

Je na to nějaká chemie? Nebo něčím přikrýt?

Jeden přípravek existuje - jmenuje se to garáž :) :) - joke


Trochu drahý přípravek proti zamrzání - nejméně 1 000 CZK měsíčně. :(
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Okt 13, 2004 9:53 am

Suky píše:
George píše:
Suky píše:Máte chlapi (dámy) nějaký vyzkoušený postup :?:

Já dneska přijel pozdě do práce, předtím jsem vyzkoušel dvě různé škrabky, větrák běžel naplno na přední sklo a nešlo to dolů a nešlo.
Nakonec jsem opatrně vyjel jak v tanku.

Je na to nějaká chemie? Nebo něčím přikrýt?

Jeden přípravek existuje - jmenuje se to garáž :) :) - joke


Trochu drahý přípravek proti zamrzání - nejméně 1 000 CZK měsíčně. :(


Jako ja mam moznost garazovat zadara u stryce, jenze je to od naseho baraku 5km cesty, autobus tam sice jezdi, ale jen 4x denne a stejne musis ejste dalsi 2km jit peso...no, trochu nevyhodne :(
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Str Okt 13, 2004 9:56 am

Suky píše:
George píše:
Suky píše:Máte chlapi (dámy) nějaký vyzkoušený postup :?:

Já dneska přijel pozdě do práce, předtím jsem vyzkoušel dvě různé škrabky, větrák běžel naplno na přední sklo a nešlo to dolů a nešlo.
Nakonec jsem opatrně vyjel jak v tanku.

Je na to nějaká chemie? Nebo něčím přikrýt?

Jeden přípravek existuje - jmenuje se to garáž :) :) - joke


Trochu drahý přípravek proti zamrzání - nejméně 1 000 CZK měsíčně. :(


To je velmi dobra cena... neviem co sa stazujes :o) Prid byvat do BA :o) Kamarat plati 3000 Sk mesacne (a tusim bez DPH) a to ma len parkovacie miesto prenajate, ziadna garaz...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Okt 13, 2004 9:58 am

TomAnt píše:
Suky píše:Trochu drahý přípravek proti zamrzání - nejméně 1 000 CZK měsíčně. :(


To je velmi dobra cena... neviem co sa stazujes :o) Prid byvat do BA :o) Kamarat plati 3000 Sk mesacne (a tusim bez DPH) a to ma len parkovacie miesto prenajate, ziadna garaz...


Fiiiiha....trochu drahy spas...to uz je lepsi tu garaz za tech 60.000,- koupit, ne? A to ma pronajaty to parking misto kde? PRimo na anmesti, ne? :) U nas pred barakem by me Reserve vyslo na 6000,- rocne. V Ostrave za to chcou v centru tusim 20.000,-/rok. Jsou to palky jako blazen (ale dje to prece odepsat z dani :lol: )
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Str Okt 13, 2004 10:21 am

majki píše:
TomAnt píše:
Suky píše:Trochu drahý přípravek proti zamrzání - nejméně 1 000 CZK měsíčně. :(


To je velmi dobra cena... neviem co sa stazujes :o) Prid byvat do BA :o) Kamarat plati 3000 Sk mesacne (a tusim bez DPH) a to ma len parkovacie miesto prenajate, ziadna garaz...


Fiiiiha....trochu drahy spas...to uz je lepsi tu garaz za tech 60.000,- koupit, ne? A to ma pronajaty to parking misto kde? PRimo na anmesti, ne? :) U nas pred barakem by me Reserve vyslo na 6000,- rocne. V Ostrave za to chcou v centru tusim 20.000,-/rok. Jsou to palky jako blazen (ale dje to prece odepsat z dani :lol: )


Garaz v Bratislave za 60.000??? Dovol aby som sa zasmial :o) :o) Uz by som mal dve... rataj 400.000 a viac...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Str Okt 13, 2004 10:44 am

Parkovacie miesto v garazi pod barakom = 220000 bez DPH. Aspon v baraku, kde budem mat onedlho bejvak...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Koudy » Str Okt 13, 2004 2:52 pm

Vy tady teda házíte pálky! :lol: A ještě k tomu namrzání. Majki, podle mě je lepší nastartovat a škrabat, jak psal Honza, než se někde vysekat kvůli průzoru jak z tanku.
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod majki » Str Okt 13, 2004 5:07 pm

Koudy píše:Vy tady teda házíte pálky! :lol: A ještě k tomu namrzání. Majki, podle mě je lepší nastartovat a škrabat, jak psal Honza, než se někde vysekat kvůli průzoru jak z tanku.


Jee, pruzor jak z tanku, taky nesmis vsecko brat vazne :). Ale proste nikdo me nedonuti, abych si nicil uz tak "v pytli" motor tim, abych ho nechal bezet a sel si skrabat pr**l, pardon, auto... Saaak ja neco na to vymyslim...a pak se s vama o to podelim :)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť