Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jak zabránit zamrzání předního skla

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod TomAnt » Str Okt 13, 2004 5:33 pm

Vysvetli mi niekto, preco sa motor "nici" ked ide na volno v zime? Nie je to jedno ci taha kolesa alebo len tak naprazdno? Asi dost amaterska otazka, ale ja tomu fakt nerozumiem, prosim technicke a zrozumitelne vysvetlenie...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Str Okt 13, 2004 6:05 pm

TomAnt píše:Vysvetli mi niekto, preco sa motor "nici" ked ide na volno v zime? Nie je to jedno ci taha kolesa alebo len tak naprazdno? Asi dost amaterska otazka, ale ja tomu fakt nerozumiem, prosim technicke a zrozumitelne vysvetlenie...


To se zeptej Majkiho..:o) Ve starších knížkách,napsaných ještě za totáče,co se zabývaly motorismem,ekonomickou jízdou a psali je lidi co tomu rozuměli (narozdíl od těch dnešních) to bylo vysvětlováno trochu jinak..Netrpí motor,ale může pak trpět převodovka,ložiska a podobně a to kvůli tomu,že ty se stáním na místě nazahřejí,ale řidič může díky zahřátýmu motoru vyrazit a dát tomu náhul už od rozjetí..Dnes samozřejmě může člověk vyjet hned i se studeným motorem,ale s autem co má karburátor a ruční sytič člověk moc parády neudělal,protože to prvních pět minut kuckalo a nechtělo to jet..ten kdo měl škodovku ví o čem je řeč.. :)
Plynulou jízdou se ale samozřejmě motor zahřeje rychlejc,než na volnoběh..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Koudy » Str Okt 13, 2004 7:35 pm

Jasně že se jízdou zahřeje rychleji, o tom žádná. Ale já prostě nejsem zvědavej, aby mi nějakej blb vlítl do auta jenom proto, že se mu nechtělo škrabat okna. A Majki, kdyby se Ti to stalo, tak bys takovýho člověka nejradši uškrtil. Ať si raději nechaj svoje mazlíčky doma a je klid. :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod George » Str Okt 13, 2004 9:25 pm

Honza píše:
TomAnt píše:Vysvetli mi niekto, preco sa motor "nici" ked ide na volno v zime? Nie je to jedno ci taha kolesa alebo len tak naprazdno? Asi dost amaterska otazka, ale ja tomu fakt nerozumiem, prosim technicke a zrozumitelne vysvetlenie...


ten kdo měl škodovku ví o čem je řeč.. :)
Plynulou jízdou se ale samozřejmě motor zahřeje rychlejc,než na volnoběh..


V zimě sem jezdil se 105 v čepici a bundě. Začala topit po 20 km u školy a bez sytiče první 2 km ani ránu :o)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Okt 13, 2004 10:05 pm

1). Nevim, proste mi tohle tvrdi dost lidi, ze by se to takhle u starsich aut delat nemelo.

2) Koudy, ja nejsem zas takovej cvok, abych si to auto nedal do takovyho stavu, abych mel vsude prehled. Je jasny, ze se mi zevnitr to celni sklo proste zamlzuje, proto mam po ruce porad a stale jelenici :), takze jakmile prestava viditelnost dosahovati aspon 70%, ihned po ni smatram a lestim ;)...takze kliiid. JA se povazuju za opatrneho ridice...teda, aspon podle jinych okolo :). (myslim tim zname, se kteryma jsem mel moznost jezdit)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Str Okt 13, 2004 10:07 pm

Koudy píše:Jasně že se jízdou zahřeje rychleji, o tom žádná. Ale já prostě nejsem zvědavej, aby mi nějakej blb vlítl do auta jenom proto, že se mu nechtělo škrabat okna. A Majki, kdyby se Ti to stalo, tak bys takovýho člověka nejradši uškrtil. Ať si raději nechaj svoje mazlíčky doma a je klid. :wink:


Jo, a takovymu cloveku bych nerozbil hubu. Otevrel bych svuj kufr, vytahl petikilovou barboru, co tam vozim, a hned mu z tankoveho pruhledu udelal "windy window" :))
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod matrix26 » Str Okt 13, 2004 10:14 pm

1) garáž kdo má je v pohodě 8)

2) igelit či tu foliu a jak nastartuješ tak hned pustit ventilaci na max a pak vyrazit.

3) bez folie to samý jen pak 5-10 minut škrábat...

atd by se dalo pokračovat holt výrobci aut spíše počítají s tím že máme garáže, ani webasto není všelék, má ho dost lidí ale hlavně v MPV aby tam mohli i spát na horách, je to dost dobrý pořízení tak od 25000 kč. vyhřívání čelního skla je Ti po staru platný jak to zadní stejně musíš čekat než se to odmrazí...
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod George » Štv Okt 14, 2004 8:12 pm

Táta na služebáku dělá jednoduchou věc.Deset minut před tím než nastartuje a nechá to běžet (na dvoře kam nikdo neleze samozřejmě).Pak si dopije kafe a nasedá do vyhřátýho suchýho auta.Těch 10 minut je cca 1dcl benzínu. :spik:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Koudy » Štv Okt 14, 2004 8:17 pm

Takhle to teď můžu udělat i já. Mám špatnou spínací skříňku, takže můžu za jízdy klidně vytáhnout klíč a motor jede dál. Za jízdy jsem to samozřejmě nezkoušel, ale když jsem stál, tak to fungovalo. Musím si to nechat vyměnit, nebo si někde namelu! :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod George » Štv Okt 14, 2004 8:23 pm

Koudy píše:Takhle to teď můžu udělat i já. Mám špatnou spínací skříňku, takže můžu za jízdy klidně vytáhnout klíč a motor jede dál. Za jízdy jsem to samozřejmě nezkoušel, ale když jsem stál, tak to fungovalo. Musím si to nechat vyměnit, nebo si někde namelu! :wink:

Mě ta takhle funguje už od doby kdy sem mazdu koupil.Nastartuju, vyndám klíček z pozice,zamknu si garáž a motor běží prostě dál,servo funguje,posilovač brzd taky.Měnit to nebudu.Za jízdy to nevyndavám a když stojím tak taky ne (asi jen 2x).
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť