Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ukony pred zimou..

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Gib » Str Nov 22, 2006 11:27 pm

Kurnik, niekedy 3/11 som objednal komplet kolesa na zimu cez nejlevnejsipneu.cz a este stale nic :neutral emailom mi prislo, ze boli od nich vyexpedovane 9/11 a su na ceste ... stale je ticho ... pockam este den/dva a zavolam. Nejak nemam cas cez den :roll

Mate niekto skusenosti s nimi?
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod petacik » Štv Nov 23, 2006 11:06 am

Nuž, ako som už niekedy niekde písal, ja som cez nich kupoval letné Bridgestone 2x a bolo všetko v poho. Skús im tam niekde predsalen zavolať, čo sa deje.
Potom napíš, ako to dopadlo!
P
Obrázok užívateľa
petacik
Prispievateľ
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Mar 12, 2006 1:04 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod George » Štv Nov 23, 2006 12:38 pm

Kris píše:Co vsetko urobi vzorny majitel mazdy pred zimou? :ha:


Dá značky do depozitu a na zimu si koupí nějakou plečku jako já :-D
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Štv Nov 23, 2006 2:41 pm

Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Gib » Sob Nov 25, 2006 4:15 pm

petacik píše:Nuž, ako som už niekedy niekde písal, ja som cez nich kupoval letné Bridgestone 2x a bolo všetko v poho. Skús im tam niekde predsalen zavolať, čo sa deje.
Potom napíš, ako to dopadlo!
P

Ahoj, v piatok rano som volal a slubili, ze ponahanaju tu dorucovaciu firmu a vraj v pondelok alebo v utorok ich budem mat. Soooom teda zvedavy :neutral
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod Zeneva » Uto Nov 28, 2006 1:55 pm

k cemu ta montazni pena? Chces s ni zvedat auto?

Docela dobra vecicka v aute je PANAPR (papir na pr...), kamarad mi rikal, jak v dobe kdy nebyly pumpy na kazdym patniku cestou do brna odhazoval obleceni a ve finale i ruzny dokumenty :-) Mam v efku BA tahaci kapesniky-akorat se vejdou do kapsy ve dverich, vzdycky vozim i trochu cisty vody - pro pripad, ze bych nemel piti nebo si musel umyt ruce, stary triko a monterky, samoutahovaci svorky, izolepu. V rucni operce mam i odlamovaci nuz - v pripade bouracky pasy neprekousnes :-) a nuzkama z lekarnicky muzes strihat akorat noviny. Mam tyc na volant, takze se da pripadne pouzit na vyrazeni okynka, jinak neni od veci maly kladivko z autobusu :-). Koupil jsem lano na 3,5 tuny, tak snad vydrzi - na konci ma haky, takze ani s upevnovanim neni problem.
Samozrejme vozim povinnou vybavu.
V zime neni od veci tatranka nebo cokolada, kdyz uviznes nekde dal od civilizace.
V zime jeste prihodim trochu pisku, retezy (pri pouziti sundat poklice). Na rozjezd se daj pouzit i koberecky.
Hlavne neparkovat u baraku, ze kterych padaj rampouchy nebo sjizdi snih. S majitelem se tezko dohodnes...
Ja parkuju cumakem dolu a s kolama stocenejma k chodniku nebo do svahu - nemusis zatahovat rucku, ktery se nekdy chce zamrznout.
Parkrat se mi stalo, ze jsem mel zatuhlej zamek - ne zamrzlej, takze jsem lez pres kufr. U sedanu smula.
Cim se da zabranit tomu zatuhnuti?
Zeneva
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Okt 19, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Brandýs nad Labem

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Nov 28, 2006 2:56 pm

Zeneva píše:Parkrat se mi stalo, ze jsem mel zatuhlej zamek - ne zamrzlej, takze jsem lez pres kufr. U sedanu smula.
Cim se da zabranit tomu zatuhnuti?


U škodovky jsem před zimou sudával čalounění a všecky plošky, který by mohly namrznutím zatuhnout, jsem natíral grafitovou vazelínou. Dovnitř do zámku to nemělo cenu, tam stejně naprší (když pršelo a v noci mělo mrznout, radši jsem zámek přelepil izolepou), ale měl jsem přes noc doma na radiátoru flaštičku ironu, teplý stříknutí do zámku pomáhá. Co garážuju, tak mě to nějak netrápí :hura
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Gib » Str Nov 29, 2006 8:01 pm

petacik píše:Nuž, ako som už niekedy niekde písal, ja som cez nich kupoval letné Bridgestone 2x a bolo všetko v poho. Skús im tam niekde predsalen zavolať, čo sa deje.
Potom napíš, ako to dopadlo!
P

Tak zimne kolesa su doma. V piatok som volal, ze nieco nie je ok s mojou 3 tyzdne starou objednavkou. Hned slubili, ze sa na to pozru a v pondelok to od nich znovu odislo a dnes mi to PPL dorucili. No, vloudila sa vraj chybicka :koule Nastastie, po snehu ani stopy a zatial este ani nehrozi ako pozeram na predpoved, tak prezujem na buduci tyzden a tento vikend este poficim na SVK na letnych. Hadam sa pocasie nezblazni, hlasia 7-8 stupnov a polojasno.
To by bolo na ceste dost tazke potom :sok:

BTW: dal som si nahodit Goodyear UG7 na 15" ocelove disky - vraj dobre gumy, tak uvidim.
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod tomasicek » Str Nov 29, 2006 9:29 pm

Zeneva píše:k cemu ta montazni pena? Chces s ni zvedat auto?

Docela dobra vecicka v aute je PANAPR (papir na pr...), kamarad mi rikal, jak v dobe kdy nebyly pumpy na kazdym patniku cestou do brna odhazoval obleceni a ve finale i ruzny dokumenty :-) Mam v efku BA tahaci kapesniky-akorat se vejdou do kapsy ve dverich, vzdycky vozim i trochu cisty vody - pro pripad, ze bych nemel piti nebo si musel umyt ruce, stary triko a monterky, samoutahovaci svorky, izolepu. V rucni operce mam i odlamovaci nuz - v pripade bouracky pasy neprekousnes :-) a nuzkama z lekarnicky muzes strihat akorat noviny. Mam tyc na volant, takze se da pripadne pouzit na vyrazeni okynka, jinak neni od veci maly kladivko z autobusu :-). Koupil jsem lano na 3,5 tuny, tak snad vydrzi - na konci ma haky, takze ani s upevnovanim neni problem.
Samozrejme vozim povinnou vybavu.
V zime neni od veci tatranka nebo cokolada, kdyz uviznes nekde dal od civilizace.
V zime jeste prihodim trochu pisku, retezy (pri pouziti sundat poklice). Na rozjezd se daj pouzit i koberecky.
Hlavne neparkovat u baraku, ze kterych padaj rampouchy nebo sjizdi snih. S majitelem se tezko dohodnes...
Ja parkuju cumakem dolu a s kolama stocenejma k chodniku nebo do svahu - nemusis zatahovat rucku, ktery se nekdy chce zamrznout.
Parkrat se mi stalo, ze jsem mel zatuhlej zamek - ne zamrzlej, takze jsem lez pres kufr. U sedanu smula.
Cim se da zabranit tomu zatuhnuti?



Ty mas teda predstavivost :koule daj si to patentovat
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod janoK » Štv Nov 30, 2006 12:22 pm

Zeneva píše:...Parkrat se mi stalo, ze jsem mel zatuhlej zamek - ne zamrzlej, takze jsem lez pres kufr. U sedanu smula....

u sedanu to taky půjde. Ta díra je dost velká. Zatím jsem ji používal jenom na vožení kratších desek (do 3,15m), delší na zahrádce. Dík za nápad, až mi to zatuhne, vyzkouším.
sedan97-1,5
dtto 95 -1,7TD
janoK
Pisateľ
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Nov 16, 2006 9:46 am
Bydlisko: prostějov

Poslaťod EDU » Štv Nov 30, 2006 2:55 pm

Zeneva píše:k cemu ta montazni pena? Chces s ni zvedat auto?

Docela dobra vecicka v aute je PANAPR (papir na pr...), kamarad mi rikal, jak v dobe kdy nebyly pumpy na kazdym patniku cestou do brna odhazoval obleceni a ve finale i ruzny dokumenty :-) Mam v efku BA tahaci kapesniky-akorat se vejdou do kapsy ve dverich, vzdycky vozim i trochu cisty vody - pro pripad, ze bych nemel piti nebo si musel umyt ruce, stary triko a monterky, samoutahovaci svorky, izolepu. V rucni operce mam i odlamovaci nuz - v pripade bouracky pasy neprekousnes :-) a nuzkama z lekarnicky muzes strihat akorat noviny. Mam tyc na volant, takze se da pripadne pouzit na vyrazeni okynka, jinak neni od veci maly kladivko z autobusu :-). Koupil jsem lano na 3,5 tuny, tak snad vydrzi - na konci ma haky, takze ani s upevnovanim neni problem.
Samozrejme vozim povinnou vybavu.
V zime neni od veci tatranka nebo cokolada, kdyz uviznes nekde dal od civilizace.
V zime jeste prihodim trochu pisku, retezy (pri pouziti sundat poklice). Na rozjezd se daj pouzit i koberecky.
Hlavne neparkovat u baraku, ze kterych padaj rampouchy nebo sjizdi snih. S majitelem se tezko dohodnes...
Ja parkuju cumakem dolu a s kolama stocenejma k chodniku nebo do svahu - nemusis zatahovat rucku, ktery se nekdy chce zamrznout.
Parkrat se mi stalo, ze jsem mel zatuhlej zamek - ne zamrzlej, takze jsem lez pres kufr. U sedanu smula.
Cim se da zabranit tomu zatuhnuti?


to asi patrilo na muj prispevek jinde.. :-) MOntazni pena je hromada materialu v male tube. Auto bohuzel nezvedne..... jinak pekne pro inspiraci...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod pepino34 » Ned Jan 21, 2007 1:17 pm

Kromě zimních pneu a lopaty v kufru nic nedělám :suns
Mazda 626 GF14P2 1.8 92k '98 Obrázok
HTC Touch Pro, 4GB microSD, TT7 Používejte pravidlo ZIPu
Obrázok užívateľa
pepino34
Komunikátor
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Sep 02, 2006 7:13 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod TomAnt » Ned Jan 21, 2007 4:38 pm

Na tuto zimu bolo treba napisat, ze treba pribalit letne pneu :koule
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PePa » Ned Jan 21, 2007 8:18 pm

TomAnt píše:Na tuto zimu bolo treba napisat, ze treba pribalit letne pneu :koule

Však počkaj, tento týždeň má ževrajže snežiť :cry
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod maros » Ned Jan 21, 2007 8:31 pm

PePa píše:
TomAnt píše:Na tuto zimu bolo treba napisat, ze treba pribalit letne pneu :koule

Však počkaj, tento týždeň má ževrajže snežiť :cry


to už dlho sľubujú.. :)
GG
Obrázok užívateľa
maros
VIP 2007
 
Príspevky: 1047
Registrovaný: Uto Aug 22, 2006 4:57 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť