Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Domaca dekarbonizacia

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Peter Borek » Pia Okt 20, 2006 2:12 pm

Enzo píše:Si myslim, ze milan sa nebude do tejto debaty zapajat, lebo to nema zmysel pre neho.


tak tak :tlesk: a nezapajam sa ani ja.....aj ked mam 100 chuti... :spik2
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 3:17 pm

Milanove stanovisko poznam. Nenapise k tomu nic.

Nepotrebuje on osobne, ako naposledy, aby sa na neho, ako onehda, zlietlo zopar ludi (vseobecne, nemyslim tym nikoho konkretne) ktori o tom hovno vedia, trosku ho pourazali, argumentacne uplne mimo a zasa odleteli. Kto chce, kludne mu napise SS.

Z tohto mojho prispevku sa da asi vycitit ako to vidi Milan....


A BTW, moja otazka, na ktoru mi zatial NIKTO nedal odpoved je stale polozena:

Preco, ak je to take bohovske, nieco taketo nezaimplementuje do motora samotny vyrobca? Nie je predsa nic jednoduchsie, ako do navrhu motora zapracovat jednu taku trysku, ktora by na zaklade stlacenia nejakeho gombika proste chrstla vodu do valca? Alebo, ako vravi Milan, uplne idealne riesenie, preco automobilky nespravia system, ze by sa to dialo automaticky za plnej prevadzky, za ustalenych otacok napriklad na dialnici, kde by si to sofer ani nevsimol ze mu tam ide okrem benzinu aj voda na "dekarbonizovanie" ? Preco?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PePa » Pia Okt 20, 2006 6:00 pm

TomAnt píše:
Enzo píše:Milaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan, co ty na to????????????????????

Ved mu zavolaj, co kricis :ho: :chacha

A uz by niekto z vas, co ste tuto dekarbonizaciu na vlastnej kozi vyskusali, mohol konecne napisat do Mazdy, aby uz konecne nieco taketo implementovali do motora priamo z vyroby. Jeden rozprasovac vody do valcov navyse pre nich predsa nemoze byt problem...

Asi by tam museli implementovat aj nejaky odhrdzovac :lol
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Lobo » Pia Okt 20, 2006 11:21 pm

proc me tahle debata neudivuje :presne

TomAnt> me by zase zajimalo proc nevybeji primo vstrikovani te "profesionalni" dekarbonizace toho pripravku take v serii kdyz je to tak skvele :)
Pokud nebereme v potaz cena tech sr*cek vs. voda:-)

btw. voda se do sani vstrikuje u jedne automobilky normalne v seriove vyrobe, jestlipak nekdo prijde na to co to je za auto :o)
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod EDU » Pia Okt 20, 2006 11:23 pm

Lobo píše:proc me tahle debata neudivuje :presne

TomAnt> me by zase zajimalo proc nevybeji primo vstrikovani te "profesionalni" dekarbonizace toho pripravku take v serii kdyz je to tak skvele :)
Pokud nebereme v potaz cena tech sr*cek vs. voda:-)

btw. voda se do sani vstrikuje u jedne automobilky normalne v seriove vyrobe, jestlipak nekdo prijde na to co to je za auto :o)


konecne rozumny nazor, tak kdo je ten genialny vyrobce?
Saab? Volvo?
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 11:42 pm

Lobo píše:TomAnt> me by zase zajimalo proc nevybeji primo vstrikovani te "profesionalni" dekarbonizace toho pripravku take v serii kdyz je to tak skvele :)


Pretoze je to drahe a potrebujes to raz za 60 - 90 tisic km...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Beaver » Sob Okt 21, 2006 12:09 am

EDU píše:
George píše:Mě se jako nejlepší způsob u mího GD jeví normálně to tam cpát sáním z ventil deklu. Páč odpojením váhy vzduchu mi zdechne motor a přes váhu tam vodu hnát opravdu nechci.
Takže odpojit odsávání ventildeklu a šup s vodou dovnitř.
to je ale dost brutalni nee? Ne ze bych do toho sel, ale nejak mi to prijde silene, jak si motor nasaje z prostoru vackove hridele vodu do valce? Dik ze kratky popis.


Z prostoru vackove hridele ? Ale ale... preci jen odpojis spojovaci hadici ventilovyho vika a saciho potrubi, ktera odsava z prostoru ventilu plyny - pochopitelne ji odpojis od toho vika. Do hadice pak valis vodu, ktera jde.......tradaaaaaa.....do saciho potrubi. :mrk
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod EDU » Sob Okt 21, 2006 1:20 am

Beaver píše:
EDU píše:
George píše:Mě se jako nejlepší způsob u mího GD jeví normálně to tam cpát sáním z ventil deklu. Páč odpojením váhy vzduchu mi zdechne motor a přes váhu tam vodu hnát opravdu nechci.
Takže odpojit odsávání ventildeklu a šup s vodou dovnitř.
to je ale dost brutalni nee? Ne ze bych do toho sel, ale nejak mi to prijde silene, jak si motor nasaje z prostoru vackove hridele vodu do valce? Dik ze kratky popis.


Z prostoru vackove hridele ? Ale ale... preci jen odpojis spojovaci hadici ventilovyho vika a saciho potrubi, ktera odsava z prostoru ventilu plyny - pochopitelne ji odpojis od toho vika. Do hadice pak valis vodu, ktera jde.......tradaaaaaa.....do saciho potrubi. :mrk


HOP, jsem to uplne nejak obracene vydel. si musim o5 otevrit kapotu asi, ale to jsem fakt zive vydel, jak nekdo mlzi pod viko. no dekuju ale za napovedu...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Kris » Sob Okt 21, 2006 9:39 am

Lobo píše:proc me tahle debata neudivuje :presne

TomAnt> me by zase zajimalo proc nevybeji primo vstrikovani te "profesionalni" dekarbonizace toho pripravku take v serii kdyz je to tak skvele :)
Pokud nebereme v potaz cena tech sr*cek vs. voda:-)

btw. voda se do sani vstrikuje u jedne automobilky normalne v seriove vyrobe, jestlipak nekdo prijde na to co to je za auto :o)


Zeby BMW? Pokial sa ale dobre pamatam, je to kvoli rovnomernejsiemu rozdeleniu zmesi vo valci, a nie kvoli dekarbonizacnemu ucinku. :ha:
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Sob Okt 21, 2006 2:13 pm

Nech si kazdy dekarbonizuje cim chce... Je to kazdeho auto, preto si s nim moze robit co chce - no nie?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Lobo » Sob Okt 21, 2006 2:16 pm

TomAnt píše:
Lobo píše:TomAnt> me by zase zajimalo proc nevybeji primo vstrikovani te "profesionalni" dekarbonizace toho pripravku take v serii kdyz je to tak skvele :)


Pretoze je to drahe a potrebujes to raz za 60 - 90 tisic km...


rikal sem ze nebudeme brat v cenu voda vs. chemie potaz :lol
nebo mas na mysli vyrobu?

z vyroby to ma lexus, myslim ze is250, bmw to vyuziva rok a tedkon pro rok 2007 bude mit i saab. A duvod je? svete div se, ale cisteni vnitrniho prostoru motoru (dekarbonizace) :lol
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod Lobo » Sob Okt 21, 2006 2:16 pm

dabel píše:Nech si kazdy dekarbonizuje cim chce... Je to kazdeho auto, preto si s nim moze robit co chce - no nie?


presne tak :zit
nikomu tady nikdo nic nevnucuje, jen ma proste kazdy jine metody :zit
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod TomAnt » Sob Okt 21, 2006 7:01 pm

Lobo píše:
TomAnt píše:
Lobo píše:TomAnt> me by zase zajimalo proc nevybeji primo vstrikovani te "profesionalni" dekarbonizace toho pripravku take v serii kdyz je to tak skvele :)


Pretoze je to drahe a potrebujes to raz za 60 - 90 tisic km...


rikal sem ze nebudeme brat v cenu voda vs. chemie potaz :lol
nebo mas na mysli vyrobu?

z vyroby to ma lexus, myslim ze is250, bmw to vyuziva rok a tedkon pro rok 2007 bude mit i saab. A duvod je? svete div se, ale cisteni vnitrniho prostoru motoru (dekarbonizace) :lol


Lobo, prosim ta, nie ze by som chcel ist do nejakej konfrontacie, ale... nenasiel som na webe JEDINU zmienku o niecom takom, a myslim, ze minimalne tu

http://www.lexus-europe.com/technology_explorer/

by to urcite zmienene bolo.

Prosim ta, mozes sem hodit link na nejaky oficialny web, na dokaz svojich slov? Lebo takto mam vazne problem stale tomu uverit... Ja som uz taky, na vsetko chcem aspon nejake minimalne dokazy, argumenty, nie len "jedna pani povedala"

Takze sup, sup, poprosim tie linky.

Diiiik :mrk
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lobo » Sob Okt 21, 2006 8:17 pm

v pohode, najdu to a dam sem, ale dnes to nebude :ha:
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod TomAnt » Ned Okt 22, 2006 2:00 pm

Lobo píše:v pohode, najdu to a dam sem, ale dnes to nebude :ha:


Kedykolvek, radi sa dozvieme nieco nove :mrk
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť