Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Domaca dekarbonizacia

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Domaca dekarbonizacia

Poslaťod Rurkar » Uto Okt 17, 2006 10:54 am

Caute nie som na tomto fore dlho ale je velmi zaujimave a ziskal som z neho vela poznatkov, je to fakt super ze to tu je a ze to spaja ludi co tomu rozumeju a tych co si z neho zoberu nieco co im pomoze. :)

Ja sa radim k takym co ked nieco pocuju a uvidia tak to radi aj odskusaju..mechanicke veci nie su pre mna problem..
Doma mame viac aut a aj staru Skodovku 105 nebola ani na generalke , porobena plecharina a tak sme sa s bratom rozhodli ze to skusime...Mala uricte muchy o ktorych sme vedeli ale auto je velmi dobrom stave nechavame si ho ako veterana bolo to nase prve s bratom tak nam ho je luto predat...

Ale k veci...ako som prezeral forum bola tu celkom fajn tema o domacej dekarbonizacii vodnou parou..tak preco to neskusit..
Popozerali sme sviecky akom su stave aspon nieco k porovnaniu a dali sme sa do toho.Po nahriati motora sme do neho striekali vodu..Pre otazny efekt sme do neho dali nieco cez 1L vody...Motor po takomto vodnom popijani mal zjavne iny zvuk a rychlejsie sa dostaval do otacok...Je to skodovka nie ziadna raketa tak sme popozerali sviecky na nich bolo zjavne vidno ze boli podstatne cistejsie..
Poskladali sme filter a sli sa previest...nie ze by to bolo porshe..ale motor sa choval podstatne lepsie. Lepsie reagoval na plyn a v poriadku tahal aj z nizsich otacok.
Celkovy dojem je len pozityvny bolo to vcera tak tazko hodnotit ci sme mu pomohli alebo uskodili to ukaze cas ale zatial sa to tvari ze mu to pomohlo..
Obrázok užívateľa
Rurkar
Pisateľ
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia Sep 08, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Strážske

Poslaťod EDU » Uto Okt 17, 2006 10:58 am

:tlesk: :tlesk: :tlesk: :tlesk: :tlesk:

dik za report, este ste mohli cvaknut fotku tych sviecok. No nabuduce... :-)
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Rurkar » Uto Okt 17, 2006 11:07 am

To hej...pred a potom...dost neskoro nas napadol ten fotak ved nabuduce...uz to zacnem dokumentovat
Obrázok užívateľa
Rurkar
Pisateľ
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia Sep 08, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Strážske

Poslaťod Lobo » Uto Okt 17, 2006 4:17 pm

nic neobvykleho, ale nerikej to tady moc nahlas nebo se zase strhne debata ze "profesionalni" je lepsi :presne
jinak congrats :zit
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod Enzo » Štv Okt 19, 2006 3:37 pm

A akym sposobom ste nacpali vodu do sania?
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Beaver » Pia Okt 20, 2006 12:46 am

Enzo píše:A akym sposobom ste nacpali vodu do sania?


Rozprasovacem do airboxu pote, co vyndas filtr. Pripadne u vyssich obsahu je mozny odpojit nekterou nepotrebnou hadicku do podtlaku a ponorit ji do vody v PET flasce. Motor pak vodu vypije sam.
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod George » Pia Okt 20, 2006 12:54 am

Mě se jako nejlepší způsob u mího GD jeví normálně to tam cpát sáním z ventil deklu. Páč odpojením váhy vzduchu mi zdechne motor a přes váhu tam vodu hnát opravdu nechci.
Takže odpojit odsávání ventildeklu a šup s vodou dovnitř.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Pia Okt 20, 2006 9:04 am

George píše:Mě se jako nejlepší způsob u mího GD jeví normálně to tam cpát sáním z ventil deklu. Páč odpojením váhy vzduchu mi zdechne motor a přes váhu tam vodu hnát opravdu nechci.
Takže odpojit odsávání ventildeklu a šup s vodou dovnitř.
to je ale dost brutalni nee? Ne ze bych do toho sel, ale nejak mi to prijde silene, jak si motor nasaje z prostoru vackove hridele vodu do valce? Dik ze kratky popis.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Enzo » Pia Okt 20, 2006 9:49 am

Milaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan, co ty na to????????????????????
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod EDU » Pia Okt 20, 2006 9:55 am

milan je profik, co na toto moze napisat. Radsej nic. Ale to ventilove veko, to by ma dost zaujimalo
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Enzo » Pia Okt 20, 2006 10:00 am

No ze by som to na svojej shade skusil.............. :lol
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 10:56 am

Enzo píše:Milaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan, co ty na to????????????????????

Ved mu zavolaj, co kricis :ho: :chacha

A uz by niekto z vas, co ste tuto dekarbonizaciu na vlastnej kozi vyskusali, mohol konecne napisat do Mazdy, aby uz konecne nieco taketo implementovali do motora priamo z vyroby. Jeden rozprasovac vody do valcov navyse pre nich predsa nemoze byt problem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Okt 20, 2006 12:08 pm

TomAnt píše:
Enzo píše:Milaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan, co ty na to????????????????????

Ved mu zavolaj, co kricis :ho: :chacha

A uz by niekto z vas, co ste tuto dekarbonizaciu na vlastnej kozi vyskusali, mohol konecne napisat do Mazdy, aby uz konecne nieco taketo implementovali do motora priamo z vyroby. Jeden rozprasovac vody do valcov navyse pre nich predsa nemoze byt problem...


Stačil by ventil na sosák od Wapky a dalo by se dekarbonizovat u každé druhé benzinky :lol . Nevíte, co je s Milanem, že nereaguje? Vždyť už to je na kopřivku :pray :twisted
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Krenštík » Pia Okt 20, 2006 12:28 pm

Ja myslim ze milan se uz vyjadril pretim, kdyz to bylo na foru poprve, v trochu vetsim rozebirane, a jeste radili dat do valcu i ryzi. Tak proc se opakovat.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Enzo » Pia Okt 20, 2006 1:25 pm

Si myslim, ze milan sa nebude do tejto debaty zapajat, lebo to nema zmysel pre neho.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron