Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Na co si dat pozor pri koupi starsi 626???

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod misko42 » Ned Okt 15, 2006 3:56 pm

z tej fotky vidim ze tam je 4387 a ta posledna kolonka sa toci. ale pred tou 4 by malo byt este nejake cislo,alebo nie?

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod brade » Ned Okt 15, 2006 4:20 pm

majki píše:
brade píše:no abych pravdu rek myslim ze na posledni fotce nalitano zacina 4 pokad mam dobry oci... a to je uz docela dost ne?

Ta fotka je citelna jak .... muze tam by 04, 14, 24....kdo vi? Ta cena, proste uprimne a na rovinu, je hodne podezrela, navic kdyz je to autobazos...jako spravny Cech vzdycky za necim takovym hledam toho "problemoveho brouka" :ho:. A kdyz uz tam maji kolonku NAJETO, tak proc tam pak maji 0km? :roll Holt aspekty, ktere ve me vyvolavaji vzdy pochyby a neduveru :hope


prave proto sem se obratil na vas profiky mazda klubu
Obrázok užívateľa
brade
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Okt 13, 2006 4:48 pm
Bydlisko: Podkrkonoší

Poslaťod brade » Ned Okt 15, 2006 4:28 pm

misko42 píše:z tej fotky vidim ze tam je 4387 a ta posledna kolonka sa toci. ale pred tou 4 by malo byt este nejake cislo,alebo nie?

melo... celkem 6 cisel bych rek
psal jsem jim tam ale ten mail nefunguje... ani formular od nich z webu :(
Obrázok užívateľa
brade
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Okt 13, 2006 4:48 pm
Bydlisko: Podkrkonoší

Poslaťod Gib » Ned Okt 15, 2006 4:31 pm

Ahoj brade,
odporucal by som kupit auto s aspon trosku jasnym povodom. Poviem Ti moju osobnu skusenost, ked som pred asi stvrt rokom predaval auto. Pobehal som niekolko bazarov (v Prahe) a vsade mi vychadzalo, ze chcu na aute (kupa/predaj) zarobit aspon 20 tisic. Nasiel som jeden bazar, kde boli ochotni akceptovat taku cenu aby mali zisk "len" 10 litrov. Takze ak vychadzam z tohoto posledneho pripadu, to auto, co chces kupit ma teoreticky pre nich hodnotu 10 tisic. Ja sa potom pytam PRECO??? Ta cena je strasne nizka a oni URCITE vedia, preco je tak nizka!
Takze ak chces vyhodit do vzduchu len tak 20 litrov, stratit potom koli nervom par rokov zivota potahovanim sa koli problemom s nejakym bazarnikom, tak chod do toho. Ja to vidim tak, ze 20 litrov bude len Tvoja uvodna investicia a ked zacnes auto pouzivat a zistis, co vsetko je zle, potom to v tvojej penazanke narobi vacsi prievan. Toto je len moj nazor a preto este raz hovorim NEKUPUJ TO! :neane
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod brade » Ned Okt 15, 2006 4:53 pm

Gib píše:Ahoj brade,
odporucal by som kupit auto s aspon trosku jasnym povodom. Poviem Ti moju osobnu skusenost, ked som pred asi stvrt rokom predaval auto. Pobehal som niekolko bazarov (v Prahe) a vsade mi vychadzalo, ze chcu na aute (kupa/predaj) zarobit aspon 20 tisic. Nasiel som jeden bazar, kde boli ochotni akceptovat taku cenu aby mali zisk "len" 10 litrov. Takze ak vychadzam z tohoto posledneho pripadu, to auto, co chces kupit ma teoreticky pre nich hodnotu 10 tisic. Ja sa potom pytam PRECO??? Ta cena je strasne nizka a oni URCITE vedia, preco je tak nizka!
Takze ak chces vyhodit do vzduchu len tak 20 litrov, stratit potom koli nervom par rokov zivota potahovanim sa koli problemom s nejakym bazarnikom, tak chod do toho. Ja to vidim tak, ze 20 litrov bude len Tvoja uvodna investicia a ked zacnes auto pouzivat a zistis, co vsetko je zle, potom to v tvojej penazanke narobi vacsi prievan. Toto je len moj nazor a preto este raz hovorim NEKUPUJ TO! :neane


diky za nazor... chtelo by ho to fakt videt a projet se s nim.
To jeste neexistujou bazary kam si hodi auto jen majitel a plati jen stani? A bazac nic nechce?
Obrázok užívateľa
brade
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Okt 13, 2006 4:48 pm
Bydlisko: Podkrkonoší

Poslaťod Gib » Ned Okt 15, 2006 5:02 pm

brade píše: diky za nazor... chtelo by ho to fakt videt a projet se s nim.

V pohode ... ano to by chcelo a zober zo sebou aj nejakeho skuseneho technika ak sa rozhodnes ist do toho. :mrk

brade píše: To jeste neexistujou bazary kam si hodi auto jen majitel a plati jen stani? A bazac nic nechce?

Urcite ano, ale aj tych 20 je stale podozrivo malo :koule
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod brade » Ned Okt 15, 2006 6:00 pm

jak je to obecne s hlukem v interieru? Jde mi o trochu vetsi luxus aby to bylo aspon tissi.
Delaj 1.8 velkej randal? Kamos ma 406 diesla peugeota a v nem ma hrobovy ticho. Ale zase je pravda ze je o 9 let mladsi
Obrázok užívateľa
brade
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Okt 13, 2006 4:48 pm
Bydlisko: Podkrkonoší

Poslaťod whitex » Pon Okt 16, 2006 12:27 pm

brade píše:jak je to obecne s hlukem v interieru? Jde mi o trochu vetsi luxus aby to bylo aspon tissi.
Delaj 1.8 velkej randal? Kamos ma 406 diesla peugeota a v nem ma hrobovy ticho. Ale zase je pravda ze je o 9 let mladsi
To záleží na mnoha věcech... Pokud je vše v pořádku, tak je ale GE poměrně tiché auto... :jo
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod gold1 » Uto Mar 27, 2007 11:16 am

brade píše:Cau, strasne moc me zaujala 626. Libi se mi...

Na co si dat ale pozor pri koupi stary? Kolik ty motory 1.8 obecne snesou? Je 1.8 dobrej tahoun ikdyz je auto plny lidi?

Chtel bych rv 93 - komplet v elektrice.
Nedavno sem videl inzerat 93 - stala 20.000,- (pro me jakoze trosku vydelecneho studenta zajimava castka) ale nebylo udany kolik ma najeto.
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=2767877


Po precitani vsetkych nazorov ,este moj 8-) za dvacku to kup ale pocitaj s tym ze pol roka budes nadavat ako pes lebo nebudes mat na nic ine cas a potom zacnes jazdit :spik2
gold1
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Okt 28, 2006 11:03 am
Bydlisko: Košice

Poslaťod Darden » Uto Mar 27, 2007 2:17 pm

brade píše:Cau, strasne moc me zaujala 626. Libi se mi...

Na co si dat ale pozor pri koupi stary? Kolik ty motory 1.8 obecne snesou? Je 1.8 dobrej tahoun ikdyz je auto plny lidi?

Chtel bych rv 93 - komplet v elektrice.
Nedavno sem videl inzerat 93 - stala 20.000,- (pro me jakoze trosku vydelecneho studenta zajimava castka) ale nebylo udany kolik ma najeto.
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=2767877


Myslím že pokud budeš chtít 1.8ku tak je problém v tom že jich zas tak moc není.Já osobně mám 1.8ku,5.dvř a jsem docela spokojen.Hlavně spotřeba a univerzálnost auta.Najeto něco málo přez 200.tis a žádnej velkej problém se zatím nedostavil.Krom klasické údržby.Ale pokud budeš chtít jezdit s plným autem doporučuji 2.0.
Teď scháním znovu 626ku mladší a s klimkou nevím jestli 1.8 nebo 2.0,musím sehnat ještě nějaké info o spotřebě a PR a pak se uvidí.Ale spíš to bude 2.0 jelikož těch 1.8 je moc a moc málo.
Obrázok užívateľa
Darden
Opytovateľ
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Sob Júl 08, 2006 6:54 am

Poslaťod jarous21 » Štv Apr 19, 2007 3:53 pm

Uvažuju, že bych si pořídil 626 GF, nejlépe 2.0 tak kolem r. 2000, 2001. Nikdy jsem Mazdu neměl a tak bych se chtěl zeptat:
-od jakého roku má podvozek opatřený ochranným nátěrem.Někde jsem četl, že 323 z roku 2000 ho ještě neměla, je to možný?
-od jakého roku je pozink
-a dále, jaký je rozdíl mezi tím slabším a silnějším 2 litrem, kolik cca točí oba motory při 130 km/h. Není těch 85kW málo?
Díky za rady.
jarous21
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Apr 19, 2007 3:43 pm

Poslaťod whitex » Štv Apr 19, 2007 5:50 pm

Na většinu tvých otázek neznám přesnou odpověď... Jinak "ochraný nátěr" měly na podvozku i škody 105 :wink
jarous21 píše:Není těch 85kW málo?
Záleží na tom, co od toho auta očekáváš... Pokud se chceš max. dovolenýma rychlostma přepravovat z bodu A do bodu B, tak je to zbytečně hodně... Pokud chceš jezdit okruhy, je to sakra málo...
Podívej mám GE 2.0 DOHC 86kW (115PS nemýlím-li se) a s GE-čkem si hravě poradí... Není to na závodění, ale i v plném obsazení si můžeš hodně dovolit a hlavně bez potíží předjíždět... :mrk
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Sedvo » Štv Apr 19, 2007 6:34 pm

Mám Mazdu 6 a stejně jsem si nechal nastříkat podvozek. Doporučoval bych 85 kW, je dostatečný a převodovka je velice dobře zpřevodovaná, co vím při 90 km/h to točí cca 2100 - 2200 rpm.

Máme doma 100 kW a ta točí cca o 200 rpm víc při stejné rychlosti, takže i víc žere. 85 kW je dostačující.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť