Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

air filter

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod PePa » Str Okt 25, 2006 4:23 pm

tomasicek píše:Mozem mat otazku od veci?

Preco sa sportove filtre davaju na zimu dole a nahadzuju sa tam obycajne papierove? Ci to je len nejaky mytus?

Robil som to takto minuly rok aj teraz .... no teraz to je pekne katastroficky citit ako to auto tazko ide do otacok :( jak keby som natankoval 91 oktanovy benzin fakt....inac kedy je ten papierovy filter vhodne vymenit? Ja ho mam taky zaneseny ale nieje to des nema niekto fotku filtru ktory uz by trebalo vymenit? (obycajneho podotykam papieroveho)

Ja menim vzdy s olejom v motore, tzn. kazdych 15 000km. Teraz som vymenil po 10 000, lebo bol dost zasrany.
:zhuleny:
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod martin323 » Štv Okt 26, 2006 8:46 am

tomasicek píše:Mozem mat otazku od veci?

Preco sa sportove filtre davaju na zimu dole a nahadzuju sa tam obycajne papierove? Ci to je len nejaky mytus?

Robil som to takto minuly rok aj teraz .... no teraz to je pekne katastroficky citit ako to auto tazko ide do otacok :( jak keby som natankoval 91 oktanovy benzin fakt....inac kedy je ten papierovy filter vhodne vymenit? Ja ho mam taky zaneseny ale nieje to des nema niekto fotku filtru ktory uz by trebalo vymenit? (obycajneho podotykam papieroveho)


asi len mytus, toto som pocul pri otvorenych saniach, tam sa akoze ma vratit cely airbox, cez zimu ti pusti otvorene sanie viac vzduchu a ked jazdis kratsie trate dlhsie sa zohrieva motor

ja mam dokonca naporove sanie a je to citit iba v nizkych otackach, motor ma viac vzduchu a tah je lepsi, som pocul ze prave pri vysokych rychlostiach a tlacic do motora cez naporove, moze mat problem vaha vzduchu, nestihne zachytit mnozstvo a potom miesa odveci zmes

takisto sa este hovori ze rozdiel 7C je 1 kilowatt cize cim studensi vzduch tym lepsi vykon a opacne
mazda 6 gy 2.0 mzr-cd
mazda 323 bj 1.6 sedan
Obrázok užívateľa
martin323
VIP 2009
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Štv Mar 17, 2005 9:49 pm
Bydlisko: ba

Poslaťod Beaver » Štv Okt 26, 2006 9:28 am

tomasicek píše:Mozem mat otazku od veci?

Preco sa sportove filtre davaju na zimu dole a nahadzuju sa tam obycajne papierove? Ci to je len nejaky mytus?

Robil som to takto minuly rok aj teraz .... no teraz to je pekne katastroficky citit ako to auto tazko ide do otacok :( jak keby som natankoval 91 oktanovy benzin fakt....inac kedy je ten papierovy filter vhodne vymenit? Ja ho mam taky zaneseny ale nieje to des nema niekto fotku filtru ktory uz by trebalo vymenit? (obycajneho podotykam papieroveho)


Nekteri majitele na zimu vraci airbox proto, aby se jim nedostaval borcus na filtr. Pokud zacakas sportovni filtr snehem, bude ti to na nem zamrzat, atd. Jestlize je privod vzduchu resenej dobre i k tomu sportovnimu a nehrozi nejaky zanaseni svinstvem, je vraceni airboxu samozrejme celkem zbytecny.
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 31, 2006 1:07 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť