Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda Color Codes

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Okt 14, 2004 8:00 am

George píše:To si jenom myslíš. Je vybledlá bílá a nová bíla. Za 13 let se ti slunce podepíše na každým odstínu


Na to jsou leštěnky na starý lak, vlastně taková jemná brusná pasta, setře tu nejstarší zoxydovanou vrstvičku laku. Jen po těch patnácti letech budu asi brzo na holým plechu.
to TomAnt: Jak víš, že máš zrovna tuhle a ne jinou bílou? Mě udělali při přepisu nový techničák a tak vím houby.
Jinak firmy, které míchají barvy na opravy to řeší na místě podle vzorníku: prodavačka vytáhne vzorník pro Mazdu, vyběhne na ulici, opucuje ti kousek blatníku, porovná s pár barevnejma proužkama co v katalogu má a druhej den si přijdeš pro butylku, dělají to i do spreje.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Štv Okt 14, 2004 9:12 am

Pavel Rittich píše:
George píše:To si jenom myslíš. Je vybledlá bílá a nová bíla. Za 13 let se ti slunce podepíše na každým odstínu


Na to jsou leštěnky na starý lak, vlastně taková jemná brusná pasta, setře tu nejstarší zoxydovanou vrstvičku laku. Jen po těch patnácti letech budu asi brzo na holým plechu.
to TomAnt: Jak víš, že máš zrovna tuhle a ne jinou bílou? Mě udělali při přepisu nový techničák a tak vím houby.
Jinak firmy, které míchají barvy na opravy to řeší na místě podle vzorníku: prodavačka vytáhne vzorník pro Mazdu, vyběhne na ulici, opucuje ti kousek blatníku, porovná s pár barevnejma proužkama co v katalogu má a druhej den si přijdeš pro butylku, dělají to i do spreje.


Ako viem ze mam tuto farbu? V technicaku mam len ze "biela". Kod farby na Mazde najdes pri otvoreni motoroveho priestoru vyrazeny na stitku pod sklom hned vedla stitku s VIN. Oznacene, aspon u mna, je to ako PAINT a k tomu kod WY.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Štv Okt 14, 2004 2:11 pm

TomAnt píše:
Pavel Rittich píše:
George píše:To si jenom myslíš. Je vybledlá bílá a nová bíla. Za 13 let se ti slunce podepíše na každým odstínu


Na to jsou leštěnky na starý lak, vlastně taková jemná brusná pasta, setře tu nejstarší zoxydovanou vrstvičku laku. Jen po těch patnácti letech budu asi brzo na holým plechu.
to TomAnt: Jak víš, že máš zrovna tuhle a ne jinou bílou? Mě udělali při přepisu nový techničák a tak vím houby.
Jinak firmy, které míchají barvy na opravy to řeší na místě podle vzorníku: prodavačka vytáhne vzorník pro Mazdu, vyběhne na ulici, opucuje ti kousek blatníku, porovná s pár barevnejma proužkama co v katalogu má a druhej den si přijdeš pro butylku, dělají to i do spreje.


Ako viem ze mam tuto farbu? V technicaku mam len ze "biela". Kod farby na Mazde najdes pri otvoreni motoroveho priestoru vyrazeny na stitku pod sklom hned vedla stitku s VIN. Oznacene, aspon u mna, je to ako PAINT a k tomu kod WY.


Čo to je za ikonu? Pusť to naopak, potom to predstavuje, ako rýchlo ťa žabka zařízne. 8)
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Štv Okt 14, 2004 2:24 pm

Nie nie, ikonka vzdava hold mojej vcerajsej jazde :o) Jedine takto ma videli ti, ktori ma stretli na ceste...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Štv Okt 14, 2004 2:26 pm

TomAnt píše:Nie nie, ikonka vzdava hold mojej vcerajsej jazde :o) Jedine takto ma videli ti, ktori ma stretli na ceste...


Je vidieť, že som tam včera nebol. 8)
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Štv Okt 14, 2004 2:27 pm

To sa nehadam, poslem ti ale zaznam z GPS do mailu :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Štv Okt 14, 2004 2:33 pm

TomAnt píše:To sa nehadam, poslem ti ale zaznam z GPS do mailu :o)


Nebola to tá maximálka 204? GPS si niekedy požičiam , aby som vedel ako žabka na tom je.
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Štv Okt 14, 2004 2:36 pm

Uz som ti poslal... nie nie, maximalka bola inokedy... a kludne poziciam... staci sa dohodnut... na otestovanie bez problemov...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Štv Okt 14, 2004 8:16 pm

Pavel Rittich píše:
George píše:To si jenom myslíš. Je vybledlá bílá a nová bíla. Za 13 let se ti slunce podepíše na každým odstínu


Na to jsou leštěnky na starý lak, vlastně taková jemná brusná pasta, setře tu nejstarší zoxydovanou vrstvičku laku. Jen po těch patnácti letech budu asi brzo na holým plechu.
to TomAnt: Jak víš, že máš zrovna tuhle a ne jinou bílou? Mě udělali při přepisu nový techničák a tak vím houby.
Jinak firmy, které míchají barvy na opravy to řeší na místě podle vzorníku: prodavačka vytáhne vzorník pro Mazdu, vyběhne na ulici, opucuje ti kousek blatníku, porovná s pár barevnejma proužkama co v katalogu má a druhej den si přijdeš pro butylku, dělají to i do spreje.

To s tou leštěnkou vím taky :roll: - používám na to TEMPO
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Okt 15, 2004 6:44 am

George píše:To s tou leštěnkou vím taky :roll: - používám na to TEMPO


Já taky, jen jsem nechtěl, aby to vypadalo jako reklama. Po naleštění to aspoň chvíli vypadá jako udržovaný auto. Dřív jsem používal Fix1, ale tu už jsem dlouho nikde neviděl.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Doktor » Pia Okt 15, 2004 6:59 am

Pavel Rittich píše:
George píše:To s tou leštěnkou vím taky :roll: - používám na to TEMPO


Já taky, jen jsem nechtěl, aby to vypadalo jako reklama. Po naleštění to aspoň chvíli vypadá jako udržovaný auto. Dřív jsem používal Fix1, ale tu už jsem dlouho nikde neviděl.


Tak verte neverte, ja som auto ešte nikdy neleštil - som totiž strašné hovado - v tomto smere. To, že je v galérii zrovna umytá, je preto, že to bolo po návrate z Jelky, a nekcel som, aby bola zvečnená na internete ako prasa. Inak sa zadarí mi ju umyť tak dvakrát do roka. :oops: Najčastejšie používam na umývanie jazdu 160km/hod po mokrej ceste. 8)
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod whitex » Pia Okt 15, 2004 11:01 pm

TomAnt píše:Osobne si myslim (ako vyrobca by som to tak robil a vedel) ze oni maju presne tabulky, ako miesat farby, to znamena, ze moju WY miesaju inak na 1 rocne auto, inak na 15 rocne, chapes.. podla mna na to maju tabulky aby to sedelo... Je to zla myslienka? Potom by vedeli bez problemov podla kodu namiesat aj na 20 rocne auto...


No ja budu potrebovat namichat sprej - na lechce vykvetly rozek blatniku (zadni levy)... Tak myslite, ze si to mam nechat udelat podle cisla, nebo si nechat odstin zjistit (u nas v Opave to dela jedna firma tak, ze ten odstin stahnou do PC pres nejake cidlo) ???
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 19, 2004 9:57 am

Tak priatelia, podakujme Sukymu a vsetci sa odteraz mozme pokochat pohladom na databazu farieb a ich kodov s moznostou triedenia, filtrovania, a vyhladavania.

Databazu najdete standardne na web page cez menu

Servis/Karoseria/Kody farieb

alebo aj na priamej linke

http://www.mazdaklub.sk/color_codes.php
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod doficz » Str Okt 27, 2004 5:28 pm

mne nedavno strikali zadni dvere, barvu namichali podle vicka nadrze. Kdyz ta barva zasychala tak to bylo ok, ale ted je tam mezi dverma znat rozdil v odstinu.
docela mne to stve.
ale to bude asi tou šedou metalizou.
to se podle mne trefit ani neda.

ted mne ceka nastrik predniho narazniku, zadniho narazniku a roztrik na levem zadnim boku.
tak jen doufam ze to auto nebude vypadat jak dalmatin.
Obrázok užívateľa
doficz
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 2:54 pm
Bydlisko: Praha - západ

Poslaťod doficz » Str Okt 27, 2004 5:35 pm

Mimochodem,
jak se da prelozit barva
6Z - Thunder Grey
Thunder - hrom, hřmění, dunění
Grey - šeď, šedá, šedák (kůň)

Takze mam barvu "Dunivý šedák" ?
:o)
Obrázok užívateľa
doficz
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 2:54 pm
Bydlisko: Praha - západ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť