Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Shell V-power

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Black » Pon Sep 11, 2006 10:59 am

misko42 píše:sikovne dievca :smell
Díky :kiss .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Pon Sep 11, 2006 11:07 am


FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod dabel » Pon Sep 11, 2006 12:28 pm

Lubos1 píše:Niekedy som v mediach zachytil informaciu, ze SOI robila inspekciu kvality paliva na slovenskych pumpach napriec vsetkymi znackami. V priemere najlepsie dopadla Jet (???), zvysok bol zhruba na rovnakej urovni, ci sa jednalo o znackovu alebo neznackovu pumpu.

Voila, vysledky...

http://www.soi.sk/_old/kcinnost/zoznam/BENZINY.htm
http://www.soi.sk/_old/kcinnost/zoznam/benziny1.htm
http://www.soi.sk/_old/kcinnost/zoznam/benziny2.htm
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod yano » Pon Sep 11, 2006 12:32 pm

dabel píše:
Lubos1 píše:Niekedy som v mediach zachytil informaciu, ze SOI robila inspekciu kvality paliva na slovenskych pumpach napriec vsetkymi znackami. V priemere najlepsie dopadla Jet (???), zvysok bol zhruba na rovnakej urovni, ci sa jednalo o znackovu alebo neznackovu pumpu.

Voila, vysledky...

http://www.soi.sk/_old/kcinnost/zoznam/BENZINY.htm
http://www.soi.sk/_old/kcinnost/zoznam/benziny1.htm
http://www.soi.sk/_old/kcinnost/zoznam/benziny2.htm


som rad ze aspon niekto sa vratil ku teme ;-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod Maco222 » Pon Sep 11, 2006 12:33 pm

Velmi zaumjave vysledky :(
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 11, 2006 12:49 pm

Takze ak dobre pozeram, tak v Bratislave presli len:

Shell
Jet
Ruzinovska BA (to je co za pumpm?)
NARS Petrol

a o Slovnafte v BA asi nema cenu ani hovorit - 32% vzoriek zlych...
Naposledy upravil TomAnt dňa Pon Sep 11, 2006 12:51 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Maco222 » Pon Sep 11, 2006 12:50 pm

TomAnt píše:Takze ak dobre pozeram, tak v Bratislave presli len:

Shell
Jet
Ruzinovska BA (to ej co za pumpm?)
NARS Petrol

To je asi taka vo dvore otvorena od 22:00 do 23:00 :)
A co je potom NARS? To je skoro uz ako NASA, raketky a tak :)
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod misko42 » Pon Sep 11, 2006 4:42 pm

NARS... to bude asi raketovy pohon :)

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Doktor » Pon Sep 11, 2006 5:00 pm

Lubos1 píše:Niekedy som v mediach zachytil informaciu, ze SOI robila inspekciu kvality paliva na slovenskych pumpach napriec vsetkymi znackami. V priemere najlepsie dopadla Jet (???), zvysok bol zhruba na rovnakej urovni, ci sa jednalo o znackovu alebo neznackovu pumpu.
Podla mojho nazoru o znacku az tak nejde, skor o serioznost majitela pumpy. V podstate skoro vsetci beru od Slovnaftu. Ja som zatial za 2 roky na Slovensku tankoval iba 2x a to som bral diesel od MOL-Slovnaftu :ha: - nejaky EVO alebo tak nejako, inak vzdy beriem v Hainburgu na Jetke. Nikdy ziadny problem.

Pri pouziti tohto diesla od Slovnaftu som sice ziadny vykonovy rozdiel nepozoroval, ale motor bol urcite tichsi ako inokedy. Vsugerovane som to nemal, lebo som predtym o ziadnom EVO diesli nepocul ;)


JET na Slovensku ako jediny neriedi paliva, ale zase SOI toleruje ich inak nastavene palivometre na stojanoch. Lubos, teraz uz je Shell V-Power diesel, hehe, mozes sugerovat dalsiu naftu.

Zdroj - kamarat, co pracuje v Slovnaft Praha, neskoro vecer mi to hovoril, uz by nevladal si vymyslat, mal co robit, aby mi toto povedal.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod majki » Str Sep 13, 2006 4:37 pm

Ad. Auta dabing: hmmm, chuapi chuapi, neviem, neviem, mi sa pozdavaju obe verzie podobne, akoze nieco ma do seba ceska a nieco zasa slovenska... Ale ono stejne najlepsi zo vsetkych bol Quido :tlesk:

Ad. Shell: Suhlasim s TomAntom, ako inak tiez, ze? :mrk
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lewo » Uto Sep 26, 2006 3:12 am

yano píše:Prednedavnom tu prebehla dlhsia diskusia o aditivach do oleju...
Zaver z toho bol taky, ze motoru dlhodobo skor skodia ako pomahaju.

Pravidelne beriem benzin od Shellky, a neraz siahnem aj po V-power. Ako som sa docital na ich webe, V power ma v sebe aditiva znizujuce trenie a podobne. Nemaju potom nahodou podobny efekt ako aditiva do olejov? Ze sice znizia trenie, ale motor lahsie koroduje? Je OK brat V-power alebo je to len reklamny trik shellu a vystacim s obycajnou 95tkou?

Ja som skusal V power racing a zmenila sa iba spotreba.. Zralo to jak hovado a uz to nikdy neurobim. Bavil som sa aj s ludmi co zavodia s autami a povedali mi ze na seriovy motor je to nezmysel. Nerozumiem celkom preco ale verim im. A povedali mi uz pred tankovanim ze to bude iba viacej papat. Mali pravdu. Najzdil som tak o tretinu menej kilometrou.
lewo
VIP 2007
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Sep 26, 2006 2:15 am

Poslaťod misko42 » Uto Sep 26, 2006 8:06 am

lewo píše:Ja som skusal V power racing a zmenila sa iba spotreba.. Zralo to jak hovado a uz to nikdy neurobim. Bavil som sa aj s ludmi co zavodia s autami a povedali mi ze na seriovy motor je to nezmysel. Nerozumiem celkom preco ale verim im. A povedali mi uz pred tankovanim ze to bude iba viacej papat. Mali pravdu. Najzdil som tak o tretinu menej kilometrou.


no u mna to bolo naopak, aj ked ten v power racing som daval malokedy vacsinou som vzdy tankoval v power tak so spotrebou to bolo lepsie a ako som pisal tak islo to auto aj lepsie, tak lahsie a nehucal az tak pri rychlejsej jazde... do akeho auta si ho tankoval??

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod dabel » Uto Sep 26, 2006 8:20 am

Do 626GF som spravil experiment s VPower95 aj s Naturalom98. Absolutne ziadny rozdiel som nepobadal - a to tak v spotrebe ako ani v dynamike. Odvtedy jazdi u nas doma vsetko na Jet a absolutna spokojnost :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod misko42 » Uto Sep 26, 2006 8:33 am

este som cital v casopise, testovali tam 3 auta tusim VW golf GTi, Opel astra a ford focus. Vetky 3 tie najvykonnejsie verzie, upravene sportove hned od vyrobcu. A bol tam spominany tej Shell v power racing ze s nim mal ten ford focus o nejkych 5 - 8 Kw viac.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod dabel » Uto Sep 26, 2006 8:37 am

misko42 píše:este som cital v casopise, testovali tam 3 auta tusim VW golf GTi, Opel astra a ford focus. Vetky 3 tie najvykonnejsie verzie, upravene sportove hned od vyrobcu. A bol tam spominany tej Shell v power racing ze s nim mal ten ford focus o nejkych 5 - 8 Kw viac.

No tak ja si spominam na test V-Power Racing 100 oktanovy v nemeckom ADAC - testovali najroznejsie auta, s predpisanym N95 aj N98 a vsetko testovali na motorovej brzde. Rozdiely sa pohybovali v ramci statistickej odchylky merania...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť