Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Shell V-power

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Shell V-power

Poslaťod yano » Sob Sep 09, 2006 7:14 pm

Prednedavnom tu prebehla dlhsia diskusia o aditivach do oleju...
Zaver z toho bol taky, ze motoru dlhodobo skor skodia ako pomahaju.

Pravidelne beriem benzin od Shellky, a neraz siahnem aj po V-power. Ako som sa docital na ich webe, V power ma v sebe aditiva znizujuce trenie a podobne. Nemaju potom nahodou podobny efekt ako aditiva do olejov? Ze sice znizia trenie, ale motor lahsie koroduje? Je OK brat V-power alebo je to len reklamny trik shellu a vystacim s obycajnou 95tkou?
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod TomAnt » Sob Sep 09, 2006 7:45 pm

Bratm, vypustil si Gina z flase :ho: Flame zacina.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod yano » Sob Sep 09, 2006 7:47 pm

TomAnt píše:Bratm, vypustil si Gina z flase :ho: Flame zacina.


nechcem flame! ak existuje viac nazorov, cakam serizone vysvetlenie, nie flamewar. jednoducho ma to zaujima, ci si mam tie dve koruny priplatit alebo si tym skor poskodim :-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod TomAnt » Sob Sep 09, 2006 8:00 pm

Ak ta zaujima moj subjektivny nazor na V-Power, asi si ho uz cital pocas vyhladavania, ale ak nie, tak povedz, strucne napisem :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod yano » Sob Sep 09, 2006 8:15 pm

TomAnt píše:Ak ta zaujima moj subjektivny nazor na V-Power, asi si ho uz cital pocas vyhladavania, ale ak nie, tak povedz, strucne napisem :ho:


Strucne napis, ved ak bude niekto citat toto vlakno, aspon bude mat vsetko v celku...
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod TomAnt » Sob Sep 09, 2006 10:58 pm

Subjektivne:

Tankoval som ho do 626 GD 2.0i 16V na preskacku, pol roka cisty N95, pol roka V-Power. Vysledok? Rozdiel som poznal hned, zakazdym. S V-Powerom siel motor tichsie, kludnejsie, lepsie do otacok a s mensou spotrebou (nie o tolko aby to vyvazilo tu cenu, ale spolu s dvojnasobnym poctom bodov to bolo motivujuce :ho: )

Co to spravilo vnutorne s motorom, neviem. Ale osobne si myslim, ze firma ako Shell si proste NEMOZE dovolit dat do toho benzinu nieco, co by pokazilo motory. To si moze dovolit trulo z Teleshopingu, ktory potrebuje zarobit a zmiznut a o 5 rokov, ked pride na lamanie chleba a prejavia sa dosledky, tak uz ho niet. Toto si Shell nemoze dovolit a preto ja osobne s akymikolvek ich vyrobkami nemam problem. Ci uz ide o V-Power alebo oleje (motor, prevodovka)

Suma sumarum, ja som bol s V-Powerom maximalne spokojny.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Sob Sep 09, 2006 11:35 pm

TomAnt píše:.................



Suma sumarum, ja som bol s V-Powerom maximalne spokojny.


flame... spokojeny si byl ty, sef marketingu i majitel reklamky. :o)

NO ale uprimne take jsem si ho tam za firemni prachy lil. Mel jsem z jizdy i ze zvuku motoru dobry pocit. Za soukrome jsem sel na prumer, teda OMV. (za body si kupim playstation 2 .......)
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod TomAnt » Ned Sep 10, 2006 10:40 am

To je prave to. Proste ja ked som s niecim spokojny, tak to poviem, tak isto ako ked som nespokojny. No a potom to vyzera tak, ze tu povedzme propagujem pohonne hmoty Shell alebo oleje PetroCanada, alebo notebooky IBM a podobne. Smutne je, ze z mojej "propagandy" nic nemam :ho: Nezavola niekto do spominanych firiem?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PePa » Ned Sep 10, 2006 10:59 am

TomAnt píše:To je prave to. Proste ja ked som s niecim spokojny, tak to poviem, tak isto ako ked som nespokojny. No a potom to vyzera tak, ze tu povedzme propagujem pohonne hmoty Shell alebo oleje PetroCanada, alebo notebooky IBM a podobne. Smutne je, ze z mojej "propagandy" nic nemam :ho: Nezavola niekto do spominanych firiem?

Myslim, ze takto by malo fungovat vsade vsetko. Spokojni zakaznici robia automaticky (zadara :suns ) reklamu a prilakaju dalsich spokojnych zakaznikov. Keby vsetci hovorili na rovinu s cim su a s cim nie su spokojni, vela zlych firiem by uz bolo v ... a zostali by len tie fasacke :lol
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod yano » Ned Sep 10, 2006 11:12 am

hmm, takze flame sa zjavne nekona a panuje vzacna zhoda, ze V-Power ma zmysel a mozem bez problemov a s radostou raz za 4-5 dni plnu, nijak tak nezhorsim koroziu motoru, skor naopak pomozem mu... Niekto s inym nazorom, alebo je rozhodnute? ;-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod misko42 » Ned Sep 10, 2006 11:15 am

Ja suhlasim s TomAntom. Ked som mal favorita tak som donho tiez tankoval len na Shellke.Zo zaciatku mi to bolo jedno ale ked som tam raz dal v-pover tak presne to co hovoril Tom, lahsie do otacok,tichsie a spotreba tiez mensia,a este aj tie body :) Raz za cca 2tyz som tam dal aj v-pover racing 100oktanov,ten je tiez super,o trochu lepsi ako v-pover ale o dost drahsi tak som ho preto daval obcas :)

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod yano » Ned Sep 10, 2006 11:19 am

misko42 píše:Ja suhlasim s TomAntom. Ked som mal favorita tak som donho tiez tankoval len na Shellke.Zo zaciatku mi to bolo jedno ale ked som tam raz dal v-pover tak presne to co hovoril Tom, lahsie do otacok,tichsie a spotreba tiez mensia,a este aj tie body :) Raz za cca 2tyz som tam dal aj v-pover racing 100oktanov,ten je tiez super,o trochu lepsi ako v-pover ale o dost drahsi tak som ho preto daval obcas :)


to je akoze OK naliat do auta co caka 95tku, 100vku? ;-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod misko42 » Ned Sep 10, 2006 11:19 am

Jediny vyrobok co sa mi od Shell nepaci je ta zmes do ostrekovacov za 119,- sk dostal som k nej 80 bodov,jak to strieka tak je auto spinave takou zelenou gebuzinou,fuj,a aj to okno je trochu lizakove,tak teraz s tym striekam jak sisko aby som to minul a nalial to druhe od nich,take fialove vraj vonave,tak uvidime

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod misko42 » Ned Sep 10, 2006 11:21 am

Hej,je to ok,som sa aj mechanikov pytal a mi to schvalili,a na spravani auta bolo vidiet ze sa mu to tiez paci a schvaluje

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Ned Sep 10, 2006 11:33 am

yano píše:
misko42 píše:Ja suhlasim s TomAntom. Ked som mal favorita tak som donho tiez tankoval len na Shellke.Zo zaciatku mi to bolo jedno ale ked som tam raz dal v-pover tak presne to co hovoril Tom, lahsie do otacok,tichsie a spotreba tiez mensia,a este aj tie body :) Raz za cca 2tyz som tam dal aj v-pover racing 100oktanov,ten je tiez super,o trochu lepsi ako v-pover ale o dost drahsi tak som ho preto daval obcas :)


to je akoze OK naliat do auta co caka 95tku, 100vku? ;-)


Do Mazda motorov mi to nebolo odporucane, skor by som povedal ze ma pred tym varovali. Aj o tom uz som tu niekde pisal, ze ina teplota horenia atd atd... Ale nechce sa mi to znova pisat :ho: Treba trosku posearchovat.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť