Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kde jsou "tajně" umístěné VIN?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Kde jsou "tajně" umístěné VIN?

Poslaťod b.o.y » Štv Aug 31, 2006 7:35 pm

Firmy, které se zabývají zjišťováním původu aut tvrdí, že auta mají na mnoha (až 30) skrytých místech kód VIN. Netušíte někdo, jestli a kde ho mají mazdy? Chápu, pak už to nebude tajné, ale prozradit byste to třeba mohli, víte-li někdo :lol
b.o.y
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon Aug 21, 2006 11:41 am

Poslaťod nOvYl » Štv Aug 31, 2006 9:45 pm

:pimp Jsem nejlepsi a nejskromnejsi !! :kecy
Obrázok užívateľa
nOvYl
VIP 2006
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Máj 15, 2005 1:17 pm

Poslaťod b.o.y » Pia Sep 01, 2006 9:07 am



Jo, to jsem cetl, ale je to tam jenom obecne, nic konkretniho. Spis me zajimalo, jestli treba nekdo nevi, kde konkretne nejake to cislo je. Kdyz mam auto, na kterem je tricet "tajnych" stitku, tak se musi nekdy pri ruznych opravach a upravach podarit nejaky najit. A neverim, ze vsichni zlodeji vi o vsech tech umistenich. Takze kdybyste nekdo tusili nejake to umisteni, byl bych vdecny, kdybyste mohli poslat soukromou zpravu, nerad bych koupil kradene auto. Dik moc..
b.o.y
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon Aug 21, 2006 11:41 am

Poslaťod Bootleg » Pia Sep 01, 2006 9:16 am

Ja som rozobral celu GE.. VIN je vpredu pod celnym oknom a na nalepke na stlpiku pri spolujazdcovi, inde som nenasiel nic a to som to auto rozobral do skrutky.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Maco222 » Pia Sep 01, 2006 9:34 am

Pokial viem, tak auto ma tak cca 7 ochrannych znakov, VIN, cislo motora a este ostatne skryte, ale nie je to VIN, su to ine znaky, cisla atd.. byva to na streche, na podbehoch kufri.. kazdy vyrobca ma knizku, co dava policajtom kde sa tieto znaky nachadzaju
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Lobo » Pia Sep 01, 2006 12:01 pm

jasne vsechno mu tady odrikate a pak se budete divit az vam jednoho dne zmizne :zit :skler
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod b.o.y » Pia Sep 01, 2006 5:21 pm

Lobo píše:jasne vsechno mu tady odrikate a pak se budete divit az vam jednoho dne zmizne :zit :skler


Jojo, já jsem přesně ten zloděj :spik2

Právě jsem chtěl koupit mazdu z r. 99 v AAA v Brně. Zajeli jsme do servisu, technik se mně dvakrát nelíbil, mnohem lepší byl člověk na příjmu. Auto patřilo poslední tři roky bazaru AAA a najezdili v něm 60 tisíc kilometrů. Prý je v super stavu a kdesi cosi. Technik to prohlídl, našel pár detailů, ale nic vážného. Říkám, že bych rád, kdyby ještě změřili emise. Prý to je zbytečné, kdyby cokoli bylo v nepořádku, okamžitě se rozsvítí kontrolka a kdesicosi. Přesto jsem na tom trval - naštěstí. A jak jinak, emise neprošly. Prodejce tvrdil, že to budou na 99 procent svíčky. Tři známí automechanici nezávisle na sobě tvrdili, že mnohem pravděpodobnější je, že bude v háji katalyzátor.... Tak nevím. Co ale vím, že v AAA jsou zmrdi.
b.o.y
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon Aug 21, 2006 11:41 am

Poslaťod nOvYl » Pia Sep 01, 2006 5:24 pm

a co to ma spolecnyho se srytejma kodama ?
:pimp Jsem nejlepsi a nejskromnejsi !! :kecy
Obrázok užívateľa
nOvYl
VIP 2006
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Máj 15, 2005 1:17 pm

Poslaťod b.o.y » Pia Sep 01, 2006 9:38 pm

nOvYl píše:a co to ma spolecnyho se srytejma kodama ?


No máš pravdu, tohle už nic. Příště se budu snažit držet tématu 8-)
b.o.y
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon Aug 21, 2006 11:41 am

Poslaťod Sedvo » Str Sep 06, 2006 2:35 pm

Tak já znám 2 společnosti v ČR, co to dělají Cebia a Cardetect a můžu říct, že auto jako takové má asi 30 znaků, kódů, čísel ve kterých je uvedeno (datum výroby, série, výbava, atd atd.) a těch míst je cca 30!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť