Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

CBčko a CB anténa v mazdě?

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod bory » Ned Aug 13, 2006 10:45 am

Doteď jsem laboroval,jaké CB namontovat.Takže do kastlíku pro rádio se vejde,samozřejmě po uříznutí dna kastlíku,Harry 1 a 2.Pokud vyndáte kastlík pod rádiem,pasuje tam Johnson 2 ASC.Stejná velikost.Navíc u Johnsona nemusí být přídavné repro.Už jen anténu vybrat a pak shánět a najít čas.
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod Krenštík » Ned Aug 13, 2006 1:07 pm

Suky píše:Kluci, a jaký máte názor na techniku - má ještě dnes CB smysl, není lepší PMR?
Jak je to u těch dvou s dosahem, rušením? Které se víc používá v autě....?


CB prave pouzivaji Hlavne ridici kamionu (duvod proc ho mam ja) a co chytnes s dobrou antenou vecer (nemyslim jen ceske CB- ckare) ale nedeavno jsme s kamosem stali na kopci a poslouchali Italy a polaky.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Doktor » Ned Aug 13, 2006 1:11 pm

Krenštík píše:
Suky píše:Kluci, a jaký máte názor na techniku - má ještě dnes CB smysl, není lepší PMR?
Jak je to u těch dvou s dosahem, rušením? Které se víc používá v autě....?


CB prave pouzivaji Hlavne ridici kamionu (duvod proc ho mam ja) a co chytnes s dobrou antenou vecer (nemyslim jen ceske CB- ckare) ale nedeavno jsme s kamosem stali na kopci a poslouchali Italy a polaky.


Proč tě zajímá, co si povídají kamionisti?
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod bory » Ned Aug 13, 2006 1:28 pm

Kamionů je na cestě plno a navzájem se upozorňují na hlídky.Bohužel po 1.7. problikávání osobních vozů světelnou houkačkou uplně zmizelo,tak ted je třeba poslouchat kamioňáky.Navíc se můžeš zeptat na cestu,nehodu atd...
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod Krenštík » Ned Aug 13, 2006 1:33 pm

Doktor píše:Proč tě zajímá, co si povídají kamionisti?

Kvuli dopravnimu info, zeptas se jak to vypada pred tebou, on tam projizdel pred chvili ma nejcerstvejsi info. A funguje to i v zahranici.

Naposledy jsem spechal na trajekt a pred Aachenem jsem dostal info ze to tam stoji a ze to mam objet, usetrilo mi to hodinu v kolone. Kapitola sama sobe je Praha, kde to rano uz kolikrat taky stoji, jenze nekdy jeste taky ne, tak se zeptam a uz vim jestli na Prahu nebo pres Jesenici.A kokikrat se da na dlouhe ceste dobre pokecat, zvlast kdyz spolujezdi spi, a ty nemas s kym pokecat. A dokud jsem jeste nemel navigaci tak jsem se ptal i na cestu, nebo spis ujistoval ze jedu spravne.
Naposledy upravil Krenštík dňa Ned Aug 13, 2006 1:34 pm, celkovo upravené 1
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Krenštík » Ned Aug 13, 2006 1:34 pm

bory píše:Kamionů je na cestě plno a navzájem se upozorňují na hlídky.Bohužel po 1.7. problikávání osobních vozů světelnou houkačkou uplně zmizelo,tak ted je třeba poslouchat kamioňáky.Navíc se můžeš zeptat na cestu,nehodu atd...


Byl jsi rychlejsi, ale ja psal delsi text 8-)
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Doktor » Ned Aug 13, 2006 1:38 pm

Krenštík píše:
bory píše:Kamionů je na cestě plno a navzájem se upozorňují na hlídky.Bohužel po 1.7. problikávání osobních vozů světelnou houkačkou uplně zmizelo,tak ted je třeba poslouchat kamioňáky.Navíc se můžeš zeptat na cestu,nehodu atd...


Byl jsi rychlejsi, ale ja psal delsi text 8-)


A co tvoje anabáze v UK? Končí/nekončí/už jseš UK citizen?
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Krenštík » Ned Aug 13, 2006 3:21 pm

Doktor píše:A co tvoje anabáze v UK? Končí/nekončí/už jseš UK citizen?


Jeste nekonci, porad jsem tady azatim si nestezuju. Premyslim o koupi auta pro Beatu, takze se tu jeste nejakou chvilku zdrzim.A taky se chystam do skoly.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod matrix26 » Uto Aug 15, 2006 8:54 pm

TomAnt píše:
bory píše:Máte někdo CBčko v mazdě?Nevím jakou anténu dát a kam.Zatím si dělám jen přehled,co by bylo ideální.Nechce se mi vrtat do střechy a už vůbec sundavat strop v 626.Jak jste to kdo řešili?Kde se dá umístit?

Snad sa ozve matrix26, pripadne mu napis sukromnu spravu, ten tym ma auto prespikovane :ho:



Zdar Tome. Dík za info kdo má CB. jsem asi jedinej kdo to tu má krom PMR co máte s Lukym atd že?-o).

No akže já mám CB v kastlíku pod rádiem, přesně tak jak na to bory přišel sám, uřezaný kastlík, na boku 2 šrouby skrz a pak propojený na rádio k 12V a kostru. dále mám ze CB externí repro zhruba tam jak je ofuk pod volantem, dále propojení na megafonek cca 8w pod nárazníkem předním na úrovni bakule (tzn. akumlátoru) pro klimu vepředu mezi světly cca 10 cm pod urovní jejich. kabel k anténě mám tažený levým bokem až do kufru a zhruba v místě kde je na pravém boku el. anténa mám anténu od Cb president Iwa tuším to je.

dá se s tím poslochat a hlavně mluvit cca 20 km mimo město s druhým kdo má stejný inštrumentík v autě. Ve městě se dosah snižuje až na cca 5 km jen. dosah by se dal zvýšit samo SSB pro znalé co v tom dělají ví co to je ale to by v autě žralo dost.

ted mám CB i nové Fronteře co mám 3 měsíce. jinak hodně úspěchů z CB. kdo by byl v dosahu Uh tak jsem na kanále 12 nejčastěji a mám DTMF "251".
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod Darden » Uto Aug 15, 2006 10:27 pm

A třebas tahle nestačí http://www.aukro.cz/show_item.php?item=120412682#photo
Anténa k visílačce musí bt put nebo je i ve formě nějaké menší anténky.
Obrázok užívateľa
Darden
Opytovateľ
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Sob Júl 08, 2006 6:54 am

Poslaťod bory » Uto Aug 15, 2006 11:14 pm

matrix:dej sem p=rosím foto,jak máš udělanou a v jakých místech anténu.Dík moc :mrk

darden:tuhle vidím prvně a v parametrech se moc nevyznám :(
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod doficz » Str Aug 16, 2006 1:17 pm

Také jsem CBčkář,
ale je fakt že jsem měl CB naposled v GDčku. Pak jsem to prodal i s tím a teď to chci zpátky.
Takže také budu rozebírat a vrtatat díru.

Sešlo se mi toho víc najednou.


CBčko Alamat 295 s Sirtel Linea 1000, když to dám do PZ blatníku tak to asi nebude mít všesměrovou charakteristiku. Takže asi do střechy.
Má to výstup na PA, docela škoda si ho nezapojit, občas se podle mně hodí mít možnost zařvat na tu brzdu co jede mimo obec 30 a pod.

Když už rozeberu střechu, docela bych si rád předělal šíbr za skleňenej.

Potřebuju do auta dostat antiradar, takže ten půjde asi někam nahodu k zrcátku,

Bluetooth HF k telefonu takže nahoru někam microfon, repro se použijou z rádia
Koupil jsem si taky pořádnej subwoofer a zesilovač, na ten je zdá se ideální držák na trojúhelník, ale musím někudy roztahat kabely.
Při tom si říkám, že by možná bylo i fajn vyměnit repráky za nějaké kvalitnější. Zdá se mi, že tadle verze je má proti tomu 2.5litru trochu ošizené.
Otázka je, ale zda se dají koupit nějaké dobré aby se dali použít standartní díry. Nechci kvůli tomu předělávat celé dveře.

No a teď jsem ještě dostal nabídku na vysouvací LCD panel s DVD, ale nevím jestli do toho jít.
Spíš mi chybí navigace, mám jí sice v notebooku ale to je už moc veliké. To se dá používat tak na delší cesty.

Vůbec nejsem náročnej co :)
Neřešil jste někdo už něco z toho, hodilo by se mi pár rad. Například ty rozměry repro, kudy kabely a zda je na to prostor, jak rozebrat střechu a tak.
Obrázok užívateľa
doficz
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 2:54 pm
Bydlisko: Praha - západ

Poslaťod bory » Str Aug 16, 2006 3:12 pm

Máš toho trochu víc koukám :lol .Repro se tu už někde řešilo.S tím ostatním čekám na radu.Třeba to budeš zrovna ty,kdo sem hodí postup sundání stropu a místo kam anténu snadno a rychle přidělat.
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod doficz » Str Aug 16, 2006 4:02 pm

Co se týče antény na CB tak ta by měla být ideálně umístěna uprostřed cca v 3/4 vozidla.
Jde o protiváhy. Tydle antény využívají i střechu auta k příjmu.
Nejsem na todle úplnej odborník, ale myslím si, že dát anténu na blatník, nebo malou magnetickou drasticky sníží její výkon.


Dosah CB vysílačky je velmi proměnlivá věc a záleží především na:

kvalitní anténě
vysílacím výkonu
citlivosti přijímače
Kvalitní CB anténa

Čím je hodnota antenního zisku udávaného výrobcem vyšší, tím je anténa citlivější na signály.

Vysílací výkon - CB zesilovače
Maximální vysílací výkon CB vysílačky je omezen generálním povolením. Tento maximální vysokofrekvenční vysílací výkon nepřesahuje 4W (watty). Připojíte-li k vaší CB radiostanici zesilovač, výstupní výkon se může zvýšit až na desítky nebo stovky wattů.

Citlivost přijímače
Při koupi CB radiostanice rozhodně zvolte takovou, která má dostatečnou citlivost přijímače. U relativně levnějších vysílaček tyto hodnoty výrobci neuvádějí. Relativně levnější vysílačky mívají problémy s citlivostí a tzv. selektivitou přijímače.
Obrázok užívateľa
doficz
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 2:54 pm
Bydlisko: Praha - západ

Poslaťod bory » Str Aug 16, 2006 4:29 pm

doficz píše:Co se týče antény na CB tak ta by měla být ideálně umístěna uprostřed cca v 3/4 vozidla.
Jde o protiváhy. Tydle antény využívají i střechu auta k příjmu.
Nejsem na todle úplnej odborník, ale myslím si, že dát anténu na blatník, nebo malou magnetickou drasticky sníží její výkon.


Dosah CB vysílačky je velmi proměnlivá věc a záleží především na:

kvalitní anténě
vysílacím výkonu
citlivosti přijímače
Kvalitní CB anténa

Čím je hodnota antenního zisku udávaného výrobcem vyšší, tím je anténa citlivější na signály.

Vysílací výkon - CB zesilovače
Maximální vysílací výkon CB vysílačky je omezen generálním povolením. Tento maximální vysokofrekvenční vysílací výkon nepřesahuje 4W (watty). Připojíte-li k vaší CB radiostanici zesilovač, výstupní výkon se může zvýšit až na desítky nebo stovky wattů.

Citlivost přijímače
Při koupi CB radiostanice rozhodně zvolte takovou, která má dostatečnou citlivost přijímače. U relativně levnějších vysílaček tyto hodnoty výrobci neuvádějí. Relativně levnější vysílačky mívají problémy s citlivostí a tzv. selektivitou přijímače.


Takže co třeba:
Harry 2 ASC 2800Kč
Johnson 2 4200Kč
Je to od výrobce President.Jsou dle tvého názoru velmi dobrýA(známka 2),nebo jen dobrý(známka 3)?
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť