Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zapsání většího rozměru elektronu do TP

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Zapsání většího rozměru elektronu do TP

Poslaťod Darden » Štv Júl 20, 2006 8:10 am

Nevím jak na to.Ted mam na 626 GE 14¨ které mám zapsané v TP ale chci je přehodit na 16¨.Co všechno potřebuji na změnu.
Litáky co budu dávat na auto nejsou nové takže vírobce neznám.Dík všem za radu. :suns
Obrázok užívateľa
Darden
Opytovateľ
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Sob Júl 08, 2006 6:54 am

Poslaťod Suky » Štv Júl 20, 2006 9:22 am

Darden píše:Nevím jak na to.Ted mam na 626 GE 14¨ které mám zapsané v TP ale chci je přehodit na 16¨.Co všechno potřebuji na změnu.
Litáky co budu dávat na auto nejsou nové takže vírobce neznám.Dík všem za radu. :suns

Řešil jsem to na Fiestu - chtěli po mně homologaci od výrobce, že Fiesta může mít taková a onaká kola, pak by mi to zapsali do TP.

Ale Ford chtěl za kus papíru 2 000 CZK, takže jsem se na to vykašlal.
To by jsi mohl legálně použít jiný rozměr.

Ale co potřebuješ k použití konkrétních disků, to nevím. Mají také nějaké homologační značky?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Darden » Štv Júl 20, 2006 9:52 am

Kde seženu kontak na akreditövaného dovozce mazdy u kterého můžu vyřídit potvrzení???
Obrázok užívateľa
Darden
Opytovateľ
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Sob Júl 08, 2006 6:54 am

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 20, 2006 9:54 am

Darden píše:Kde seženu kontak na akreditövaného dovozce mazdy u kterého můžu vyřídit potvrzení???

http://www.mazda.cz
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Darden » Štv Júl 20, 2006 11:00 am

TomAnt píše:
Darden píše:Kde seženu kontak na akreditövaného dovozce mazdy u kterého můžu vyřídit potvrzení???

http://www.mazda.cz


děkuju moc,jsem ted napsal na tecnické oddělení tak budu čekat na odpověd. :tlesk: :hura
Obrázok užívateľa
Darden
Opytovateľ
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Sob Júl 08, 2006 6:54 am

Poslaťod Krenštík » Štv Júl 20, 2006 11:17 am

Suky píše:Řešil jsem to na Fiestu - chtěli po mně homologaci od výrobce, že Fiesta může mít taková a onaká kola, pak by mi to zapsali do TP.
Ale Ford chtěl za kus papíru 2 000 CZK, takže jsem se na to vykašlal.
To by jsi mohl legálně použít jiný rozměr.
Ale co potřebuješ k použití konkrétních disků, to nevím. Mají také nějaké homologační značky?


Suky ja mam podobny problem na oplu, volal jsem do prahy a tam mi dali tohle cislo, 241 402 968 ev. email je mailto:homologace@spzservis.cz staci jim poslat kopii TP a jake kola chces dopsat, certifikat potom posilaji na dobirku postou. A jeste cena, pokud je to auto koupene u dealera tak zdarma, pokud je z bazaru tak kolem 500 (ptal jsem se jen na original opel disky, u jinych rozmeru je to mozna jinak) s tim ze na zacatku mi ta slecna rekla ze delaji opel a ford.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Maco222 » Štv Júl 20, 2006 11:34 am

Krenštík píše:
Suky píše:Řešil jsem to na Fiestu - chtěli po mně homologaci od výrobce, že Fiesta může mít taková a onaká kola, pak by mi to zapsali do TP.
Ale Ford chtěl za kus papíru 2 000 CZK, takže jsem se na to vykašlal.
To by jsi mohl legálně použít jiný rozměr.
Ale co potřebuješ k použití konkrétních disků, to nevím. Mají také nějaké homologační značky?


Suky ja mam podobny problem na oplu, volal jsem do prahy a tam mi dali tohle cislo, 241 402 968 ev. email je mailto:homologace@spzservis.cz staci jim poslat kopii TP a jake kola chces dopsat, certifikat potom posilaji na dobirku postou. A jeste cena, pokud je to auto koupene u dealera tak zdarma, pokud je z bazaru tak kolem 500 (ptal jsem se jen na original opel disky, u jinych rozmeru je to mozna jinak) s tim ze na zacatku mi ta slecna rekla ze delaji opel a ford.

To mi akoze budu vediet zapisat aj moje kolesa?
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Enzo » Štv Júl 20, 2006 11:35 am

Sa vykasli na to. V TP mam 14" a na aute mam 17". Za posledne 3 tyzdne ma policajti zastavili asi kazdy druhy treti den. A ani raz policajtov netrapili moje kolesa.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Maco222 » Štv Júl 20, 2006 11:38 am

Enzo píše:Sa vykasli na to. V TP mam 14" a na aute mam 17". Za posledne 3 tyzdne ma policajti zastavili asi kazdy druhy treti den. A ani raz policajtov netrapili moje kolesa.

Tak potom sa im pacis asi ty :)
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Enzo » Štv Júl 20, 2006 11:52 am

Dakujem :oops

Ale nie. Vzdy si len kukli doklady, auto, sem tam sme pokecali o mojej robote a tak. Nemaju zaujem ma dusit za kolesa a ine veci. Mozno som mal len stastie.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 20, 2006 12:19 pm

Enzo píše:Sa vykasli na to. V TP mam 14" a na aute mam 17". Za posledne 3 tyzdne ma policajti zastavili asi kazdy druhy treti den. A ani raz policajtov netrapili moje kolesa.


:skler Enzo, v pripade nejakej havarky to bude prve, coho sa chyti poistovna, aby nemusela platit a platit budes ty... Uz tu o tom boli diskusie, staci pohladat, Black ako odbornicka od fachu, kedze je poistovacka a ma to v naplni prace ti to len potvrdi...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Darden » Štv Júl 20, 2006 1:13 pm

TomAnt píše:
Enzo píše:Sa vykasli na to. V TP mam 14" a na aute mam 17". Za posledne 3 tyzdne ma policajti zastavili asi kazdy druhy treti den. A ani raz policajtov netrapili moje kolesa.


:skler Enzo, v pripade nejakej havarky to bude prve, coho sa chyti poistovna, aby nemusela platit a platit budes ty... Uz tu o tom boli diskusie, staci pohladat, Black ako odbornicka od fachu, kedze je poistovacka a ma to v naplni prace ti to len potvrdi...


Přesně tak,proto si chci zapsat jiný rozměr kol do TP.Ale ted už ne,dostal jsem tuto odpověd:
napište mi, prosím, celé číslo karoserie předmětného vozu (VIN) a rozměr disků, které byste rád použil na svůj vůz.
Jedná se o vozidlo individuálně dovezené do ČR?
Pak byste si pro písemné potvrzení o použití alternativních rozměrů pneu a ráfků musel přijet do Prahy kteroukoliv středu (tj. v úřední den), vzít s sebou originál technického průkazu a zaplatit 2.000,-Kč v hotovosti ve zdejší pokladně.
Samozřejmě za předpokladu, že Vámi zvolený rozměr je schválen výrobcem.
Jedná-li se o vozidlo, k němuž Technický průkaz vystavila společnost AUTO PALACE PRAHA k.s., pak by rozměry pneu a ráfků vč. alternativ měly být vepsány přímo v TP.
Obrázok užívateľa
Darden
Opytovateľ
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Sob Júl 08, 2006 6:54 am

Poslaťod Enzo » Štv Júl 20, 2006 3:51 pm

No com som sa pytal kamosa v poistovni, tak by to nemal byt problem. Lebo nemenis vonkajsi priemer kolesa. Ak das vacsie disky a nizsi profil gumy, tak sa ti celkovy priemer kolesa nezmeni. A vtedy je to OK. Je aj na to certifikat TUV.

http://www.aez-wheels.com/cgi-bin/evowe ... set&lang=2
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Enzo » Štv Júl 20, 2006 3:53 pm

A mas tam dany rozmer diskov aj gum aby to splnalo predpisy. Cize na 323F BA 205/40R17 v porovnani s 185/65R14
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Enzo » Štv Júl 20, 2006 3:55 pm

V podstate sa nic nemeni. Sila prenasana na vozovku je ta ista a tachometer ukazuje to iste. Jediny rozdiel je ze mas vacsi valivy odpor a vacsiu spotrebu. Ale zase to lepsie sedi na ceste, hlavne pri zatackach a brzdeni
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť