Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

kryt budikov

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

kryt budikov

Poslaťod brumm » Ned Sep 12, 2004 9:54 pm

ako sa demontuje kryt budikov na mazde 626GE? Mal som doteraz nissan 1,8 gti, kde som mal polepy budikov a chcel by som to aj na mazde
brumm
Prispievateľ
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Sob Sep 04, 2004 11:08 pm

Poslaťod matrix26 » Pon Sep 13, 2004 5:43 am

z auta to sundáš tak že sděláš ten černý kryt okolo, poodpojuješ všechny konektory jsou 3 a pak po různým vytáčení vytáhneš budíky ven. no a pak venku to můžeš rozdělat myslím že vrch sundáš jen jsoz am záklopky z plastu ost se šroubuje.
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod brumm » Sob Okt 23, 2004 3:17 pm

odsroboval som tie skrutky hore, ale ten plast nejde vytiahnut, je tam este nejak prichyteny, alebo ho mam silou strhnut?
brumm
Prispievateľ
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Sob Sep 04, 2004 11:08 pm

Poslaťod Bootleg » Sob Okt 23, 2004 6:16 pm

Zdola ho treba vytiahnut, použi na to nejaký tenký plochý šrubovák, potom chytiš vrch a spodok, opatrne ich pritlačíš k sebe (aby sa to nezlomilo) a vytiahneš plast von..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Uto Okt 26, 2004 10:13 am

Steve píše:Zdola ho treba vytiahnut, použi na to nejaký tenký plochý šrubovák, potom chytiš vrch a spodok, opatrne ich pritlačíš k sebe (aby sa to nezlomilo) a vytiahneš plast von..

Mně drží ještě za něco u vetrací díry v pravo.Už sem ho mělskoro celej venku (ten první plastovej kryt) ale tam bych ho asi zlomil tak sem to vrátil.Nevím jak to vyndat - chtěl sem si udělat červený led podsvícení budíků
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Okt 26, 2004 11:30 am

George píše:
Steve píše:Zdola ho treba vytiahnut, použi na to nejaký tenký plochý šrubovák, potom chytiš vrch a spodok, opatrne ich pritlačíš k sebe (aby sa to nezlomilo) a vytiahneš plast von..

Mně drží ještě za něco u vetrací díry v pravo.Už sem ho mělskoro celej venku (ten první plastovej kryt) ale tam bych ho asi zlomil tak sem to vrátil.Nevím jak to vyndat - chtěl sem si udělat červený led podsvícení budíků


No, pokud vim, tak na te rpave strane, jak je ten prepinac vnitrniho/venkovniho vzduchu (nebo jak se to jmenuje, proste ten nesmysl, co jde dat dolu nebo nahoru) tak ta krytka jde oddelat a pod ni je sroubek :), ten odsroubujes a pak uz to jde vyndat v pohode. Kdyztak je to v Etzoldovi
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Uto Okt 26, 2004 12:16 pm

majki píše:
George píše:
Steve píše:Zdola ho treba vytiahnut, použi na to nejaký tenký plochý šrubovák, potom chytiš vrch a spodok, opatrne ich pritlačíš k sebe (aby sa to nezlomilo) a vytiahneš plast von..

Mně drží ještě za něco u vetrací díry v pravo.Už sem ho mělskoro celej venku (ten první plastovej kryt) ale tam bych ho asi zlomil tak sem to vrátil.Nevím jak to vyndat - chtěl sem si udělat červený led podsvícení budíků


No, pokud vim, tak na te rpave strane, jak je ten prepinac vnitrniho/venkovniho vzduchu (nebo jak se to jmenuje, proste ten nesmysl, co jde dat dolu nebo nahoru) tak ta krytka jde oddelat a pod ni je sroubek :), ten odsroubujes a pak uz to jde vyndat v pohode. Kdyztak je to v Etzoldovi

Přesně tak.Ten přepínač tam je a vadil mi. Díky za radu.Mě nepadlo ho vyndat že by podním byl šroubek :idea: . THANKS A LOT :P

Jinak nebudete taky někdo zkoušet led podsvícení :?:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Okt 26, 2004 12:42 pm

George píše:
majki píše:
George píše:
Steve píše:Zdola ho treba vytiahnut, použi na to nejaký tenký plochý šrubovák, potom chytiš vrch a spodok, opatrne ich pritlačíš k sebe (aby sa to nezlomilo) a vytiahneš plast von..

Mně drží ještě za něco u vetrací díry v pravo.Už sem ho mělskoro celej venku (ten první plastovej kryt) ale tam bych ho asi zlomil tak sem to vrátil.Nevím jak to vyndat - chtěl sem si udělat červený led podsvícení budíků


No, pokud vim, tak na te rpave strane, jak je ten prepinac vnitrniho/venkovniho vzduchu (nebo jak se to jmenuje, proste ten nesmysl, co jde dat dolu nebo nahoru) tak ta krytka jde oddelat a pod ni je sroubek :), ten odsroubujes a pak uz to jde vyndat v pohode. Kdyztak je to v Etzoldovi

Přesně tak.Ten přepínač tam je a vadil mi. Díky za radu.Mě nepadlo ho vyndat že by podním byl šroubek :idea: . THANKS A LOT :P

Jinak nebudete taky někdo zkoušet led podsvícení :?:


Já budu, pokud se strýci podaří do zimy vystěhovat bordel z garáže,t ak se tam na některý víkend přestěhuju a pokusím se o to, toužím po čebrené farbince :haha:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Okt 26, 2004 1:06 pm

Napiš, jaký LED tam dáš a jakým odporem je budeš chránit.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Uto Okt 26, 2004 3:15 pm

Pavel Rittich píše:Napiš, jaký LED tam dáš a jakým odporem je budeš chránit.


Jj, právě to řešíme s kámošem. Jednoznačně budou červený a musej to být ty rozptylový. Bodovky, to bych se asi nedoplatil :). A s tím odporem, musíme to proměřit, ale jak to bude hotový, tak to tady dám i s fotem :). Ale to až někdy kolem Vánoc :))
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Uto Okt 26, 2004 9:16 pm

Pavel Rittich píše:Napiš, jaký LED tam dáš a jakým odporem je budeš chránit.

Zcela jednoduše tam dám červený s rozptylem 60 nebo 90 stupňů a vysokou svítivostí (asi 5500 mcd).
Odpor: buď jich dáš 6 do série (každá je na 2V) a pustíš tam 12V nebo můžeš dát na každou odpor podle ohmova zákona - na deset paralelně sem dával 60 ohmu takže jedna bude chtít 600 ohmu při odběru 0,02A
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Uto Okt 26, 2004 9:23 pm

jinak sem zapoměl říct že jedna červená LED s rozptylem cca 50° a svítivostí 5500 mcd (což je dost) stojí 15Kč MC (mám z nich led neony pod autem) a svítí jako bejk :o)
jinak
napájení - 2V
odběr - 0,022A
při zapojení pak použít vzorec R=U/I čili R=12/I kde I je součet všech odběrů diod (například 6LED=6*0,022 10LED=10*0,022 atd.)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Okt 27, 2004 12:50 am

George píše:jinak sem zapoměl říct že jedna červená LED s rozptylem cca 50° a svítivostí 5500 mcd (což je dost) stojí 15Kč MC (mám z nich led neony pod autem) a svítí jako bejk :o)
jinak
napájení - 2V
odběr - 0,022A
při zapojení pak použít vzorec R=U/I čili R=12/I kde I je součet všech odběrů diod (například 6LED=6*0,022 10LED=10*0,022 atd.)



Pomalu s temi vzorci, pomalu...prece jen jsem uz tri roky ze skoly, kde jsme brali fyziku ;). A sorry, ze jsem dneska nedorazil, byl jsem zapijet, uz ani nevim co :lol:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Okt 27, 2004 8:01 am

Vyčerpávající. :o) Šlo by to připojit k tomu potenciometru, kterým se reguluje intenzita osvícení, ale to by zase ztrácelo smysl. Až to budeš dělat, tak dodej fotku, rád se nechám inspirovat a za dlouhých zimních večerů bude co dělat.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod George » Str Okt 27, 2004 11:17 am

Pavel Rittich píše:Vyčerpávající. :o) Šlo by to připojit k tomu potenciometru, kterým se reguluje intenzita osvícení, ale to by zase ztrácelo smysl. Až to budeš dělat, tak dodej fotku, rád se nechám inspirovat a za dlouhých zimních večerů bude co dělat.

Ten potenciometr si tam defacto můžeš dát místo odporu a regulovat si tak samostatně jas pouze těch diod.Ten regulátor na osvětlení bude mít jiný parametry než potřebuješ.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť