Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

GPS od Eurotelu (CZ)

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

GPS od Eurotelu (CZ)

Poslaťod EDU » Pia Júl 14, 2006 11:44 pm

Dnes mi dorazil na stul GPS prijimac NOKIA LD-3W, hned jsem stahl a nainstaloval softik poskytnuty ke sluzbe Eurotel Navigace (powered by Wayfinder (Wayfinder Systems AB)). Instaloval jsem to na NOKIA 6280.

Dojmy po otevreni krabice v kancelari:
HW. Male, pekne, skladne.
SW Male, lehce dostupne, dobre instalovatelne.
Naklady GPS modul 2000CZK, sluzba cca 150CZK za mesic. Data potrebna k doruceni aktualniho vyrezu mapy je v cene sluzby.
Na roamingu GPRS rekneme 40 CZK za nalezeni a projeti jedne trasy (toto je odhad, bude otestovany datovy tok behem provozu)

Po projeti se se zapnutou GSM+GPS navigaci jsem musel konstatovat, ze jak citlivost, tak odolnost proti ruseni sat. signalu v zastavbe je zarazejici. Presnost je prekvapive precizni, opravdu me nabadal system k zaboceni tam kd byla odbocka, ani driv, ani pozdeji, ani na me nehulakala ze se mam okamzite otocit. Navic me zaujalo ze kazde spravne zaboceni je signalizovano tonem a jemnou dokalibraci systemu. Mapa po CR velice slusna.

Co me nenadchlo. Pri volbe navigace s mapou je obetovana velika cast zobrazovaci plochy informaci jak daleko je dalsi odbocka, ale celkem v techto pohnutych dopravne policejnich dobach mi tam chybela satelitne zmerena rychlost. Je mozne se prepnout do detailu GPS dat, ale to je dost neprakticke, si myslim.

Je to ModroZube zarizeni, takze bez pripojeni telefonu i GPSa na zdroj energie v aute jste brzo v koncich. Sezere to baterii telefonu, takze se ani nenajdete, ani nezavolate o pomoc priteli aby navigoval.

Zaverem: Cekal jsem daleko vetsi hovadinu. Prekvapilo me jak zpracovani map, tak vlastni HW GPS prijimace. Vlastni navigaci bych 100% nedal, nekolikrat se mi telefon restartnul, ceske hlasove navigaci je tezko rozumet. Takze na 90% bych uznal ze MOJE pozadavky na levny navigacni system pro bezny provoz splnuje.

Mate nekdo dalsi s timto zkusenost?

Jsem sice zastance nazoru ze telefon je na telefonovani, ale v tomto pripade uznavam ze takoveto dodatecne vyuziti tech zbytecne velikych barevnych displayu nasich telefonu je smysluplne. (Teda az na to ze v dobe komunikace na GPRS lince jste kratkodobe nedostupny, to je ale pri rizeni pro me prijatelne omezeni).
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Krenštík » Pia Júl 14, 2006 11:56 pm

Mam N70 a trosku jine GPS, ale co je hlavni, uz neplatim nikomu nic, proste sij ezdim po evrope a jen menim mapy.

Vic se mi ted nechce psat :lol 8-)
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod EDU » Sob Júl 15, 2006 12:02 am

Krenštík píše:Mam N70 a trosku jine GPS, ale co je hlavni, uz neplatim nikomu nic, proste sij ezdim po evrope a jen menim mapy.

Vic se mi ted nechce psat :lol 8-)


PLS Sesmol neco, to zni zajimave. S N70 to budu zkouset az v Pondeli. K TomTomu to nechci prirovnavat, ale myslim ze drtiva vetsina smrtelniku 20 litru za noveho tomtoma neda. Toto docela ujde, a to co pises se zda byt jeste zajimavejsi.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Krenštík » Sob Júl 15, 2006 12:05 am

Mam Tom Tom pro symbian (hmmm dobre koupeny 8-) :mrk ) ak tomu mapu Cr, Sk, Hu, PL pak kazdeho statu v evrope a velkou prujezdni evropy, mam je nahrane v telefonu na pam. karte a model pripojeny pres BT, funguje to perfektne jel jsem na to z UK do CR.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod EDU » Sob Júl 15, 2006 12:11 am

Krenštík píše:Mam Tom Tom pro symbian (hmmm dobre koupeny 8-) :mrk ) ak tomu mapu Cr, Sk, Hu, PL pak kazdeho statu v evrope a velkou prujezdni evropy, mam je nahrane v telefonu na pam. karte a model pripojeny pres BT, funguje to perfektne jel jsem na to z UK do CR.


HW?
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Krenštík » Sob Júl 15, 2006 12:14 am

N 70 ( v zaloze mam jeste N 6260 (je mi lito ji prodat(vyhodit) slouzi u me nejdyl, uz pres rok a GPS tusim cellink, koupil jsem ho na ebay, ma totiz pripojitelnou externi antenu( v zafire je predni sklo a casteckama kovu a gps ma v aute problemy.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod EDU » Sob Júl 15, 2006 12:34 am

Krenštík píše:N 70 ( v zaloze mam jeste N 6260 (je mi lito ji prodat(vyhodit) slouzi u me nejdyl, uz pres rok a GPS tusim cellink, koupil jsem ho na ebay, ma totiz pripojitelnou externi antenu( v zafire je predni sklo a casteckama kovu a gps ma v aute problemy.


Na symbianu fajn, mam TomToma vedle GolfWizu na PPC.

Zaujalo me ale reseni tahat si mapu online, bez velikych naroku na pametove zarizeni, atd.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Krenštík » Sob Júl 15, 2006 12:38 am

EDU píše:Zaujalo me ale reseni tahat si mapu online, bez velikych naroku na pametove zarizeni, atd.


Ja zase potreboval neco na navigaci, co bude funkci, bez jakykoliv dalsich poplatku, a nemusim si kupovat nic noveho (neberu GPS, ale nechtel jsem jen navigaci a Palm by se mi libil, ale zase cena a telefon uz jsem mel.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod EDU » Sob Júl 15, 2006 12:49 am

Jasnacka, jde o funkcnost. Je tomtom v telefonu schopen fungovat na pozadi normalniho provozu telefonu? Otravuje me totiz u ET Navigace, ze pr telefonovani musis navigaci zavrit, a nasladne znovu nahazovat vcetne zadani cile. Dalsi otazka, je ten telefonni tomtom schopen logovat cestu? Kolegum jsem kupoval N70, mozna nebude od veci vyzkusit i tomtoma.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Krenštík » Sob Júl 15, 2006 12:51 am

Jo bez problemu, jeste tam mam vetsinou otevrenych par aplikaci na pozadi a v pohode.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod EDU » Sob Júl 15, 2006 1:09 am

Krenštík píše:Jo bez problemu, jeste tam mam vetsinou otevrenych par aplikaci na pozadi a v pohode.


No to uz jenom zbyva odkaz na tu dobrou koupi, a muzu v pondeli testovat. Mas nekde adresu :-)
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Krenštík » Sob Júl 15, 2006 1:11 am

mam to na disku 8-)
hledam kde jsem to nasel
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod EDU » Sob Júl 15, 2006 1:28 am

Krenštík píše:mam to na disku 8-)
hledam kde jsem to nasel


Poslal jsem ti kratkou SZ.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Suky » Sob Júl 15, 2006 9:04 am

EDU píše:Jasnacka, jde o funkcnost. Je tomtom v telefonu schopen fungovat na pozadi normalniho provozu telefonu? Otravuje me totiz u ET Navigace, ze pr telefonovani musis navigaci zavrit, a nasladne znovu nahazovat vcetne zadani cile. Dalsi otazka, je ten telefonni tomtom schopen logovat cestu? Kolegum jsem kupoval N70, mozna nebude od veci vyzkusit i tomtoma.

TomTom jede na pozadí dokonce i v PalmOS, kterému chybí multitasking. Dokonce ho mohu úplně vypnout a po zapnutí si pamatuje poslední trasu a rovnou naviguje.

TomTom jako takový neumí logovat trasu (přesněji řečeno - nevím o tom). Někeré GPS přijímače umí logovat nezávisle (tzv offline), takže z nich bys trasu dostal.
Logování umí kdekterý mapový SW nebo jsou na to utilitky. Ale nevím, jestli to v telefonu může běžet spolu s TomTomem (myslím si že ne)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť