Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Benzin

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Benzin

Poslaťod TomAnt » Pia Júl 14, 2006 12:51 pm

Viem ze mozno zasa sposobim flame, ale toto musim.

Niektori z vas vedia, ze si vediem celkom podrobnu statistiku o prevadzke mojich aut, najma vsetky tankovania. Sucastou dat je aj informacia o tom, kde som dany benzin tankoval, kolko a za kolko som tankoval a kolko som presiel km na dany benzin. Z toho nasledne vyratavam spotreby.
95% tankovani tankujem vzdy na tej istej pumpe, pri tom istom stojane. Dosahujem tym presnejsie vysledky merani. Sem tam sa ale prihodi, ze musim natankovat na inej pumpe, dokonca na pumpe inej znacky. O jednu zaujimavost sa ale musim podelit.

Ide o 6 tankovani po sebe v priebehu jeden a pol mesiaca. Prve dve a posledne dve tankovania su uvedene pre kontrolu a ide o tankovania na mojej standardnej pumpe. 2 tankovania v prostred boli tankovania na inych pumpach.

Upozornujem vopred, ze moje jazdy auto su dost reprezentativne na to, aby som mohol spravit taketo porovnanie, t.j. nie je to sposobene ani inymi trasami, ani inym stylom jazdy, mozem si teda dovolit tvrdit ze je to sposobene natankovanym benzinom.

- tankovanie c.1 - pumpa Shell - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 12.96 l
- tankovanie c.2 - pumpa Shell - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 12.18 l
- tankovanie c.3 - pumpa Slovnaft - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 14.82 l
- tankovanie c.4 - pumpa OMV - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 15.21 l
- tankovanie c.5 - pumpa Shell - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 12.79 l
- tankovanie c.6 - pumpa Shell - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 11.27 l

Nie je to prinajmensom cudne?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Pia Júl 14, 2006 12:57 pm

tak to som uz pocul. Celkovo Shell ma najkvalitnejsi a najlepsi benzin takisto aj diesel. Ja na inych pumpach ani netankujem. Takisto to citit aj na prevadzkovych vlastnostiach najme ked otec raz zobral benzin na metropumpe..booze to bolo... Moj ujo s tym ma tiez skusenosti, vobec netankuje na pumpach Slovnaft lebo nie moc kvalitny benzin, vraj na plnu nadrz presiel s benzinom od slovnaftu o skoro 100km menej ako na inych pumpach, preto tam netankuje,vraj ak musi tak tam zoberie ale len za 200 aby sa mohol dostat k najblizsej inej pumpe. Ja som toto tiez postrehol takze mozem tvoje tvrdenia len potvrdit.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod martin323 » Pia Júl 14, 2006 1:05 pm

tomant zaujmave, co keby si skocil este niekam na esso a jet, lebo ja tankujem prevazne iba na tychto a shellu sa priam kvoli cenam vyhybam, slovnaft iba v nevyhnutnom pripade

vyzera to tak ze by som mal skusit ten shell :twist:
mazda 6 gy 2.0 mzr-cd
mazda 323 bj 1.6 sedan
Obrázok užívateľa
martin323
VIP 2009
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Štv Mar 17, 2005 9:49 pm
Bydlisko: ba

Poslaťod TomAnt » Pia Júl 14, 2006 1:11 pm

Ja tankujem ten Shell preto, lebo to mam za a. najblizsie a za b. vdaka cenovej vojne je tam momentalne benzin o 1,60 !!! lacnejsi ako na nasledujucej Slovnaftke !!!

Momentalne mam nutene natankovane z tej Slovnaftky (Shellka bola necakane zavreta aja na dne s benzinom), ale tie udaje budu skreslene a nepouzitelne, pretoze mam zaroven vymenenu lambda sondu a komplet nastaveny nanovo motor, takze to porovnavat s predchadzajucim tankovanim nemozem. Ale subjektivny pocit je ze to taha o dost horsie (este som chvilu jazdil s tymi zmenami na motore aj na Shell benzin, asi 100 km)...

Co sa tyka Essa, tam je to zda sa v pohode, mam jedno tankovanie na Esse v hisotri Xedosa, tam to porovnanie vyzera nasledovne:

tankovanie na Shell - 11.82, tankovanie na Esso - 12.59, tankovanie na Shell 12.61. Takze tam to vyzera byt v poriadku.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Pia Júl 14, 2006 1:11 pm

shellu kvoli cenam??? praveze tam zviknu mat ceny lepsie, aspon v mojom okoli trnava,nitra... su tam lacnejsie ako na slovnafte alebo omv... ine tusimsu tu ani neni, teda este oktan ale ten je priserne vzdy drahy a este jeden.... ale neviem ako sa vola.
Este som raz aj pozeral test magazin a tam testovali tieto pumpy ze kolko paliva ukaze stojan ze vidal a kolko v skutocnosti vidal.To tankovali do volakych skumaviek co do coho to a dost tychto puump, najma tie menej zname co ich je aj tak pomenej a ze maju o halier lacnejsi benzin tak davali menej benzinu ako si zaplatil, a to iste tusim aj slovnaft, len tusim dve pumpy nedavali menej a jedna dokonca o trosililinku naviac,o par kvapiek.
Ja som jednoznacne za shell pumpu. Odporucam ju. Ked mate benzin a tankujete tam este ten v power alebo w pover racing tak.. je to drahsie ale je to citit najma na starsich autach... a aj ten diesel maju nejaky vylepseny,ten extra a za rovnaku cenu tak.. odporucam :lol

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Pia Júl 14, 2006 1:16 pm

Ako som uz pisal, na Panonskej ceste v BA je v blizkom okoli Shell, Jet, Jurki, OMV a Slovnaft, doslova par metrov. Jetka tam onehda zacala cenovu vojnu a odvtedy je v tomto magickom 5uholniku (alebo stvorci - neviem ake su ceny na tej Slovnaftke co je pri Mazde) hadam najlacnejsi benzin z celej Bratislavy. Nie je problem sadnut do auta a prist si na vlastne oci overit :ho: (pre domacich)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Júl 14, 2006 1:23 pm

Jojo, neda mi to...
a) vzhladom na to, ze znacka pumpy sa prideluje na principe franchisingu, vyhlasenie "najlepsia je Shell" je blbost. Vzdy to zavisi od majitela, ktory konkretnu pumpu vlastni. Ta konkretna Shell, kde tankuje TomAnt, ma asi majitela v pohode... A ten Slovnaft ma majitela buznu, co ma bud osidene merace, alebo riedi benal...
b) Nedavny prieskum SOI ukazal, ze to naozaj zalezi od majitela a jedina znacka, kde nenarazili ani na jeden pancovany/osideny benal bola (cuduj sa svete) Jet - to ale povazujem tiez za "stastie", ze zrovna tie konkretne pumpy nesidili
c) Tankujem najcastejsie na Jet, Esso, OMV, sem-tam aj na Shell. Nezaznamenal som ZIADNY rozdiel v spotrebe ani dynamike medzi tymito troma pumpami (vsetky samoska kvoli cene v Petrzalke na Panonskej). Mozno to bude aj tym, ze N95 na nasom trhu je vsetok zo Slovnaftu...
d) Pokus s V-Power 95 dopadol tak, ako som cakal (ziadny rozdiel oproti standardnemu N95). Mmch testy ADAC dokazali, ze pri tychto speci benaloch (od Shell a OMV) sa nekona ziadny deklarovany narast vykonu ani nic podobne.

Proste kazdy nech tankuje tam, kde sa auto po natankovani sprava v poriadku a kde je majitel relativne seriozny. Vykriky "XXX je naj pumpa" povazujem len za vybornu pracu marketingovych oddeleni :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod dabel » Pia Júl 14, 2006 1:24 pm

misko42 píše:zviknu

misko42 píše:vidal

Fuf, sila ty kono... :twisted :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod misko42 » Pia Júl 14, 2006 1:32 pm

no dobre dobre.. ja pisem rychlo a nerozmyslam do coho tukam

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod whitex » Pia Júl 14, 2006 1:33 pm

U nás jsou an jedný ulici při výlezdu z města hned čtyři pumpy na cca 1km... Napřed Shell, pak OMW, pak TQM a potom Globus... - Shelka je nejdražší, asi 1,5Kč nad průměrnou cenou těch ostatních (ty jsou tak na stejno)... Mluvím o N95...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod misko42 » Pia Júl 14, 2006 1:42 pm

ale to mas aj tak tie testy, aj tak su nanic lebo najlepsie mas z vlastnych skusenosti. Jeden test napise to druhy zas to,..uplne naopak.. A je pravda ze vsetky pumpy maju od slovnaftu benzin ale kazda pumpa si ho este upravuje a pridava si tam vlastne tie nejake somarinky...
A ked natankujes ten 100oktanovy benzin od shell tak je to citit, aspon na starom favorite to bolo citit dost oproti klasickej 95. A takties aj v motorke do krosy som daval len tu 100 od shell to bolo tiez dost vidno na vykone a v celkovo v spotrebe a spravani sa takze nieco na tom je. A samozrejme ze zalezi najviac od majitela,to je samozrejme. Som pisal len svoje skusenosti...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod PePa » Pia Júl 14, 2006 1:43 pm

Ja tankujem skoro vzdy na Jetke - Panonska, len prednedavnom som si vsimol, ze na Shelke oproti je N95 len o 10 halierov drahsi a par krat som natankoval tam. Ziadny rozdiel v spotrebe som nezistil, ale aj tak ked je rozdiel v cene len tak malo, asi budem brat castejsie na Shelke.
:zhuleny:
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Sedvo » Pia Júl 14, 2006 1:46 pm

Tak co se týče srovnání benzínu, nejvíce km jsem najezdil na Esso!!!! Standartně tankuju Shell, protože jak už bylo řečeno je mezi benzínkama cenová válka a věřím, že je tam dobrý benzín!!! Ale je zvláštní, že další Shell kam se nedostanu, protože je to blbě z ruky, tak je benzín N95 o 1 ,- Kč levnější, tak jak tam, kde tankuju!! Vyplatilo by se mi to kdybych to měl po cestě, ale je problém, abych ho natankoval, tak musím najet cca 20 km a to si myslím, že projedu a nižší cena benzínu je pryč!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod misko42 » Pia Júl 14, 2006 1:57 pm

jedine ked zoberies aj do bandasiek :mrk

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Pia Júl 14, 2006 2:01 pm

Este aby som upresnil pumpy z merania (suhlasim v tomto s Dablom, ze zalezi skor na tej ktorej pumpe, neda sa to zovseobecnovat, a uz som zdrbal raz aj tychto z "mojej" Shellky, lebo raz tam mali taky hnoj ze az), tak tie pumpy su OMV na Panonskej za Mazdou smer mesto a Slovnaftka na Dolnozemskej smer most.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť