Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Benzin

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod tomasicek » Pia Júl 14, 2006 2:10 pm

ak mozem prispiet tak takto podrobne si to nerozpisujem ale tankoval som asi 20x na Esse a 15x na shellke...a rozdiel citim, ale hlavne preto ze na shellke beriem Shell V-power momentalne..este 2000km a budem mat na nom najazdenych 5000km a potom prepnem spat na normal ale uz asi iba na shellke...paci sa mi ta zlta farba :) a je ich viacej ako Esso ... inac OMV, Slovnaft a podobne Tesco veci ignorujem...
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod misko42 » Pia Júl 14, 2006 2:17 pm

tomasicek.. suhlasiiim s tebou.
a spomenul som si na dalsi hnej co je v trnave... ANZEMOTO odporucam sa jej vyhnut..... nejako malo mi ukazuje ukazovatel benzinu ked zoberiem za taku istu sumu ako inde...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod tomasicek » Pia Júl 14, 2006 3:43 pm

misko42 píše:tomasicek.. suhlasiiim s tebou.
a spomenul som si na dalsi hnej co je v trnave... ANZEMOTO odporucam sa jej vyhnut..... nejako malo mi ukazuje ukazovatel benzinu ked zoberiem za taku istu sumu ako inde...


chlape nemas nahodou diesel, my sa bavime o benzine...inac uz ten nazov je humusny ze ANZEMOTO :lol


misko42 píše:ked zoberiem za taku istu sumu ako inde...



to asi preto ze benzin je kazdym dnom drahsi :spik2
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod Joseph » Pia Júl 14, 2006 5:30 pm

TomAnt píše:Viem ze mozno zasa sposobim flame, ale toto musim.

Niektori z vas vedia, ze si vediem celkom podrobnu statistiku o prevadzke mojich aut, najma vsetky tankovania. Sucastou dat je aj informacia o tom, kde som dany benzin tankoval, kolko a za kolko som tankoval a kolko som presiel km na dany benzin. Z toho nasledne vyratavam spotreby.
95% tankovani tankujem vzdy na tej istej pumpe, pri tom istom stojane. Dosahujem tym presnejsie vysledky merani. Sem tam sa ale prihodi, ze musim natankovat na inej pumpe, dokonca na pumpe inej znacky. O jednu zaujimavost sa ale musim podelit.

Ide o 6 tankovani po sebe v priebehu jeden a pol mesiaca. Prve dve a posledne dve tankovania su uvedene pre kontrolu a ide o tankovania na mojej standardnej pumpe. 2 tankovania v prostred boli tankovania na inych pumpach.

Upozornujem vopred, ze moje jazdy auto su dost reprezentativne na to, aby som mohol spravit taketo porovnanie, t.j. nie je to sposobene ani inymi trasami, ani inym stylom jazdy, mozem si teda dovolit tvrdit ze je to sposobene natankovanym benzinom.

- tankovanie c.1 - pumpa Shell - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 12.96 l
- tankovanie c.2 - pumpa Shell - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 12.18 l
- tankovanie c.3 - pumpa Slovnaft - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 14.82 l
- tankovanie c.4 - pumpa OMV - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 15.21 l
- tankovanie c.5 - pumpa Shell - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 12.79 l
- tankovanie c.6 - pumpa Shell - N95 - priemerna spotreba na tento benzin 11.27 l

Nie je to prinajmensom cudne?


Tiez mozem potvrdit. Ked som mal v minulosti podozrenie ze mi to zere 10 litrov, tak to preto lebo som tankoval na zlych pumpach, odkedy tankujem na SHELL, tak je spotreba okolo 6 az 7 litrov... Inak co sa tyka cien, tak na tie nepozeram, ci je to uz o korunu lacnejsie alebo nie, je mi to jedno, tych par korum ma nezachrani...

Tiez by ma zaujimalo co je to za dizel, ten EVO na Slovnaft pumpach a preco je o 3 az 4 koruny drahsi?
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Sedvo » Pia Júl 14, 2006 10:14 pm

misko42 píše:jedine ked zoberies aj do bandasiek :mrk


No na to jsem zase pohodlný, abych ještě tankoval do bandasek!!! ALE JE TO TAKY VARIANTA!!! :hura :tlesk: :mrk
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod flat909 » Pia Júl 14, 2006 10:38 pm

podla mojich skusenosti tie ceny benzinov zavisia predovsetkym na lokalite a nie na znacke pumpy.. cudoval som sa ze napr.vo Vranove bol kedysi benzin o 2 koruny drahsi ako v Presove (v oboch pripadoch na Shellkach ten isty den) a tam mi potvrdili ze ceny koordinuju okamzite centralne podla spravania konkurencie. Cize ked sa v Presove rozhodla OMV byt o 2 koruny lacnejsia, Shell ich automaticky nasledoval v priebehu toho isteho dna, kym vo Vranove Slovnaft nic take neurobil, tak cena bola vyssia. kedysi mi to tak vychadzalo po skusenostiach s behanim po slovensku, ze najviac sa oplatilo tankovat v Ziline, potom v Trencine, Presove, menej v mensich mestach a v Bratislave, Kosiciach.. ale teraz su tie pohyby tak brutalne... dnes som u nas na shellke tankoval za 43 korun :hanged
dost zarazajuce, ako pise dnesne SME, ze z ceny benzinu tvori jeho dovozna cena asi 49% a zvysnych 51% je dan!!!!!!!! pricom vacsina z toho ide slovnaftu, potom statu a nakoniec distributorom... brutalne ma to zarazilo ze k 20 korunam co by normalne mal stat liter platim dalsich 20 korun dan... ale zas znizovanie tej dane sa tiez neosvedcilo takze.... vychodisko je jasne, ELEKTROMOTORY ;)
medwedzique 323f
Obrázok užívateľa
flat909
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Júl 20, 2004 4:45 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Joseph » Sob Júl 15, 2006 2:35 am

flat909 píše:podla mojich skusenosti tie ceny benzinov zavisia predovsetkym na lokalite a nie na znacke pumpy.. cudoval som sa ze napr.vo Vranove bol kedysi benzin o 2 koruny drahsi ako v Presove (v oboch pripadoch na Shellkach ten isty den) a tam mi potvrdili ze ceny koordinuju okamzite centralne podla spravania konkurencie. Cize ked sa v Presove rozhodla OMV byt o 2 koruny lacnejsia, Shell ich automaticky nasledoval v priebehu toho isteho dna, kym vo Vranove Slovnaft nic take neurobil, tak cena bola vyssia. kedysi mi to tak vychadzalo po skusenostiach s behanim po slovensku, ze najviac sa oplatilo tankovat v Ziline, potom v Trencine, Presove, menej v mensich mestach a v Bratislave, Kosiciach.. ale teraz su tie pohyby tak brutalne... dnes som u nas na shellke tankoval za 43 korun :hanged
dost zarazajuce, ako pise dnesne SME, ze z ceny benzinu tvori jeho dovozna cena asi 49% a zvysnych 51% je dan!!!!!!!! pricom vacsina z toho ide slovnaftu, potom statu a nakoniec distributorom... brutalne ma to zarazilo ze k 20 korunam co by normalne mal stat liter platim dalsich 20 korun dan... ale zas znizovanie tej dane sa tiez neosvedcilo takze.... vychodisko je jasne, ELEKTROMOTORY ;)


Neni nahodou dan jednotna 19% ?
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Sedvo » Sob Júl 15, 2006 9:13 am

JosephBSG píše:
flat909 píše:podla mojich skusenosti tie ceny benzinov zavisia predovsetkym na lokalite a nie na znacke pumpy.. cudoval som sa ze napr.vo Vranove bol kedysi benzin o 2 koruny drahsi ako v Presove (v oboch pripadoch na Shellkach ten isty den) a tam mi potvrdili ze ceny koordinuju okamzite centralne podla spravania konkurencie. Cize ked sa v Presove rozhodla OMV byt o 2 koruny lacnejsia, Shell ich automaticky nasledoval v priebehu toho isteho dna, kym vo Vranove Slovnaft nic take neurobil, tak cena bola vyssia. kedysi mi to tak vychadzalo po skusenostiach s behanim po slovensku, ze najviac sa oplatilo tankovat v Ziline, potom v Trencine, Presove, menej v mensich mestach a v Bratislave, Kosiciach.. ale teraz su tie pohyby tak brutalne... dnes som u nas na shellke tankoval za 43 korun :hanged
dost zarazajuce, ako pise dnesne SME, ze z ceny benzinu tvori jeho dovozna cena asi 49% a zvysnych 51% je dan!!!!!!!! pricom vacsina z toho ide slovnaftu, potom statu a nakoniec distributorom... brutalne ma to zarazilo ze k 20 korunam co by normalne mal stat liter platim dalsich 20 korun dan... ale zas znizovanie tej dane sa tiez neosvedcilo takze.... vychodisko je jasne, ELEKTROMOTORY ;)


Neni nahodou dan jednotna 19% ?


To co myslíš, je DPH, ale snižování spotřební daně se neosvědčilo!!! Spotřební daň a DPH dělá 50% ceny benzínu! V ČR je spotřební daň na litr naturalu něco kolem 12,- Kč! Když spočítáš výrobce má náklad a nějakou marži 13,- + 12,- (spotřební daň)+ marže obchodníka (cca 2,- Kč) + DPH = 32,- Kč/litr benzínu! Na Slovensku je to podobně!!!

Když se sníží spotřební daň, tak obchodník si zvýší marži, protože nemá důvod snižovat cenu!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Sob Júl 15, 2006 9:43 am

JosephBSG píše:
flat909 píše:podla mojich skusenosti tie ceny benzinov zavisia predovsetkym na lokalite a nie na znacke pumpy.. cudoval som sa ze napr.vo Vranove bol kedysi benzin o 2 koruny drahsi ako v Presove (v oboch pripadoch na Shellkach ten isty den) a tam mi potvrdili ze ceny koordinuju okamzite centralne podla spravania konkurencie. Cize ked sa v Presove rozhodla OMV byt o 2 koruny lacnejsia, Shell ich automaticky nasledoval v priebehu toho isteho dna, kym vo Vranove Slovnaft nic take neurobil, tak cena bola vyssia. kedysi mi to tak vychadzalo po skusenostiach s behanim po slovensku, ze najviac sa oplatilo tankovat v Ziline, potom v Trencine, Presove, menej v mensich mestach a v Bratislave, Kosiciach.. ale teraz su tie pohyby tak brutalne... dnes som u nas na shellke tankoval za 43 korun :hanged
dost zarazajuce, ako pise dnesne SME, ze z ceny benzinu tvori jeho dovozna cena asi 49% a zvysnych 51% je dan!!!!!!!! pricom vacsina z toho ide slovnaftu, potom statu a nakoniec distributorom... brutalne ma to zarazilo ze k 20 korunam co by normalne mal stat liter platim dalsich 20 korun dan... ale zas znizovanie tej dane sa tiez neosvedcilo takze.... vychodisko je jasne, ELEKTROMOTORY ;)


Neni nahodou dan jednotna 19% ?


Jozko, ...................................................................... (tu bolo najprv nieco napisane ale potom som to zmazal :ho: ) Vies o tom, ze benzin je zatazeny este spotrebnou danou z paliv a maziv? Cuduj sa svete ale je. Presne ako su cigarety zatazene spotrebnou danou z tabaku...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Sob Júl 15, 2006 9:53 am

Tak to Jozka nevěděl nebo si to neuvědomil!
Jožko poradím ti, nevím jak na Slovensku, ale u nás, když kupuješ benzín (u tebe naftu), tak se podívej na účtenku, kterou dostaneš! Hodně benzínek, tam píše jak velká je spotřební daň na litr!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod tomasicek » Sob Júl 15, 2006 10:18 am

flat909 píše:podla mojich skusenosti tie ceny benzinov zavisia predovsetkym na lokalite a nie na znacke pumpy.. cudoval som sa ze napr.vo Vranove bol kedysi benzin o 2 koruny drahsi ako v Presove (v oboch pripadoch na Shellkach ten isty den) a tam mi potvrdili ze ceny koordinuju okamzite centralne podla spravania konkurencie. Cize ked sa v Presove rozhodla OMV byt o 2 koruny lacnejsia, Shell ich automaticky nasledoval v priebehu toho isteho dna, kym vo Vranove Slovnaft nic take neurobil, tak cena bola vyssia. kedysi mi to tak vychadzalo po skusenostiach s behanim po slovensku, ze najviac sa oplatilo tankovat v Ziline, potom v Trencine, Presove, menej v mensich mestach a v Bratislave, Kosiciach.. ale teraz su tie pohyby tak brutalne... dnes som u nas na shellke tankoval za 43 korun :hanged
dost zarazajuce, ako pise dnesne SME, ze z ceny benzinu tvori jeho dovozna cena asi 49% a zvysnych 51% je dan!!!!!!!! pricom vacsina z toho ide slovnaftu, potom statu a nakoniec distributorom... brutalne ma to zarazilo ze k 20 korunam co by normalne mal stat liter platim dalsich 20 korun dan... ale zas znizovanie tej dane sa tiez neosvedcilo takze.... vychodisko je jasne, ELEKTROMOTORY ;)



pekna F'ka az na to ze zvnutra vyzera ako detska izba :mrk ale babu mas coolovu, ja chcem taku, to si nabalil na Fku? :sok:

PS: k tvojmu komentaru v tvojom albume, kufor sa da otvarat aj zo zadu klucom...
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod misko42 » Sob Júl 15, 2006 11:04 am

mam diesel, ale asi len mesiac, predtym som mal stale len benzin tak je to veru :mrk
a co to je ten EVO diesel vlastne? ked to je uz o tolko drahsie..

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Joseph » Sob Júl 15, 2006 1:14 pm

Sedvo píše:Tak to Jozka nevěděl nebo si to neuvědomil!
Jožko poradím ti, nevím jak na Slovensku, ale u nás, když kupuješ benzín (u tebe naftu), tak se podívej na účtenku, kterou dostaneš! Hodně benzínek, tam píše jak velká je spotřební daň na litr!!!


Com pozrel blocek shell a je tam ze sadzba 19%
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Sedvo » Sob Júl 15, 2006 1:39 pm

JosephBSG píše:
Com pozrel blocek shell a je tam ze sadzba 19%


Jasně, ale to je DPH!! Spotřební daň buď někdo vypisuje jaká je výše nebo to napíše takto

Obrázok
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Ned Júl 16, 2006 11:41 pm

JosephBSG píše:Neni nahodou dan jednotna 19% ?

Niekedy dokazes svojimi znalostami naozaj prijemne prekvapit :lol :lol :lol :lol :lol

Btw napr v Nemecku je u benzinu najperverznejsia "dan z dane": k netto cene benzinu sa prirata spotrebna dan a z vyslednej sumy sa rata DPH. Cize sa plati DPH zo spotrebnej dane - a podla vyjadrenia tamojsieho Ustaveho sudu je to absolutne koser :lol Ci je to tak aj u nas sa mi zatial nepodarilo vypatrat :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť