Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tip pro všechny!!!

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Tip pro všechny!!!

Poslaťod whitex » Pon Júl 10, 2006 12:18 am

Lidi prosím... Kdykoli odpojujete baterku (akumulátor) vemte si z auta klíče, nebo aspoň nechte otevřený dveře či okno... :jo

Když totiž baterku znovu připojíte... Každé slušné a chytré auto se implicitně zamkne a neptá se vás na nic...

Sice o tom vím, jenže dneska mě to prostě nenapadlo..

Kámoš na Galantu měnil žárovku a aby měl lepší přístup vytáhnul baterku, když ji tam vrátil, tak jsme měli práci na celé dopoledne... A to jsme měli víc štěstí než rozumu... Nebudu tady popisovat jak jsme se do auta dostali, aby to třeba někdo nebral jako návod jak si půjčit Galanta, heh. Jen jsem tím chtěl říct ať si an to dáváte bacha, protože ač jsme o tom věděl a stál vedle něj, tak mě to nenapadlo... :oops
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod EDU » Pon Júl 10, 2006 12:18 am

to by me nenapadlo, dobry typ. Dik
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod whitex » Pon Júl 10, 2006 12:20 am

EDU píše:to by me nenapadlo, dobry typ. Dik
Tak hlavně bacha... :mrk
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Goauld » Pon Júl 10, 2006 7:41 pm

Jo jo, tohle znám, když sem montoval centrál do Favorita, tak se mi to taky při opětovnym zapojení baterky zamykalo, ale naštěstí sem zvyklej mít otevřeny okynko, takže no problemo :mrk
Mazda 323F (BG) 1.8 DOHC 94kW; http://6.bitefight.cz/c.php?uid=32636
Obrázok užívateľa
Goauld
Pisateľ
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 1:49 pm
Bydlisko: Prostějov

Poslaťod misko42 » Uto Júl 11, 2006 7:49 am

pocul som ako sa da otvorit auto za pomoci mobilu a dialkoveho ovladania od TV ale nefunguje to na vsetky typy aut.. Ide o to ze ked si pri aauto tak zavolas niekomu kto je pri televizore, das telefon k autu a tomu na duhom konci co je povies nech zmackne gombik na dialkovom ovladaci od televizora a samozrejme tiez to da k mobilu a vtedy by sa malo auto otvorit, ale nie vsetky modely a typy, neviem na ktorom to ide a na ktorom to nejde.... a neviem ani presne ktory gombik treba stlacit na ovladaci alebo je to jedno alebo.. vyskusajte vsetky..

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod dochtor » Uto Júl 11, 2006 8:02 am

misko42 píše:pocul som ako sa da otvorit auto za pomoci mobilu a dialkoveho ovladania od TV ale nefunguje to na vsetky typy aut.. Ide o to ze ked si pri aauto tak zavolas niekomu kto je pri televizore, das telefon k autu a tomu na duhom konci co je povies nech zmackne gombik na dialkovom ovladaci od televizora a samozrejme tiez to da k mobilu a vtedy by sa malo auto otvorit, ale nie vsetky modely a typy, neviem na ktorom to ide a na ktorom to nejde.... a neviem ani presne ktory gombik treba stlacit na ovladaci alebo je to jedno alebo.. vyskusajte vsetky..

Misko, netuším čomu rozumieš alebo čím sa živíš, ale toto tu je kapitálny nezmysel. Uz len preto, ze dialkovy ovladac TV nemá ako spolupracovat s mobilom.
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod misko42 » Uto Júl 11, 2006 8:26 am

nieje to kapitalny nezmysel.... treba to len vyskusat, ja som bol tiez z toho cely vyburany, o tom vedia aj vyrobcovia automobilov lenze to nedavaju do navodu predsa.... som to cital v casopise, bol o tom clanok ale ze ako som spominal nefunguje to na vsetky typy...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod dochtor » Uto Júl 11, 2006 9:05 am

misko42 píše:nieje to kapitalny nezmysel.... treba to len vyskusat, ja som bol tiez z toho cely vyburany, o tom vedia aj vyrobcovia automobilov lenze to nedavaju do navodu predsa.... som to cital v casopise, bol o tom clanok ale ze ako som spominal nefunguje to na vsetky typy...

http://forums.techguy.org/tech-tips-tri ... doors.html
http://www.snopes.com/autos/techno/keyless.asp
Miško, ak si elektrikár tak sa zamysli ako tie veci fungujú, ak nie si tak pls mlč.
Mal som kedysi vo firemnej felde alarm, ktory reagoval na zvoniaci mobil. Pokiaľ ostal telefón v zamknutom aute a niekto naň zavolal, spustil sa alarm.
Pripustil by som ešte možnosť, že by sa také auto otvorilo, ale nemá to nič spoločné s TV ovládačom...
hawgh :suns
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod misko42 » Uto Júl 11, 2006 10:24 am

nie nie elektrikar niesom.... ja len pisem co som cital v casopise, boo to dokonca v dvoch roznych casopisoch, o tom bol clanok tak som to sem napisal... kto chce moze skusit a uvidia...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Maco222 » Uto Júl 11, 2006 10:42 am

misko42 píše:nie nie elektrikar niesom.... ja len pisem co som cital v casopise, boo to dokonca v dvoch roznych casopisoch, o tom bol clanok tak som to sem napisal... kto chce moze skusit a uvidia...

Nemozes brat ze co je napisane v casopise, je 100% pravda.. ja robim okolo aut a niekedy co citam v novinach, to je konecna, castokrat su tam ine zaujmy, ale to je ina tema.. takze never co citas.. to mas ako pripravky na zvacsovanie ludskych organov :).. pise sa ake to je a pritom to nefunguje :)
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod misko42 » Uto Júl 11, 2006 11:36 am

takze nieco ako TELESHOPING :mrk
mne sa tomu tiez nechcelo verit, som skusal na mojej mazde a neislo tak som to sem dal a.. nech vyskusaju a povedia co je na tom pravdy

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Maco222 » Uto Júl 11, 2006 11:54 am

misko42 píše:takze nieco ako TELESHOPING :mrk
mne sa tomu tiez nechcelo verit, som skusal na mojej mazde a neislo tak som to sem dal a.. nech vyskusaju a povedia co je na tom pravdy

Su rozne metody na otvorenie auta a vyradenie imobilizeru a alarm a podobne, ale to nie je myslim na debatu tu, ale skoro osobne :)
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod TomAnt » Uto Júl 11, 2006 12:21 pm

To musel niekto strasne hulit :ganja ked sa mu to podla tohto postupu podarilo otvorit...
Ale mozno je to nieco podobne ako MacGyver co bol v nedelu a nahodou som videl, tiez tam otvaral trezor pomocou poharov a hrania na nich :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Uto Júl 11, 2006 12:26 pm

TomAnt píše:To musel niekto strasne hulit :ganja ked sa mu to podla tohto postupu podarilo otvorit...
Ale mozno je to nieco podobne ako MacGyver co bol v nedelu a nahodou som videl, tiez tam otvaral trezor pomocou poharov a hrania na nich :ho:
:chi: :hihi:
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Beaver » Uto Júl 11, 2006 6:53 pm

misko42 píše:takze nieco ako TELESHOPING :mrk
mne sa tomu tiez nechcelo verit, som skusal na mojej mazde a neislo tak som to sem dal a.. nech vyskusaju a povedia co je na tom pravdy


Je to picovina. Ovladani TV funguje na principu infracervenyho svetla, ovladani alarmu je radiovym signalem, navic obvykle s plovoucim kodem. Je to stejny, jako bys tvrdil, ze dvere od bytu nemusis otevirat klicem, ale ze to jde i kdyz hodne hlasite zakricis "SEZAME OTEVRI SE".
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť