Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Trasenie auta - automaticka prevodovka - nizke otacky

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Trasenie auta - automaticka prevodovka - nizke otacky

Poslaťod TomAnt » Pon Jún 26, 2006 9:00 pm

Je to paradox, ale trasenie auta pri zastaveni na krizovatke pri automatickej prevodovke, ked je na otackomeri len okolo 500 rpm, nesposobuju NIZKE volnobezne otacky, ale naopak prilis VYSOKE volnobezne otacky. Preco?

Pretoze standardne maju byt volnobezne otacky okolo 680-750 rpm. Pri takychto otackach a zaradenom stupni D automaticka prevodovka vyradi rychlost a na krizovatke stojime de facto teda na "neutrale".

Automaticka prevodovka zaraduje 1ku po prekroceni 800 rpm. A tu je kamen urazu. Ked ma auto volnobezne otacky povedzme 850 rpm, po prichode a zabrzdeni na krizovatke zostava zaradeny prvy prevodovy stupen, prevodovka je teda stale v zabere (aj ked minimalne, vdaka spojke) ale tie otacky su take male, ze v zabere klesnu na tych 500 rpm, co vidi potom clovek na otackomeri, a dosledok toho celeho je, ze motor sa dusi (nema dost plynu) a auto sa trasie.

(keby sa niekomu v buducnosti udialo, mne sa tak stalo po vymene lambda sondy, uz to mam nastavene pod 800, vsetko je ako ma byt)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod bory » Uto Jún 27, 2006 12:20 am

To je zvláštní efekt.Mam stabilně při zastavení či stání kolem 650 otáček.Samozřejmě musím stát na brzdě,jinak bych se pomalounku rozjel.Takové slabé vrzkání je malinko slyšet,ale neklepe se nic.Sedl jsem i do jiné 626 automatu a naprosto stejné.Ani se mi tenhle efekt nikdy nestal.Jen u mé 120cítky a pak šla hned na seřízení :suns :mrk .Je mi divný,že ti převodovka vyřadí,já i když mám 650 otáček,tak cítím jak se auto unáší.Dělá to i když dáš na rozjezd víc plynu?Jestli to dobře chápu,tak můžeš mít špatnou bohatost směsi. :neutral
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 27, 2006 12:41 am

Bory, posledna moja veta bola, ze uz je to spravene. Proste mi v Mazde dali dole trosku otacky...
To co som sem napisal, tak mi to bolo cele vysvetlene... Lebo som tam prisiel s tym, ze po vymene lambdy mam nizke otacky a trasie sa mi auto :ho:
Tak mi to Majster R. povysvetloval...
ale skusim zistit viac info...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod bory » Uto Jún 27, 2006 9:37 am

Ok,nic jsem neřekl :mrk
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 27, 2006 10:16 am

bory píše:Ok,nic jsem neřekl :mrk
Jedno je iste, ako mi dali dole otacky, na krizovatke stojim sametovo, otacky cca 700 rpm a rucicka sa ani nepohne.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod bory » Uto Jún 27, 2006 11:57 am

ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť