Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

aky benzin

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod tgala » Pia Sep 03, 2004 4:54 pm

To Dabel: Dik ze si tam dal ten link. Sorry, ale stare forum nemam zmapovane. Ja som dokonca cital aj nejake novsie vysledky. Dobry link, kazdy si moze spravit na benzinky svoj nazor.
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dabel » Pia Sep 03, 2004 4:57 pm

Inak s tym prvym miestom Shell... prave tam sme to preberali, ze TOm si tiez pamatal Shell ako vitaza - potom si spomenul, ze to tak bolo uvedene v istej silne nezavislej komercnej televizii (zacina na M a konci na arkiza)v hlavnej spravodajskej relacii ;) Holt, Shell ma vynikajuci marketing ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Lily » Pia Sep 03, 2004 4:59 pm

dabel:
ad benzín u Jet: tak to jdu domů hned s lepší náladou :lol: Ne, vážně, auto mi s tímhle benzínem jezdí fakt dobře a dělám rekordy co se týče počtu ujetým km na 60-ti l nádrž :o)
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod mirgi » Pia Sep 03, 2004 8:52 pm

Ja jezdim na Aral a taky si nestezuji::)
MAZDA 626 (GW19P2) 1.8 16V (66kw) kombi (1998)
Obrázok užívateľa
mirgi
Prispievateľ
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Ned Aug 01, 2004 10:20 pm
Bydlisko: Tábor/CZ

Poslaťod Black » Pia Sep 03, 2004 9:15 pm

Na Shell V-Pover nedám dopustit. Statistiky nečtu, nezajímají mne,protože nikdo nezaručí jejich nezávislost :!: . Pro mne je důležitý výsledný efekt. Moje krédo zní:Nejsem tak bohatá,abych kupovala levné věci. 8)
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Sep 06, 2004 8:54 am

Black píše:Moje krédo zní:Nejsem tak bohatá,abych kupovala levné věci. 8)


... ale nejsem zas takový dobrák, abych živil ty co na chtějí vydělat na nedostaku konkurence. Ú.n.O. je malý městečko, pumpy jsou tu tři a vždycky mají úplně stejný ceny a vždycky nejvyšší v okolí. Z principu mě to štve. Naštěstí má Majda nádrž dost velkou abych to nemusel podporovat. Jinak, když si můžu vybrat tak JET.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 06, 2004 9:42 am

Konkurencia je dobra vec, preto mame v Petrzalke ten benzin lacnejsi, pretoze su tam na kope 4 pumpy (Shell, OMV, JET, Jurki) a Jet-ka tu cenovu vojnu zacala... Najprv len taky plagat, ze "My nedavame darceky, my mame lacnejsie ceny" :o)

V principe my ako zakaznici sme spokojni, no nie?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Petr » Uto Sep 07, 2004 8:42 am

Ja tankuju u Jet a jsem spokojenej, auto mi bere o nakou tu desetinku min a ceny jsou vyrazne lepsi nez jinde. Zkousel jsem V-power od Shellu, ale neni to takovej zazrak, jak rikaj. A navic za ty prachy.... Mam 323F, 1,5 a ted mi bere 6,1 a to nejezdim podle predpisu, navic porad s klimatizaci, radiem a rozsvicenejma svetlama.
Petr
 

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 07, 2004 9:12 am

Petr píše:Ja tankuju u Jet a jsem spokojenej, auto mi bere o nakou tu desetinku min a ceny jsou vyrazne lepsi nez jinde. Zkousel jsem V-power od Shellu, ale neni to takovej zazrak, jak rikaj. A navic za ty prachy.... Mam 323F, 1,5 a ted mi bere 6,1 a to nejezdim podle predpisu, navic porad s klimatizaci, radiem a rozsvicenejma svetlama.

Teraz si ma nastrasil, svetla a radio mam zapnute stale aj ja :o) :o) :o) chces povedat ze to ma vplyv na spotrebu? :?: :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Uto Sep 07, 2004 9:18 am

TomAnt píše:Teraz si ma nastrasil, svetla a radio mam zapnute stale aj ja :o) :o) :o) chces povedat ze to ma vplyv na spotrebu? :?: :o)


No, trochu to vplyv ma. :-) Ale len trochu.. ked je zapnuta klima, tak rozdiel je uz poznat.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 07, 2004 9:55 am

Steve píše:
TomAnt píše:Teraz si ma nastrasil, svetla a radio mam zapnute stale aj ja :o) :o) :o) chces povedat ze to ma vplyv na spotrebu? :?: :o)


No, trochu to vplyv ma. :-) Ale len trochu.. ked je zapnuta klima, tak rozdiel je uz poznat.

Aky to ma vplyv? Mozes Steve vysvetlit konkretnejsie? Hadam sa alternator musi viac tocit? Alebo ako? Ja si to neviem dost dobre predstavit...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Uto Sep 07, 2004 12:06 pm

TomAnt píše:
Steve píše:
TomAnt píše:Teraz si ma nastrasil, svetla a radio mam zapnute stale aj ja :o) :o) :o) chces povedat ze to ma vplyv na spotrebu? :?: :o)


No, trochu to vplyv ma. :-) Ale len trochu.. ked je zapnuta klima, tak rozdiel je uz poznat.

Aky to ma vplyv? Mozes Steve vysvetlit konkretnejsie? Hadam sa alternator musi viac tocit? Alebo ako? Ja si to neviem dost dobre predstavit...


Ne,při větším odběru klade alternátor větší odpor..tzn je potřeba víc energie pro jeho roztočení...Při maximálním odběru co zvládne bych řekl že si vezme kolem 1,5kW z motoru..Typuju teda že je to nejmíň 70A alternátor.
Kdo si chce doma udělat pokus,ať si sežene motorek co se dával do hraček..třeba do aut na autodráhu,nebo dálkový ovládání..A zkusí ho ručně roztočit bez a se zkratovaným přívodem napájení.. :)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Uto Sep 07, 2004 3:42 pm

TomAnt píše:Aky to ma vplyv? Mozes Steve vysvetlit konkretnejsie? Hadam sa alternator musi viac tocit? Alebo ako? Ja si to neviem dost dobre predstavit...

Preboha, nerob paniku. Je to tak, ako vravi Honza, vplyv na spotrebu to ma na 100km ako jedno trosku silnejsie stlacenie plynoveho pedalu. Odhadom asi tak 0,01l/100km ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 07, 2004 3:51 pm

dabel píše:
TomAnt píše:Aky to ma vplyv? Mozes Steve vysvetlit konkretnejsie? Hadam sa alternator musi viac tocit? Alebo ako? Ja si to neviem dost dobre predstavit...

Preboha, nerob paniku. Je to tak, ako vravi Honza, vplyv na spotrebu to ma na 100km ako jedno trosku silnejsie stlacenie plynoveho pedalu. Odhadom asi tak 0,01l/100km ;)

Sme sa nebavili o vplyve na spotrebu, ale na vykon :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod matrix26 » Str Sep 08, 2004 6:39 am

Klima má velký vliv na výkon já bych řekl že kdž je seplý kompresor tak Ti pocitově chybí tak 5 koní, na předjíždění to jde poznat, jinak na spotřebě se to projeví asi málo takz bych řekl těch 0,2-0,3 l ale nemám pal. počítač . ono ten komfort jezdit ve vychlazením autě něco stojí. :lol:
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť